SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę - mało węglowodanów, z czym je dostarczyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Witajcie!

Przez 11 miesięcy ćwiczyłem 3 dniowym planem FBW w domowych warunkach. Dzięki treningowi i diecie low carb, udało mi się zbić ponad 15 kg. Moja obecna waga to 92 kg, Nigdy wcześniej nie robiłem masy, jedynie redukowałem. Zaleczyłem kontuzję kolana, myślę, że przyszła pora na więcej ciężaru i węglowodanów.

Udało mi się ułożyć coś takiego:

1. Poranny posiłek:
- 150 ml mleka, 80 g płatków owsianych, 4 jajka, 100 g chleba razowego ze słonecznikiem, pomidor

2. Posiłek przedtreningowy:
- 100 g ryżu brązowego/makaronu durum, 200 g piersi z kurczaka, 60 g papryki, 120 g cukinii

3. Od razu po treningu:
- jabłko, 30 g UNS WPC z wodą

4. 30 minut po treningu:
100 g ryżu brązowego/makaronu durum, 200 g piersi z kurczaka, 60 g papryki, 120 g cukinii

5. 250 g twarogu półtłustego, 20 g UNS WPC, 10 ml oliwy lub 300 g makreli wędzonej

Wychodzi z tego: 230 g białka, 80 g tłuszczu, 250 g węglowodanów. Czym podbić węglowodany? Dołożyć jeszcze jeden posiłek? Najlepiej żeby był jeszcze przed posiłkiem przedtreningowym, czy przed ostatnim posiłkiem? Może coś upiec z owsianych, do tego jakieś suszone owoce, banan, czy co tu dać. Stopniowo zwiększać węglowodany i dodawać po trochu? Bardzo proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Odświeżam...

Wczoraj dostałem witaminy, minerały i omega 3. Ile tego brać? OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT brać w DT i DNT również, czy wystarczy tylko w DT? Omega 3 wystarczą dwie kapsułki dziennie rozbijane po jednej do posiłków zawierających tłuszcz, rano i wieczorem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 702 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109370
do posiłku 3 daj rodzynki,banany
do 4 daj więcej makaronu/ryżu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Jak najbardziej możesz dorzucić jakiegoś owoca do śniadania, np. możesz zrobić placka owsianego i zalać go owocem zmiksowanym z jogurtem. Generalnie nie bój się owoców, musiałbyś je jeść kilogramami, żeby Cię zalały. Uważaj jedynie na te bardziej zasobne w cukry, jak winogrona, gruszki bądź banany, co nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by nie dawać ich po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
teraz na topie są brzoskwienie morele nektarynki one mają spro cukru i wliczałbym je w bilans i nie zjadał oczywiście 1kg na raz ale z głową

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Dobra zamiast jabłka, po treningu dam jednego banana, a jabłko zjem wcześniej. Brzoskwinie i nektarynki jem tak po śniadaniu, max zjem ze 2 sztuki. Nie wiem, jak to będzie z tym ryżem i makaronem, czy dam radę zjeść tego więcej, ale myślę, że stopniowo będę zwiększał, to i powoli będzie wchodziło. Jeść jogurt naturalny? Co z suszonymi owocami? Każdy posiłek popijam zieloną herbatą, kawę tak ze 2 szklanki dziennie z mlekiem ujdzie też?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Jogurt jak najbardziej naturalny, a owocowy może być, jak sam sobie owoce wkroisz
Co do suszonych, to można, ale trzeba uważać, bo są bardziej zagęszczonym źródłem cukru i kcal - lepiej pozostać przy świeżych.
Herbata i kawa z mlekiem ok. Jedynie radziłbym robić odstęp między herbatą, a większymi bądź ciężkostrawnymi posiłkami, bo może to spowodować problemy z trawieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Co jeszcze mógłbym jeść? A co powiecie o miodzie? Mogę zjeść łyżkę od razu po treningu, w zamian za banana, czy inny owoc i urozmaicać, raz to, raz to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Możesz dać miód po treningu zamiast banana-jednak w sezonie polecam świeże owoce
Ile kalorii miałeś wcześniej w diecie,jakie masz zapotrzebowanie i ile kalorii jest w przedstawionej przez Ciebie diecie?
W obecnej diecie od razu podbij ilość tłuszczów-min.1g/kg. Jeśli będzie potrzeba dodania węgli to w posiłkach okołotreningowych np.zamiast 100g makaronu dasz 150-ale to potem

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
WCZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Wcześniej w diecie miałem jakieś 2100-2200 kcal, czasami może nieco mniej. Czyli jeszcze mogę spokojnie podbić tłuszcze, dołożyć ze 20 g, nie zaleje mnie? Z węglami to będę stopniowo dodawał. W przedstawionej diecie będzie 2640 kcal, ale tam jeszcze muszę dodać węgli, owoców. To zacząć od tej diety i dodawać stopniowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Możesz dać 20g, możesz nawet więcej, bo co to +180 kcal to 96 kilowego chłopa... To, czy lepiej podbijać węgle czy tłuszcze, zależy od Twojej wrażliwości na węglowodany, ale moim zdaniem lepiej jest dodawać tłuszczy.
Tak, zacznij od pewnego pułapu i regularnie podbijaj kcal, jeśli nie będzie efektów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak szybko przybrać na masie mieśniowej?

Następny temat

Prośba o ułożenie odpowiedniej diety

WHEY premium