SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase- 105 kg do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 197
Witam wszystkich. Chciałem prosić was o pomoc w skorygowaniu diety oraz inne wskazówki jeżeli jakieś będą. W sumie treningi na siłowni robię z przerwami ponad 12 lat. Wstyd się przyznać, że dotąd tak naprawdę nie trzymałem zbilansowanej, świadomej diety przy budowaniu masy mięśniowej, ale nigdy za późno na pozytywne zmiany:) Z góry dziękuję za pomoc.


Ankieta

Płeć : mężczyzna
Wiek :27
Waga : 105
Wzrost : 192
Obwód klatki : 116
Obwód ramienia : 42
Obwód talii : 98
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 12-13%
Aktywność w ciągu dnia : praca zmianowa 24h-48/72h , rodzaj pracy siedząca, czas wolny przeważnie przed komputerem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, chce jeszcze dorzucić interwały w ilości 1 do 2 w tyg.
Odżywianie : nieprzetworzone produkty, pełnoziarniste, okazyjnie słodycze, nie jadam fastfoodów, dużo nabiału,
Cel : budowa masy 9-12 tyg
Ograniczenia żywieniowe :nie stwierdzam żadnej
Stan zdrowia : zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia oraz ergometr wioślarski
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Kreatyna: monohydrat, jabłczan, arginina, WPI, BCAA, Obecnie: ZMA, MSM, OPC, naturalny kompleks minerałów i witamin oraz sproszkowanych ziół. Omega 3
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : kuracja metaboliczna; ogólnie nigdy wcześniej nie liczyłem kalorii, starałem się jeść intuicyjnie, zwracając uwagę na dużą podaż białka, tłuszcze zwierzęce raczej ograniczałem, 3-4 posiłki dziennie, śniadania przeważnie tłuszczowe białkowe


Zapotrzebowanie kaloryczne ok 3800kcal+ 250kcal +4050kcal
BIAŁKO 2,2 g/kg masy ciała
WĘGLOWODANY 4,5 g/kg masy ciała
TŁUSZCZE 1,3 g/kg masy ciała


















Zmieniony przez - UncleJakub w dniu 2017-01-09 10:55:37

Zmieniony przez - UncleJakub w dniu 2017-01-09 10:56:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Wg mnie przydala by sie redukcja, 98 w pasie przy 192cm wzrostu to zakrawa o redukcje.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się.

Należałoby zrewidować swoje cele i pomyśleć o redukcji tkanki tłuszczowej.
Poprawisz swoje zdrowie metaboliczne i jakość sylwetki.

Wpychanie się w masę spowoduje dalsze otłuszczanie się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 197
Jeżeli dorzucę do treningu interwały wydaje mi się, że jeszcze 3-4 miesiące mógłbym robić masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 197
Jeżeli dorzucę do treningu interwały wydaje mi się, że jeszcze 3-4 miesiące mógłbym robić mase...





Zmieniony przez - UncleJakub w dniu 2017-01-09 11:20:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Faktycznie najgorzej nie jest. Dorzuc interwaly, przejdz na rotacje weglami i pomasuj jeszcze chwile

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Przy Twoim BF-ie możesz kontynuować masę jak i redukować tkankę tłuszczową.
Osobiście skłaniałbym się powoli ku redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Najwyzej pozniej poswieci ciut wiecej czasu na redu

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 197
W takim razie dorzucam interwały i idę w masę jeszcze przez 8-12 tyg. Chyba, że zbyt mocno będzie ulewało to zmienię kierunek. Dieta w takich proporcjach może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak długo jesteś na tej kaloryczności?
Skupiłabym się na "oczyszczeniu" miski, urozmaiceniu tego.
Tłuste mięsa, ryby, do tego jakiś olej kokosowy, orzechy, awokado, masło klarowane, ograniczyłabym nabiał.
Rodzynki wymień na świeże owoce, więcej warzyw.
Sylwetka bardzo fajna, możesz spokojnie jeszcze trochę "posiedzieć" na masie, ale wdrążyć własnie interwały np. coś w ten deseń :


Albo rotację weglami - DT większe węgle, DNT niższe.
Na początek zastosowałabym jeden z wyżej wymienionych wariantów.





Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-01-09 13:42:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 197
Na tej kaloryczności raptem od trzech dni wcześniej odżywiałem się intuicyjnie zwracałem uwagę na to by jedynie dostarczyć spora ilość białka i nie jeść śmieciowego żarcia.
Wielkie dzięki za wskazówki . Właśnie w DNT ,czyli głównie jak jestem w pracy siedzę na tyłku i niewiele mam ruchu, wiec rotacja powinna się sprawdzić.
A interwały też wrzucę, na razie raz w tyg. może własnie TABATE- ale przy obecnej kondycji moich nóg chyba bym odpadł :/ ale spróbuję :D jak nie dam rady to na bieg bokserski się przerzucę.



Zmieniony przez - UncleJakub w dniu 2017-01-09 14:15:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej robić ? Redukcja czy masa ?

Następny temat

Wegle na redukcji.

WHEY premium