SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę - proszę o sugestie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1591

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
Oceńcie moją dietę, ćwiczę już trochę i często bywa że coś zmieniam (zazwyczaj coś udoskonalam itd. jak wiadomo z biegiem czasu człowiek się uczy)

Proszę o jakieś sugestie i ewentualne poprawki. Wklepałem to do dziennika posiłków Vitalmaxa i wyszło mniej więcej

B ok. 3g (roślinne + zwierzęce)
T ok. 1-1,1
W ok. 4g
(to się zmienia bo inna jest dieta w DT i DNT oraz są zamienniki np. jajka/tuńczyk jak wiadomo to nie to samo dlatego proporcje BTW nie każdego dnia są takie same)

nadwyżka kcal jest na +
produkty są myślę dobrze dobrane i nie przetworzone dlatego mam nadzieję że pójdzie masa bez dużego zalania.

Coś o sobie:
- obecna waga ok. 74 (po redukcji jako tako BF niski, choć nie jestem bardzo pocięty jak bym chciał - ale to już sprawa również genetyki), maxymalna życiowa waga tej zimy na masie było ok. 84-85kg tak apropo
- wzrost 179
- staż prawie 3 lata (niestety na początki nie przemyślane ze słabą dietą oraz nie przemyślanym treningiem)
- cel systematyczny wzost masy mięśniowej oraz siły (nie jest moim priorytetem), dobre proporcje, dobra wydolność organizmu, nie zależy mi na ogromnej masie ponad wszytko
- warzyw i owoców do bilansu nie wpisałem a jem ich sporo (głównie 1 i 2 posiłek, oraz jako przekąski między posiłkami)
- typ budowy - mieszanka trochę mezo trochę endo ale nie można powiedzieć w którą stronę bardziej

Diety będę się trzymał, będąc na studiach nie ma kłopotu kupuję to co potrzebuję i jem to co mam w planie. Na wakacje będę w domu, więc będą zamienniki tj. kanapki (chleb razowy pełnoziarnisty + sałata, masło, warzywa, szynka, ser żółty) zamiast pieczywa wasy lub ziemniaki + mintaj gotowany zamiast posiłku 1h po treningu.

Jeszcze mam 2 pytania:
Jak pogodzić posiłek po treningowy z kreatyną którą zamierzam brać od października?

Czy wafle ryżowe można dać od czasu do czasu zamiast makaronu w posiłku 1h po treningu?

A więc...

DZIEŃ TRENINGOWY
Śniadanie:
- płatki owsiane 80g
- rodzynki 30g
- tuńczyk w wodzie 120g/ odżywka białkowa 30g / 3 jajka
- mieszanka zdrowych tłuszczy (orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, słonecznik) 40g
- 2 omegi 3

II Śniadanie:
- pieczywo wasa 100% pełnoziarniste 100g
- serek wiejski lekki 3% 150g
- mieszanka zdrowych tłuszczy (orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, słonecznik) 40g
- 2 omegi 3

Obiad (posiłek ok. 2h przed treningiem):
- 250g filetu z kurczaka/ 250g wołowiny
- 100g ryżu brązowego/ parabolicznego

Od razu po treningu:
- 2 banany
- napój (2 łyżki wody z miodem)
- odżywka białkowa (izolat) 40g

1h po treningu:
- 50g makaron durum lub razowy/ 50g ryżu białego
- 100g filety z kurczaka/100g wołowiny

Przed snem:
- 100g twarogu półtłustego
- 5g oliwy z oliwek/olej lniany


DZIEŃ NIE TRENINGOWY
Śniadanie:
- płatki owsiane 80g
- rodzynki 30g
- tuńczyk w wodzie 120g/ odżywka białkowa 30g / 3 jajka
- mieszanka zdrowych tłuszczy (orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, słonecznik) 40g
- 2 omegi 3

II Śniadanie:
- pieczywo wasa 100% pełnoziarniste 100g
- serek wiejski lekki 3% 150g
- mieszanka zdrowych tłuszczy (orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, słonecznik) 40g
- 2 omegi 3

Obiad:
- 250g filetu z kurczaka/ 250g wołowiny
- 100g ryżu brązowego/ parabolicznego
- 5g oleju lnianego

IV posiłek:
- 250g filety z kurczaka/250g wołowiny
- 100g ryżu brązowego/ parabolicznego
- mieszanka zdrowych tłuszczy (orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, słonecznik) 20g

Przed snem:
- 100g twarogu półtłustego
- 5g oliwy z oliwek




Zmieniony przez - shrewd2 w dniu 2009-06-07 18:54:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
nikt nic nie napisze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
podoba mi sie twoja dietka,tylko troche wiecej wegli zlozonych mozesz po treningu dac np.wywalic miod i wiecej makaronu/ryzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
miło to słyszeć sam układałem , jeżeli chodzi o te dodatkowe ww to właśnie po treningu ciężko mi w siebie cokolwiek władować typu ryż/makaron dlatego taka ilość i chciałem żeby tak zostało na razie, ale za kilka kg kiedy waga pójdzie w górę to dołożę.

jeszcze jakbyś mógł mi na te pytania moje odpowiedzieć

Jeszcze mam 2 pytania:
Jak pogodzić posiłek po treningowy z kreatyną którą zamierzam brać od października?

Czy wafle ryżowe można dać od czasu do czasu zamiast makaronu w posiłku 1h po treningu?

SOG poszedł za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
Jak pogodzić posiłek po treningowy z kreatyną którą zamierzam brać od października?
krete normalnie bezposrednio po treningu nastepnie zagryz bananem i bedzie good potem posilek

Czy wafle ryżowe można dać od czasu do czasu zamiast makaronu w posiłku 1h po treningu?
raczej nie,stawiaj na dobre wegle zlozone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
krete normalnie bezposrednio po treningu nastepnie zagryz bananem i bedzie good potem posilek

tylko mam tam jeszcze białko w proszku właśnie się zastanawiam czy to nie będzie kolidowało bo niby że nie powinno łączyć się kreatyny z białkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
bezposrednio bierzesz krete,chwilke czekasz w tym czasie sie przebierzesz wcinasz banana zapijasz bialkiem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kasza gryczana, a RYŻ!!!

Następny temat

waga

WHEY premium