SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
Oto to co ułożyłem. Proszę o poprawki. Czy taki niedobór węglowodanów to coś ważnego ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
tutaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
daj dane o sobie

Się okażę :) czy za mało czy za dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
17lat,183cm,72kg. z kalkulatora potreningu wyszlo 3212kcal zapotrzebowania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Makro okej, trochę dużo węgli jak na Twoją wagę. W pierwszym posiłku daj więcej tych jajek zamiast chleba możesz dać płatki owsiane, skup się na 1 źródle tłuszczu. Postawiłbym na masło. "Posiłek w szkole" Gdzie tłuszcze? W przedtreningowym daj normalną pierś z kurczaka... Dulano to przecież szynka... W potreningowym daj cukry proste. Na kolację jak już to półtłusty twaróg, skupiłbym się raczej na tłustych rybach, jajach, mięsie. Nie za dużo chleba w ciagu dnia? zamieniaj węglowodany. Ogółem to tak sobie..

Węglowodany:
Płatki owsiane,jęczmienne,ryżowe,żytnie,orkiszowe ryż basmati,brązowy,jaśminowy,parboiled,dziki, makarony,kasza jaglana,gryczana,kuskus,pęczak, chleb żytni,razowy,orkiszowy,owoce itp.

Białko:
Kurczak,indyk,wołowina wieprzowina,jajka,twaróg,odżywki białkowe,sery,wątroba drobiowa i wieprzowa,rośliny strączkowe,ryby:mintaj,dorsz,pstrąg,łosoś,makrela.

Tłuszcze:
Olej kokosowy,wiórki kokosowe,olej lniany,awokado,masło orzechowe,orzechy,,masło klarowane,olej mct,pestki dyni,jajka,tłuste ryby:makrela,łosoś, Tłuste mięso: golonka,boczek itp.


Zmieniony przez - MilkyLayne w dniu 2015-08-29 14:41:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
po poprawkach.. Owoce spokojnie też mógłbym gdzieś włożyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
1.Okej
2.Okej daj tu 10g tłuszczy a 5 g przenieś do przedtreningowego.
3.Do przedtreningowego daj trochę tłuszczy te 5 g właśnie.
4.Okej, sporo węgli. Daj po treningu bezpośrednio cukry proste a 30 minut później posiłek ryż+kura itp.
5.Wywal ten twaróg a daj więcej ten makreli jak już za niego. Rób tak że np. jednego dnia zjesz przed snem białka+tłuszcze w postaci:
-Makreli
-Twarogu z oliwą albo olejem lnianym czy czym tam chcesz
-Jajecznica z masłem
-Mozarella
itp. dużo jest przykładów, ale nie wal schematem 20g twarogu 40g makreli i 15 masła orzechowego bo makro się musi zgadzać :)
Pozdrawiam i szerokości
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
Dzięki wielkie! :) Zamieniłem co poleciłeś i będę się stosował do tych i innych rad :)
Jeszcze takie pytanie- z białka wychodzi, że będę spożywał 2,3g/kg, to nie za dużo ?


Zmieniony przez - czujek22 w dniu 2015-08-29 19:23:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
nie nie za dużo, spokojnie możesz szamać 2-2,5g. Nadmiar białka nie zaszkodzi Ci w żaden sposób, chyba że masz coś z nerkami. Zostanie w procensie glukoneogenezy przekształcony na energię.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
Takie pojedyncze pytanko : Co do kaszy i ryżu, jeżeli mam w jadłospisie po 150g to znaczy że mam zjeść po 1,5 woreczka ? (100g w woreczku). Czy liczyć to już jako po ugotowaniu czyli ~1/2 woreczka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
A to zależy jak Ci kto układał jadłospis ale z tego co widzę jest w 150g=95g węgli. Więc na pewno jest to suchy produkt czyli 1,5 woreczka przed ugotowaniem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sos boloński aspirato a redukcja, makaron durum

Następny temat

dieta na mase do oceny

Wiecej