SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase - ocena

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1042

Formularz - Proszę o pomoc

19

Mężczyzna

Cel

Zbudowanie masy

Waga

71

Wzrost

181

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 304
Witam.
Przyszedł czas kiedy postanowiłem stworzyć swoją pierwszą dietę. Mam świadomość tego, że pewnie nie jest ona doskonała, dlatego proszę was o ocenę i rady co w niej zmienić. Moim celem jest zbudowanie masy (waga: 71; wzrost: 181), przy jakiej wadze powinienem przestać? W dni nietreningowe stosować podobną rozpiskę posiłków czy coś zmienić?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Witam.

Pierwsze pytanie to czy orientacyjnie oszacowałeś gramaturę danych produktów? Np: 80g mintaja to tyle prawie co nic, ryż brązowy to półtorej paczki + 10g. Kasza jęczmienna 125g? jeżeli nie masz wagi to proponuje zainwestować, bo to podstawa w tym sporcie.

Anyway, w pierwszej kolejności sugerowałbym wyrzucić nasiona słonecznika ( ze względu na wysoką ilość Omega-6 ). Zamiast suszonych owoców - wybierz świeże i zwiększ ich ilość, bo jest ubogo. Serek wiejski to uszczuplone źródło wartości .. lepszym wyborem będzie mięso. Mogą być nawet podroby np: udka z kurczaka. bądź opcjonalnie mozzarele można wkomponować od czasu do czasu ( bogactwo wapnia i wielu innych wartości odżywczych ). Oczywiście warzywa to fundament - powinny być częścią każdego właściwie posiłku.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-07-29 16:49:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 304
Tak, gramaturę produktów szacowałem orientacyjnie, starałem się aby ilość białka, węglowodanów i tłuszczów była dobrze rozłożona na każdy posiłek (może to nie był najlepszy pomysł). Jeśli chodzi o warzywa to wiem, że powinny być częścią posiłków i będę je, jednak czytałem, żeby nie uwzględniać ich w planie żywieniowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Nie trzeba. Ja osobiście wliczam, bo może się nazbierać niewielka ilość kalorii. ( Nie mowa o plasterku ogórka )

Kolego, proponuje zakup wagi - koszt niewielki, a praktyczny. Oszacowanie mogą być grubo mylne jeżeli nigdy nie stosowałeś i nie ważyłeś swoich produktów, aczkolwiek gdybyś to już robił jakiś czas ( wtedy już zachodzi adaptacja i znajomość wagi określonych składników odżywczych ).

Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-07-29 17:06:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A nie patrząc na gramaturę to składniki dobrane są odpowiednio? Coś dodać, odjąć? Muszę przyznać, że spędziłem dużo czasu aby zrobić ten plan i jest to dość trudna robota...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Napisałem Ci w pierwszym poście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czyli produkty mogą w miare być (oprócz tego co napisałeś)? Przed zastosowanie diety postaram się poodmierzać ich gramature :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Kolacja jest uboga, warto pomyśleć o uwzględnieniu węglowodanów w porach wieczornych - mają wiele korzyści. Między innymi poprawiają jakość snu. Owszem, należy skomponować bazę swojej diety - ale konieczna jest wymiana składników odżywczych.

Istnieje multum odmian ryżu ( basmati/jaśminowy/paraboiled/brązowy i.t.d ) podobnie z kaszami i makaronami. Omege-3 znajdziesz w takich produktach jak: tłuste ryby morskie, jaja omega-3, orzechy włoskie, olej lniany wysokolinolenowy, olej rzepakowy .. ) natomiast unikaj takich produktów jak margaryna, nasiona i pestki ze słonecznika, dyni i orzeszków ziemnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wieczorem nie uwzględniłem węglowodanów, ponieważ czytałem aby w wieczorowych porach ograniczać ich ilość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czy po modyfikacji wygląda to już w miarę ok? Zmniejszyć ilość białka?

Zmieniony przez - mlody1m w dniu 2016-07-29 23:04:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABTronic x2

Następny temat

Jedzenie

Whey vit