SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase, pare pytan.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 803
Witam. Wlasnie zaczalem cwiczyc no i potrzebuje diety na mase. Mam 17 lat, 178 cm wzrostu i 67kg wagi. Niestety sklada sie tak ze nie moge trzymac takiej dokladnej diety, poniewaz mieszkam jeszcze z rodzicami, lecz przynajmniej doradzcie mi czego powinienem unikac i jakich skladnikow powinienem jesc jak najwiecej. Ogolnie narazie zrezygnowalem narazie z gowna typu mcdonald, slodczyke itp. No i jeszcze pytanie mam takie czy w ogole jest taka opcja zeby tej masy to same miesnie przybywaly? Czy to zawsze jest tak ze ak robie mase to i tak i tak sie otluszcze i dopiero jak juz przybiore sporo miesni wraz z tluszczem to wtedy robie sobie rzezbe i dieta redukcyjna albo jakas zeby nie tracic wagi praktycznie ale sama rzezba?

--
sry za bledu w pospiechu pisze
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z dodatnim bilansem wiąże się przyrost masy, z ujemnym wiąże się redukcja. Ciężko dostać jedno bez drugiego. To czy przytyjesz, w co przytyjesz i ile przytyjesz miej inaczej zależy od tego co zjesz, kiedy zjesz i ile zjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 114 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3367
Dobrze by było jakbyś ułożył sobie jednak dietę. Ale jeśli naprawdę nie możesz trzymać diety, to przynajmniej trzymaj się tych zasad https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 803
No to wlasnie mam zamiar sprawdzic jakie mam zapotrzebowanie kcal. Chce przybywac w jak najwieksza ilosc miesni, najmniej tluszczu. I wlasnie teraz nie wiem... duzo bialka i weglowodanow musze jesc? Jajka, twarog jest odpowoedni? Banan? Bo akurat tego typu rzeczy to jeszcze jestem w stanie sporzywac codziennie. Ile posilkow dziennie najlepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 334
Powinieneś spożywać 5-6 posiłków dziennie co 2-3 godziny.
W każdym posiłku powinno znajdować się białko.

Pierwszy posiłek powinien być syty i składać się z białka, węglowodanów i tłuszczy (może spełniać nawet 30% dziennego zapotrzebowania kalorycznego)

Drugi posiłek powinien być lekki i pożywny, bogaty w białko.

Trzeci posiłek (przedtreningowy) powinien być średnio kaloryczny spożyty 2 godziny przed treningiem i składać się z białka i weglowodanów (w tym posiłku nie powinny się znaleźć tłuszcze)

Czwarty posiłek (potreningowy) powinien być obfity w kalorie, musi zawierać węglowodany i białko, najlepiej w proporcji zbliżonej do 2:1. Nie powinny znajdować sie w nim tłuszcze.

Piąty posiłek ma Cię zabiezpieczyć na noc dlatego powinno się w nim znaleźć białko, np kazeina pochodząca z twarogu.
Do tego trochę tłuszczy np z oliwy z oliwek
Ten posiłek nie powinien zawierać węglowodanów.

Informacje myślę, że rzetelne bo zaczerpnięte od znacznie mądrzejszych odemnie z tego forum:)

Zmieniony przez - DaveVilla w dniu 2009-06-22 11:51:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase przy nocnym trybie pracy-prosze o ocene

Następny temat

Moja dieta prosze o ocene:)

WHEY premium