SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę 3200kcal

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2692

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Cel

Zbudowanie masy mięśniowej

Waga

55kg

Wzrost

170

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Szkoła od 8 do 14, treningi o 15. Sen od 23 do 6

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Trzy razy w tygodniu siłownia, siłownia jest bardzo dobrze wyposażona. Trenuję 2tyg.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Obecną dietę dodaję w postaci zdj dzienniczka.

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 186
Witam, na wstępie dodam, że jestem ektomorfikiem. Chciałbym zapytać się jak mogę urozmaicić te trzy przykładowe dni z diety. Dzień na płatkach owsianych przewyższa ilość kcal o 1000, jak to zmniejszyć? Jak zoptymalizować tą dietę? Jakie suplementy dodać? Zależy mi na przyroście masy. Dodam jescze, że dwa razy w tygodniu trenuję(15:00) pomiędzy drugim śniadaniem(12:00) a obiadem(16:30) . Raz w tygodniu trenuję(16:50) po obiedzie(15:00). Czy w takim wypadku godziny posiłków są odpowiednie? Jak rozłożyć to na 5 posiłków w dni treningowe?












Zmieniony przez - Igor199 w dniu 2016-10-12 00:25:14

Zmieniony przez - Igor199 w dniu 2016-10-12 00:28:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Moim zdaniem to i 3200 kcal może być za dużo - budowanie masy mięśniowej, to powolny proces i nie ma prostego przełożenia: więcej kalorii= więcej mięśni w krótkim czasie. Jesteś bardzo szczupły, więc albo jadłeś dotychczas za mało, albo masz jakiś problem zdrowotny. Policz ile jadłeś dotychczas i dodawaj do tego kalorie stopniowo. Ta dieta z płatkami to dramat jest - wiesz ile to 185 g płatków - prawie pól opakowania - ważymy wszystko przed obróbką, czyli suche płatki. Zjedzenie 740 g płatków owsianych dziennie to nieporozumienie i proszenie się o problemy trawienne. Jak chcesz obniżyć kaloryczność to zmniejsz ilość płatków. Dieta jest monotonna, nie powinno się jeść tuńczyka z puszki codziennie. Trzymaj stały bilans kaloryczny codziennie. Godziny posiłków dostosowujesz do trybu życia, ważne jest by po posiłku zjeść pełnowartościowy posiłek, z ww i białkiem (na amatorskim poziomie nie ma co się bardziej zastanawiac)
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuć zdjęcia do wglądu.

I Deja vu Ci już zaznaczyła o wielu względach między innymi i tym, że ważymy przed obróbką i że ilosć płątków to jakaś pomyłka ...

Białko do obniżenia tutaj w Twoim wypadku granice 110-130g max
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Oczyść dietę z wysoko przetworzonych produktów ( jak wyżej zostało napisane ) i dobierz realne gramatury. Taka ilość płatków czy makaronu w ekspresowym tempie może zaburzyć pracę przewodu pokarmowego i spowodować wiele skutków ubocznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 186
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czy podalibyscie mi jakies inne produkty, które mógłbym wrzucić w dietę, by właśnie nie była monotonna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Korzystaj:


Białko :

Tłustsze mięsa

schab, karkówka, udka z kurczaka, udźce z indyka, żeberka, części łopatki , kaczka , podroby, rostbef, szynka wieprzowa (w kawałku)

+ te "chudsze" czyli kurczak, indyk, polędwiczka wieprzowa

Tłuste ryby:

łosoś, śledz, makrela, halibut, karp, a nawet węgorz

+ te chude dorsz, morszczuk, czy mintaj, topałyga

Jaja

Rośliny strączkowe

(i na tym na białku się skup)

W brakach w diecie dodaje się odżywkę białkową.

Węglowodany :

owoce, kasze wszelkiego rodzaju *jęczmienna, gryczana, jaglana) , ryże (brązowy, basmatii, paraboliczny, dziki) , ziemniaki, bataty (słodkie ziemniaki) , mąki dobrego rodzaju np. ryżowa, czy kokosowa, jaglana, makarony (rzadziej, ale wybieraj pełnoziarniste), to samo z pieczywem (najlepiej żytnie na zakwasie z pobliskiej piekarni, nie z supermarketów, bo są głęboko mrożone). Płatki jaglane, owsiane, gryczane.
Strączki, warzywa korzeniowe, bulwy.

Tłuszcze:

olej kokosowy sprawdzi się bardzo dobrze, żółtka jaj, tłuste ryby i mięsa, podroby, awokado, orzechy (laskowe, włoskie, nerkowce, brazylijskie, migdały), rzadziej (np. wiórki kokosowe, pestki z dyni, masło orzechowe), oliwa z oliwek, czy np. olej lniany, masło klarowane, nasiona sezamu, len mielony.

Posiłki mają bić zbilansowane, każdy niech zawiera porcję i białka i węgli i tłuszczy.

Staraj się jeść urozmaicone warzywa, owoce oraz makroskładniki.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej

Następny temat

Body Fat BF

WHEY premium