SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 566

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31
Witam wszystkim, z forum korzystam od lat, ale do tej pory wystarczało czytanie istniejących postów :) Dzisiaj wrzucam dietę do oceny. Jestem w 3 tygodniu pierwszego cyklu kreatynowego (mono). W kwestii stażu - sport uprawiany od zawsze w najróżniejszych formach, łącznie z siłownią, natomiast ostatnie pół roku regularna siłownia, wyrabianie nawyków żywieniowych i delikatna redukcja.

Cel: masa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 26
Waga : 75
Wzrost : 176
Obwód klatki : 100
Obwód talii : 88
Obwód bicepsa : 32
Obwód uda : 55
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie mam dokładnego pomiaru, ale myślę że ~20%
Aktywność w ciągu dnia : praca fizyczna z różnym natężeniem, 9h dziennie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5x w tygodniu siłownia
Suplementacja: witaminy, omega 3, ZMA, kreatyna monohydrat, białko WPC, carbo



edit: jem też oczywiście warzywa, których nie uwzględniłem w rozpisce, głównie pomidory, marchew, groszek

Godziny posiłków nie do ruszenia, bo narzuca mi je tryb pracy. Co istotne, trening zaczynam przeważnie około 20.30 więc po ostatnim posiłku. Po treningu juz tylko kreatyna i spać o 23. Dodatkowo do kreatyny piję codziennie 50g carbo przed treningiem. Raczej ektomorfik. Po niecałych 3 tygodniach przybrałem ledwo kilogram, myślałem, że będzie lepiej. Czekam na ewentualne rady i pozdrawiam :)





Zmieniony przez - matkaw8 w dniu 2019-06-07 12:44:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
w sumie wszystko ok, można by się przyczepić do mleka i płatkow kukurydzianych ale to tylko mały dodatek w kontekście całej diety, jak nie idzie to trzeba dołożyć najwyjaźniej tylko, że przy 20% bf to kwalifikujesz się do redukcji, a nie do masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 43 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3648
Praca fizyczna z obciazeniem 9h dziennie plus trening 5x/tydzien i do tego brak posilku potreningu.
1. zmniejsz ilosc treningow do 3 silowych/tydzien
2. dodaj szybkostrawny posilek potreningowy KONIECZNIE
3. skup sie na weglowodanach, a nie na tluszczach w diecie przy tak wysokim stopniu aktywnosci


Zmieniony przez - Entreri w dniu 2019-06-11 22:29:15
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31
Treningi w tygodniu wyglądają następująco
Barki
Klatka
Nogi brzuch
Plecy przedramię
Biceps triceps

Także treningi są w miarę krótkie, bo tez nie mam czasu siedzieć na silce 2h.

Może w takim razie drugi posilek przerzucić na potreningowy? Mogę go zrobić w formie szejka dodajac z 15g białka i ewentualnie wywalić płatki kukurydziane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 43 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3648
1. Barki
2. Nogi
3. Klata
4. Plecy
5. Łapy + brzuch
Tak bym to widzial, jesli chcesz krotkie intensywne treningi (25min treningu roboczego max).
W kwestii dietetycznej - potreningowy raczej powinien byc szybkostrawny, wiec malo fatu - daj swoj czwarty posilek jako potreningowy, a w drugim wywal te platki i zastap je drugim bananem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 31
Okej, spróbuje. Wtedy trening bylby o 18.30, bezpośrednio przed nim Kreta+50g carbo, a ostatni posiłek około 20. Nie za duża przerwa pomiędzy 4 a 5 jedzeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli nie przeszkadza Ci to w treningu to długością przerw nie musisz się przejmować, jeżeli spżywasz to co masz założone w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 43 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3648
To carbo jest Ci kompletnie niepotrzebne przed treningiem. Ja wrzucilbym zarowno krete, jak i carbo bezposrednio PO treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie bez ćwiczeń + przyswajanie tłuszczu

Następny temat

Białko na redukcji

WHEY premium