SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę 80kg, do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77
Witam!
Prosiłbym o ocenę mojej diety i korekty jakie należy wprowadzić.
Ale najpierw trochę o mnie.
wzrost - 180cm,
waga 78-79kg,
wiek 28lat.
Pracuję od poniedziałku do piątku po około 9 godzin i jest to praca ciągle na nogach (fizyczna, lecz nie przesadnie ciężka).
Treningi 3 razy w tygodniu.

Staż na siłowni - około 8 miesięcy (chodziłem także na siłownie jakieś 8 lat temu i trwało to 2 lata).
Zaczynając w kwietniu 2015 przygodę z siłownią ważyłem 69kg co było zdecydowanie za mało. Jak widać udało się przytyć 10kg (w tym jeden cykl na mono i jeden na CM3 Treca). Niestety teraz już tak łatwo nie jest. Od około 2 miesięcy stoję z wagą na około 78-79kg. Mam co prawda dni gdzie czuję, że spokojnie mogę zjeść więcej co oczywiście czynię i co prawda waga ruszy do przodu o te 1-1,5kg, ale często mam uczucie pełnego i wywalonego brzucha (za dużo węgli? Obciąć węgle, a dodać tłuszcze?) i właściwie i tak po paru dniach wracam do tych 78-79kg.
Studiując internet i przykładowe diety, zauważyłem, że miałem za mało tłuszczy (około 60-70g dziennie). Więc po raz kolejny postarałem się doszlifować dietę, która ostatecznie na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Jeśli chodzi o Gainera o 16:00 to raczej musi on zostać ponieważ jest to godzina w której akurat nie mam jak spożyć innego posiłku (od razu mówię, że pół godziny wcześniej czy pół godziny później też nie mam jak;) )
Natomiast rosół jest typowo aby było z czym zjeść ten makaron (na drugi dzień jest to oczywiście pomidorowa z ryżem:) ) Rosół oczywiście sam robię na kurze.

Proszę o pomoc i odpowiednie korekty żeby w końcu waga ruszyła i żeby wszystko nie poszło w brzuch;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Proponuję poprawnie ułożyć dietę na podstawie art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html 
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 

Zacznij od poprawnego wyliczenia swojego zapotrzebowania kcal:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2016-01-05 23:00:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Białko daj na poziomie 140-160 gram , co do reszty to trzeba dopracować . Powinieneś bardziej bazować na podstawowych produktach . Tuńczyka bym wyrzucił a zamienił na świeżą rybę jak dorsz, śledź, makrela czy łosoś. Dodaj tłuste mięsa jak z drobiu podroby , udka , wieprzowinę czy wołowinę . Na noc możesz robić pasty zjajek , twarogu czy ryb .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy mógł by ktoś to sprawdzić? ?? kcl ww białko tluszcze

Następny temat

Jaki deficyt

WHEY premium