SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 111 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1379
Według kalkulatora na PoTreningu wychodzi przy moich wymiarach około 3000 kcal zapotrzebowania. Jest to przykładowa dieta w ciągu jednego dnia. Na początek dodałem niecałe 150 kcal i stopniowo będę dodawał więcej. Co o tym myślicie?

W międzyczasie = bez dokładnej godziny, jako ostatni posiłek.
Obiad podzieliłem tak jakby na dwie części = przed treningiem i po.
Co do białka - o jakiej porze najlepiej je brać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 111 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1379
Nie wiem dlaczego, ale zrzut się nie załadował. Dodaję jeszcze raz:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
wrzuc jeszcze ankiete dzialu i ogarniemy temat

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ale widac ze sie przylozyles do ogarniecia diety i poprawek wiele nie bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 111 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1379
Wiek: 19
Waga: 66
Wzrost: 180
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): Brak
Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby): Brak
Stan zdrowia: Dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: Siłownia
Stosowane wcześniej diety (rozkład białko/ węglowodany/ tłuszcze): Brak
Wrażliwość na stymulanty: Brak
Cel/problem/opis: Dieta na masę


Dokładnych miar obwodów i BF nie znam, wszystko to będę miał mierzone na siłowni, także później zaktualizuję profil. Trening 3-4x w tygodniu, a plan będzie ustalał trener i też wrzucę go do oceny.

Btw: dlaczego nie da się tutaj edytować postów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Nie da się edytować postów pod którymi już ktoś napisał, jeśli Twój post jest ostatni to możesz go zedytować.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 111 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1379
Więc jak z tą dietą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
węgle do 5g na kg masy, białko koło 2,3grama na kg masy, tu przesadziłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 111 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1379
Węgle mogę spokojnie zbić mniejszą ilością ryżu/chleba, a co białka to praktycznie wszędzie jest podawane 2,5g/kg masy ciała, więc jak to w końcu jest? Odżywkę białkową będę brał i tak tylko w dni treningowe czyli z tym też nie będzie większego problemu. Poza tym jeszcze coś do korekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
2.5g/kg jest ok więc te 10-15 jeszcze zbij.

1. Musli czekoladowe zamień na płatki owsiane
2. Chleb jasny zamień na razowy, zamiast margaryny daj masło prawdziwe, ujdzie
3. Ok
4. 1:30h przed treningiem posiłek, białko możesz wypić sobie po treningu, a po 20-30 minutach znowu porządny posiłek, taki jak był przed
5. Ok
6. Te konserwy wyrzuć, daj tutaj np. orzechy/oliwę żeby podbić tłuszcze

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 111 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1379
Tak jak już pisałem z białkiem nie będzie problemu, bo odżywkę będę brał tylko w dni treningowe (po treningu), ale bez przesady chyba nie siedzicie przy każdym posiłku z wagą i nie ważycie każdego produktu co do grama... Nie wiem już jak to jest, w każdym temacie piszecie coś innego, podobno optymalnie jest 1,1g tłuszczu na kg masy ciała, to po co jeszcze podbijać? Piszecie, że jest za dużo białka i węgli, a dodałem tylko niecałe 150 kcal, gdzie można zrobić nawet do 500-600 kcal nadwyżki, więc jak mam wypełnić dietę samymi kaloriami nie podbijając b/w/t?

@Edit:

Jaka jest różnica między płatkami owsianymi, a musli? Na opakowaniach różnice są nikłe. Jakie płatki wybrać (jest ich pełno), jeść je z mlekiem czy wodą?

Jak to jest z pieczywem, które jest najbardziej wartościowe? (Tak samo jak z płatkami jest mnóstwo rodzajów)

Ogólnie chodzi mi o to czy dane posiłki i zawarte w nich wartości odżywcze są dobrze rozłożone w ciągu dnia, bo wiadomo, że nie jem tego samego codziennie. Są to przykładowe dania w ciągu jednego dnia.

Zmieniony przez - FRiQ w dniu 2013-11-03 18:39:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do korekty

Następny temat

ile przyjmowac gram kreatyny

WHEY premium