SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 77kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Skoro coś nie przynosi korzyści a jedynie powoduje większe obciążenie wątroby (metabolizm białek), jak i koszt diety, to sensu w tym większego nie ma. Akurat Ty nie miałeś problemów trawiennych. Jednak ogólnie białka są ciężkostrawne w porównaniu z tłuszczami i węglowodanami.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17483
jasne, wszystko zrozumiale

jeszcze powiedzcie mi czy odrobina watrobki, jeszcze nie wiem z jakiego zwierzaka, tak do maks 50g, ale mysle ze delikatnie kolo 20-30g jako dodatek do posilku po treningowego bedzie ok? czy mimo wszystko zawiera ona w sobie zbyt duzo dobrego i raczej w okresie po treningowym nie bardzo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tłustego mięsa raczej unikaj około treningowo.
Jak Domer napisał, generalnie wysoka podaż białka może być obciążeniem dla wwątroby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Wątróbka jest bardzo dobrym źródłem białka i witamin. Warto ja wprowadzić jako stały element diety.

http://potreningu.pl/articles/4149/watrobka-superfood


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-08-06 11:49:48

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tylko warto nadmienić, iż nie powinna być spożywana częściej niż 2-3 w tyg. ze względu na wysoką zawartość wit.A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17483
musze znalezc jakis sposob jak ja przemycic do diety. mysle o tym od dluzszego czasu bo wiem jak mega jest wartosciowa. jednak jej nienawidze jesli chodzi o smak. masakra. dlatego rozkminilem ze moglbym maly kawalek, na surowo, dorzucic do szejka po treningowego, w ktorym m. in. jest kakao i pewnie nawet bym tych 20,30g watroby nie poczul... no ale jak po treningu nie moge to musze cos wymyslic.

bardzo szkodliwe jest wrzucanie w siebie sporych dawek wit A? w sumie to jem spore ilosci jarmuzu, szpinaku i rukoli... okolo 250g jarmuzu, 300g szpinaku i 150g rukoli tygodniowo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Skoro czegoś nie lubisz, to nie widzę sensu aby jeść na siłę. Ja również nie przepadam i nie jadam. Jeżeli chodzi o przepisy, to polecam dział kuchnia sfd. Być może znajdziesz tam ciekawe przepisy i Ci zasmakuje.

https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17483
a jeszcze co z ta wit A?

i w sumie ponowilbym pytanko o to bialko w diecie, w jaki sposob moglbym sprawdzic czy mi szkodzi? istnieje jakies badanie jakiegos parametru ktory mi to powie?


Zmieniony przez - magikcjanin w dniu 2017-08-06 12:04:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Nie jesteś w stanie stwierdzić, czy dana podaż białka w diecie Ci szkodzi. Stosuj zalecane ilości i po problemie. Witaminy A nie przedawkujesz. Chyba, że jadłbyś ogromne ilości wątróbki. Nie bym witaminy A z prowitaminą A.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17483
ozesz kurde, watroba indyka ma w 100g ponad 72000ui wit A, a ja myslalem, ze 15000ui w jarmuzu to sporo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa w internacie

Następny temat

Dieta na utrzymanie wagi.

WHEY premium