SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 64kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
Witam,

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie i ew. skorygowanie diety :)

Dodatkowo w dni treningowe (poniedziałek, środa, piątek), w ramach posiłku potreningowego biorę 30g odżywki białkowej WPC80 OSTROVIT, oraz średniego banana (120-150g)

Myślałem też, że dobrym pomysłem byłoby dorzucenie garści orzechów ziemnych do Posiłku III, nie obraziłbym się gdyby ktoś mógłbym mi to zaopiniować :D

Z góry dzięki








Zmieniony przez - Ziemniak Nienawiści w dniu 2017-02-12 18:51:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ankietę wrzuć : https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Nie wiadomo dla kogo ta dieta
Jeśli chcesz podbić tłuszcze, to na pewno ziemne orzeszki to kiepski wybór https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 tutaj masz ściągę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
Zrobiłem ankietę, ale z jakiegoś powodu mi ją ucięło :/
Dzięki za zwrócenie uwagi, już uzupełniam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
Płeć : mężczyzna
Wiek : 16/17
Waga : 64
Wzrost : 175
Obwód klatki : 92
Obwód ramienia : 27
Obwód talii : 79
Obwód uda : 48
Obwód łydki : 32
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ~12%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : Dotąd nie trzymałem ścisłej diety, starałem się jedynie jeść częściej i bardziej zrównoważone posiłki. Czasem zdarza mi się podjeść coś nie do końca zdrowego :P
Cel : masa
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : lekkie nadciśnienie tętnicze
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : WPC80 OSTROVIT
Stosowane wcześniej diety : brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
I jeszcze jedno: czy bardzo problematycznym będzie, jeśli od czasu do czasu zrobię sobie dzień wolny w czasie którego nie będę trzymał diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Zbyt wiele czynników w tym przypadku wchodzi w grę.

W przypadku osób o relatywnie wysokim udziale tkanki tłuszczowej w ustroju takie folgowanie może przynieść więcej szkód niż pożytku czyt. (gorsza reakcja hormonalna chociażby na poziomie leptyny, insuliny ). Posiłek, a dzień to różnica, początkujący musi wykształcić sobie najpierw odpowiednie nawyki żywieniowe, odżywić organizm, zwiększyć wydatkowanie energii w skali tygodnia, zbudować masę mięśniową i.t.d.. jak to wspomniałem nie da się dosadnie tego określić na zasadzie TAK lub NIE.

Co prawda jesteś jeszcze młody, ale w diecie jest zdecydowanie za dużo białka - kategorycznie należy obniżyć, dodatkowo zwiększyć podaż zdrowych tłuszczy. W menu brakuje fundamentu - warzyw, poza tym unikaj ryb z puszki, nie jedz 100g płatłków błyskawicznych i dbaj o urozmaicanie. Sprawdź linki w poście Agnieszki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
Poprawiłem, tym razem policzyłem sobie zapotrzebowanie na poszczególne składniki i postarałem się jak najdokładniej dopasować. Czy tak wystarczy?

I czy muszę się martwić witaminami? Powinienem coś zmienić, poszukać jakichś supli, czy to co tutaj mam powinno wystarczyć?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Między 2500 kcal, które wygląda realistycznie a 3360 jest bardzo duża różnica.

Któraś z tych wartosci wynika z obliczeń, czy tak sobie przyjałeś?
Masz 7 g ww na kg masy ciała, to baaaardzo dużo i tłuszcze też wysoko - to nie jest moim zdaniem dobry pomysł.

Poza tym kompozycja posiłków jest.. Dziwna? Kurczak z płatkami owsianymi?

Wiesz, że wszystko ważymy przed obróbką? 200 g suchego makarony, to prawie pół opakowania, naprawde tyle zjesz? Poza tym ostatni posiłek, to nie wiem czemu słuzy?

Nie ma potrzeby eliminowania ww w ostatnim posiłku. Są tam nawet wskazane - poprawiają jakość snu i regeneracji


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-02-13 20:09:32

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
Hm. Z obliczeń wyszło mi trochę poniżej 3000kcal, a pisali że można, a nawet powinno się dodać około 300... Choć tak po prawdzie to policzyłem to kalkulatorem.

Sama kompozycja mi nie przeszkadza, można powiedzieć że dopóki to co jem nie jest odrzucające, to niespecjalnie zwracam na to uwagę :P

Tak po prawdzie, to upchnąłem ten makaron na siłę, bo przeczytałem w kilku miejscach, że ostatni posiłek powinien być czystko białkowy, a bez niego nie bardzo jak miałem to rozłożyć na inne.

Trochę mnie to przerasta... Mógłby ktoś podrzucić link do jakiegoś artykułu, gdzie wszystko jest opisane krok po kroku i na 100% prawidłowe?






Zmieniony przez - Ziemniak Nienawiści w dniu 2017-02-13 20:42:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jesteś w stanie oszacować, ile kcal jadłeś dotychczas? Bo wrzucenie duzej, zbyt dużej nadwyżki kalorycznej nie przełoży się na szybki przyrost mięsni, tylko tłuszczu. A co do ww http://potreningu.pl/articles/2664/-jedz-wegle-na-noc--i-chudnij Wiesz w dietetyce są różne poglądy i one się zmieniają, trzeba metodą prób i błędów wybadac, co na Twój organizm działa lepiej np. czy sniadanie bt, czy takie standardowe z ww. Jak można zjeśc jedno jajko i 200 g suchego chleba?


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-02-13 20:45:49

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 222
W granicach 2600kcal. Coś podobnego do pierwszej rozpiski. Tyle że mi metabolizm tak popiernicza, że szanse na to są naprawdę niewielkie, a jeśli na początku rzeczywiście tak by miało się stać, to prawdę mówiąc nie narzekałbym - może w końcu przestałoby mi widać żebra :P Także jeśli nie ma żadnych innych możliwych konsekwencji, to znacznie wygodniej by było mi zacząć od razu tak i nie wprowadzać jej stopniowo.

Póki co stosowałem metodę z śniadaniem ww i kolacją b i nawet bez trzymania jakieś ścisłej diety dało to widoczne (chociaż małe :/ ) wyniki, także klasyczna konstrukcja służy mi w miarę dobrze :D

Rano mógłbym żuć karton i nawet nie zwróciłbym na to uwagi xD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o pomoc (dieta na masę)

Następny temat

Przybranie na masie mięsniowej

WHEY premium