SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 62kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
po wielu próbach i godzinach ślęczenia nad dziennikiem Vitalmax'a oraz SFD udało mi się wreszcie coś "ulepić"
Mam 18 lat, 62 kg wagi, 178 cm wzrostu, typ endo/mezo.
Coby się nie zanudzić zrobiłem dwa warianty, na dzień treningowy i nietreningowy - wiadomo, czasem zamiast ryżu pójdą ziemniaczki, zamiast kurki - schab itp., ale ogólnie rdzeń będzie taki jak tu wkleję.
Powiedzcie czy takie coś 'obleci' a jeśli nie to co konkretnie zamienić/ przestawić - nie uśmiecha mi się znów od nowa wszystkiego robić. Jestem ograniczony naprawdę małymi funduszami, żyję na garnuszku rodziców więc sami rozumiecie :D
Nigdy wcześniej nie miałem konkretnej diety, jadłem po prostu 2g białka/ kg m.c., sporo węgli i mało tłuszczy - do dziś dziwię się że udało mi się całkiem sporo ukulać idąc taką drogą Niemniej jednak teraz podchodzę do sprawy bardziej poważnie.
Kilka wyjaśnień:
- zapotrzebowanie to jakieś 2700~ kcal (jak będzie za mało to dorzucę), po konsultacji z Domerem dałem ok. 2g białka, 5,5 węgli i 1,5 tłuszczy na kilogram masy ciała
- warzywa będą dodawane w jak największych ilościach, owoce okołotreningowo i sporadycznie w inne pory, byle nie na noc,
- NIE MA RYB! Tak, nie ma ryb, a to dlatego że od dzieciaka nie mogę jeść ryb - nie mam pojęcia czemu tak jest. Czy to filet, czy normalna ryba, po 30-60~ minutach od zjedzenia zaczyna mnie mocno kłuć w górnej części brzucha (jakby pod mostkiem), czuję jakbym miał zaraz zwymiotować i męczy mnie to z przynajmniej godzinę Wobec tego oczywiście dodam Gold Omegę 3 by chociaż trochę zminimalizować te braki.
- kwasy tłuszczowe są mniej więcej po równo (odrobinę więcej może być jedno-nienasyconych ok. 40%, najmniej zwierzęcych bo ok. 28%)
- dodatkowa suplementacja witaminami i minerałami z Olimpu oraz ZMA z Olimpu (bardzo dobrze po nim funkcjonuję, świetna regeneracja jak dla mnie)
- tam w jednym z wariantów dałem do twarogu 80 gram chleba - musiałem, inaczej nie przełknę

Proszę o konstruktywną krytykę i dziękuję za czas poświęcony na pomoc : )
Pozdrawiam!










Zmieniony przez - magiik93 w dniu 2011-08-28 11:51:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niech tu jakiś modek zerknie bo cały dzień zero odzewu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
słonecznik wywal
margarynę wywal z diety
potreningowo daj carnox i białko wystarczy
rozdzynki możesz dodać do wosianki
Jak gorzka czekolada to tak do 20ww na 100g by miała
kiełbasa wypada całkiem także
najlepiej urozmaciaj źródła ww i bedzie ok

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Wprowadz zmiany i wrzuc ponownie rozpiske.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słonecznik wywalony, margaryna zastąpiona niewielką ilością masła (5 do max. 10 gram dziennie, cobym się chlebem nie udławił ), rodzynki z potreningowego przeniesione do owsianki, czekolada będzie z dużą ilością kakao i małą ilością ww (zresztą to tylko 10g 3x w tygodniu, do tej pory potrafiłem przynajmniej raz w tygodniu pochłonąć na raz całą mleczną ), kiełbasa wyebana całkowicie.

Trochę zmieniły się proporcje kw. tłuszczowych (dodałem więcej oliwy w sumie), jednak z tego co pisał Domer wczoraj w temacie Pana Darka wszystko jest OK.
Mieszczą się w przedziale 1:1:1 a 1:2:1 na korzyść jedno-nienasyconych.

Powiedzcie Panowie że teraz będzie si!
Ewentualnie co jeszcze zmienić.
pzdr.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 857 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8849
Potreningowy całkiem do zmiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W takim razie co proponujesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 857 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8849
źródło białka + źródło węglowodanów np. kurczak/indyk/schab/wołowina/ryba+ryż/kasza/makaron durum. Można też wrzucić jakieś warzywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak teraz spojrzałem i co myślisz o zamianie posiłku ze szkoły (o 11) z tym potreningowym ? Wtedy do szkoły bym brał chleb i orzechy, a po treningu pierś z ryżem - tak chyba byłoby si ?
Reszta OK ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 857 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8849
do tego chleba i orzechów jakieś źródło białka i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to git, w takim razie nie trzeba dużo zmieniać - o tyle mnie to cieszy że się nad tym nasiedziałem, nie mówiąc już o tych wszystkich artach co na nich zęby zjadłem :D
Okej, dzięki za wskazówkę, jak ktoś ma coś jeszcze do dodania to jestem otwarty na propozycje :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta masowa - 94kg, 197cm wzrostu

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 72kg

WHEY premium