SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę--- proszę o sprawdzenie ;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
Siemano,mam prośbę do osób orientujących w dziale odżywianie bardziej niż ja.Mimo że przeczytałem baaardzo dużo tematów podwieszonych związanych z odżywianiem,nie mam takiej wiedzy jak co nie którzy.Korzystając z tych tematów ułożyłem własną dietę pod siebie. Liczę na ewentualne słowa krytyki i poprawy ;)

Wiek 17
Waga 75
Wzrost 176
Budowa -ekto-mezo (coś takiego

Dzienne zapotrzebowanie 3400kcal
dzienne spożycie białka : ok 200-210
tłuszczu : ok 80-90
węglowodanów : ok 450
Zaraz przedstawię Wam zrzut ekranu dziennika z potreningu.pl

Jak szybko zauwazycie białka jest nieco więcej niż 2-2,5 na kg mc
ale jeśli raz jeszcze się zobaczycie to widac że te białko "ponad stan" jest białko pochodzenia roślinnego,więc nie zawracałem sobie nim głowy.
Rzucac w oczy może się to też że nie ma ryb... dietę rozpisywałem na jeden dzień i był to dzień gdzie akurat ich nie ma... w inne dni będę modyfikował i np. zamiast oliwy i cyca będzie jakaś tłusta ryba ew.inne mięso
Posiłków jest 8 ale są w nich też posiłki tylko z odżywek.
Na zrzucie nie widac wgl warzyw- nie liczyłem ich ponieważ mają praktycznie znikome ilosc kcal i makroskładników.Oczywiście będę często gościc w moim jadłospisie.

Poza odżywką białkową i carbo biorę też witaminy (vitaminer z apteki)
oraz magnez .







Zmieniony przez - Kamil0922 w dniu 2013-12-02 12:41:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Twój cel to masa, także musisz ustawić bilans kcal na plusie.
Na start 200-400 będzie ok, obserwujesz organizm i stopniowo dokładasz kalorii.

Zwiększ tłuszczy, brakuje ich, masz spory wybór w produktach ( oliwa z oliwek, awokado, pestki, nasiona, olej lniany, orzechy, tłuste ryby ) Utnij nieco białko, dodaj owoce, warzywa dodawaj do każdego posiłku, źródło wiatmin i minerałów. Bułki do wyrzucenia, daj chleb razowy żytni.

Kurczak to nie jedyne wartościowe mięso, tak jak źródło węglowodanów ryż.
Pamiętaj o wymianie produktów, nie przyzwyczajaj organizmu do tych samych posiłków w dzień w dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
Siema dudee dzieki za odpowiedz.Pisales o nadwyzce kcal... Moje dzienne zapotrzebowanie ktore zapisalem bylo juz z dodatnim bilansem kcal. Hmm piszesz ze bulki do wyrzucenia dlaczego niby? Jak ukladalem diete w jakims artykule wyczytalem ze mozna je dodac/jak bede na pc to podesle link/ chcialem zaznaäzyc ze nie sa to bulki zwykle tylko grahamki. Chyba nie czytales tekstu na poczatku pisalem tam o warzywach,miesie oraz bialku.Mowisz zeby dodac wieceJtluszy ile wg. Ciebie powinoo byc ich na kg masy ciala.Dzieki i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
Pomoże ktoś ?? naprawdę bardzo zalezy mi na czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Grahamki mogą być, ale nie bazuj na nich.
Więcej zdrowych tłuszczy, bo w Twojej diecie ich brakuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
Obciąc białko ?? i dodac tłuszczy ?.Grahamki będą od czasu do czasu na zmianę z chlebem razowym.
Co do tłuszczy... to będą one szły na omlet w formie masła orzechowego(robionego w domu),do tego tak jak pisałem orzechy i na zmianę z mięsem tłuste ryby.
Zaraz edytuje zrzut i dodam masło orzechowe ,trochę więcej orzechów.. lekko zmniejszę białka,dodam oliwy z oliwek.
Dodatkowo będę brał omega 3 w tabletkach w celu uzupełnienia NNKT

Zmieniony przez - Kamil0922 w dniu 2013-12-03 17:10:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
Dude... po dodaniu tego co poprawiłes... wyszło mi zapotrzebowanie ponad 3700 jak mam zbic ? do tylu ile potrzebuję ?? co obciąc ?




Zmieniony przez - Kamil0922 w dniu 2013-12-03 17:15:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W pierwszym posiłku wyrzuć te masło orzechowe, skoro masz orzechy włoskie.
To samo białko z jaj. Odżywka o 12 jest zbędna, masło to syf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
musiałem coś dodac do bułek... żeby nie były takie"suche"
co do masła orzechowego... to jest one do posmarowania omletu.w takim razie wyrzucę orzechy włoskie (masło orzechowe robię sam)Co do odżywki o 12.to ok,wyrzucę skoro zbędna.. ;)
potem jak będe na kompie to wrzucę nowy zrzut
Dzięki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Manipuluj kaloriami, jeżeli jednego dnia spożyjesz więcej
tłuszczy niż węglowodanów, nic się nie stanie, obserwuj organizm.

Tłuszcze głównie nie są polecane po treningu.
W reszcie posiłków mogą gościć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta pomoc

Następny temat

Tania dieta dla 17latka 80kg

WHEY premium