SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę a kaloryfer

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 78
Witam !
Jestem Jan, w czerwcu 18 lat ukończę, mam 173 cm wzrostu, ważę 57 kg i zawartość procentową tłuszczu w organizmie między 15 - 16 %.
Jeszcze pół roku temu ważyłem 65 kg, ale przeszedłem na redukcję bo chciałem uwidocznić brzuszek i zrobić kaloryfer. Teraz ważę 57 kg i już mięśnie się pokazały ale chciałem jeszcze ładniej je wyrzeźbić.
Tygodniowy plan ćwiczeń
- Poniedziałek ( lekki trening na mięśnie brzucha i ogólnorozwojówka )
- Wtorek 30 min biegania
- Środa ( lekki trening na mięśnie brzucha i ogólnorozwojówka )
- Czwartek 30min biegania
- Piątek ( ogólnorozwojówka z naciskiem na nogi )
- Sobota ( tylko mięśnie brzucha )
- Niedziela ( wolne )

Do tego treningu stosowałem jeszcze dietę bogatą w białko i niskokaloryczną. 1900 Kcal i ok. 100 gram białka, węgowodany między 200 - 300 g i tłuszcz między 45 - 65 g

I teraz mam pytanie, bo żeby jeszcze ładniej uwodocznić brzuch i go wyrzeźbić dobrze to trzeba zredukować tkankę tłuszczową tak do 10 % jeśli się nie mylę. Ale jednocześnie chciałem przejść na dietę na masę aby przybrać trochę masy tak do 65 kg, bo chciałem przybrać masy mięśniowej bo wyglądam jak szkielet. I właśnie czy te dwie rzeczy się nie wykluczają? Jak przybiore na masie to jednocześnie, odłoży się tłuszcz na brzuchu? Można tego uniknąć spożywając zbilansowaną dietę z odpowiednimi produktami?
Czytałem żeby spożywać oczywiście dużo białka, ograniczać tłuszcze do minimum ( oprócz jajek, ryb, oliwy z oliwek, migdałów ) i spożywać takie produkty zawierające węglowodany, które mają niski wskaźnik glikemiczny.
Dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam :)

Przesyłam jeszcze zdjęcie mojej klatki piersiowej i brzucha tak poglądowo :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Weź się za masę, o kaloryferze myśl za 2-3 lata jak już będziesz miał na tym brzuchu jakieś mięśnie. Jak ułożyć dietę poczytaj tutaj:
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Masz niedowagę i nadal ledwo zarysy kaloryfera, nie baw się w dalsze redukcje ale zacznij kaloryczność na przynajmniej zerowym poziomie. Tak jak Koniu: masuj, po prostu nie masz mięśni. Przy poziomie 15% jeśli ma się mięśnie to widać cały 6-pak, u Ciebie ledwo ledwo zarysy.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402339
oczywiscie ze sie wyklucza robienie masy i redukcja, w pierwszym przypadku musisz jesc wiecejkcal niz zuzywasz w drugim na odwrót,
j/w bylo powiedziane, skup sie na budowaniu masy z zachowaniem jak najlepszej jakosci, na redukcje przyjdzie czas, teraz jakbys zredukowal jeszcze to nic by z Ciebie nie zostalo bo nie masz wypracowanych miesni, z "kaloryferem" tez by nie wyszlo za dobrze bo zeby byl widoczny to oprócz odtluszczenia to musi tez miec odpowiednia mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 78
Okej, wziąłem sobie do serca wasze słowa i przeczytałem podane poradniki o układaniu diety i ułożyłem plan dla siebie, ale prosiłbym jeszcze o sprawdzenie bo nie jestem pewien czy jest dobrze zbilansowana. Prawdopodobnie za dużo białka bo prawie 3,1 g na kg masy ciała a raczej do 2 g chyba powinno być, ale to można skorygować.
P.S. brak jajek jest spowodowany tym że jednego dnia będę jadł twaróg a drugiego właśnie jajka, tak samo jednego dnia ryż brązowy a drugiego kasza, będę się również starał jeść ryby jak najwięcej razy w tygodniu.





Zmieniony przez - Johnyj788 w dniu 2016-02-14 20:34:54
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase, suplementacja, proszę o pomoc.

Następny temat

Posiłek bezpośrednio po treningu, i po 1-2h po treningu

WHEY premium