SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 780
Witam.
Szukałem informacji o diecie na masę i w trafiłem na ten wątek https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html
jak zacząłem czytać to całkowicie zgłupiałem i się tego przestraszyłem, bo nie miałem pojęcia ile rzeczy ma tu znaczenie.
Sam próbowałem, ale nie za wiele mi z tego wyszło.
Proszę was o pomoc, bo sam nie dam rady tego ogarnąć.
To ja może opiszę:
200cm 17.5 roku 74kg
jestem niemiłosiernie chudy i odkąd pamiętam zawsze taki byłem.
Gram w kosza i chce, czy nie chce muszę szybko nabrać masy i będę chodził na siłownie.
Prawdopodobnie jestem ektomorfikiem i zaleca się, aby jak najmniej ćwiczył poza siłownią, ale w moim przypadku tak się nie da.
opiszę mój tydzień
-pn. śr. i czw. trening koszykówki, nie jest on jakoś strasznie wymagający.
-chciałem do tego dorzucić z 4 razy w tygodniu siłka(bardzo intensywna) i dużo rozciągania przed i po niej
-i ostatnie trochę samemu trening w weekend(to spokojnie).


W tygodniu myślałem tak żeby siłka była od wt do piątku, czyli w śr. i czw. po siłce będę szedł na trening kosza.

Jak to rozplanować, jedzenie? ile czasu przed siłownią jeść ile po i jak z odżywianiem przed koszem?

ile i co jeść

Bardzo proszę was o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 343
musisz sobie wyliczyć ile kcal dziennie potrzebujesz, ustalić b,t,w..

ściągnij sobie dziennik vitalmax. jak twoim celem jest masa to na początku zacznij fbw 3x w tyg. np. wt, pt, sobota lekkie treningi z początku.

na śniadanie to masz; płatki owsiane, rodzynki, jaja, i jakieś zdrowe tł. typu oliwa/orzechy
głównie to posiłki mięso/ryż/warzywo/oliwa i zamieniasz tylko przed snem samo białko najlepiej twaróg. po treningu bez warzyw i tłuszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 197 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6298
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Tutaj policzysz sobie zapotrzebowanie, zapoznaj się również z 10 wskazówkami żywieniowymi. Również polecam FBW na początek, albo ACT, z tym że pamiętaj by robić pomiędzy dniami treningowymi przynajmniej jeden dzień przerwy. np. wt, pt, nd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 780
Z tą przerwą nie dam rady, jedynie sob. nd. i w pn taki lajtowy, a tak to muszę ciągiem, chyba, że jeszcze wolny wt zamiast soboty.
taki coś wymyśliłem:

ułożyłem sobie takie coś
śniadanie:
-jajecznica 6 jajek
-płatki musli 100g + mleko 300ml
1 bana

Szkoła: (czy będzie ok że będę jadł co przerwę z jedną większą kanapkę i do tego jeden porządny posiłek?)
1.4 kanapki (jakiś ser, szynka, twaróg i wszystko z jakimś pomidorem, rzodkiewką papryką itp.)
Posiłek w szkole:
-ryż brązowy 150g
-perś z kurczaka z jakimś sosem lub warzywami
pierwszy posiłek przed treningiem (okoła 15.00):
-150g makaronu
-ser półtłusty ze śmietaną i trochę cukru
-1 jabłko
Posiłek przed i po treningowy (2 w 1 czyli posiłek po siłce a przed koszem jakoś 1.5h przerwy miedzy nimi)
-150 ryż brązowy
-tuńczyk z puszki
Po treningu (około 21)
-100g kaszy gryczanej
-kawałek jakiegoś mięsa z sosem
-2 marchewki
Kolacja (około 22.15)
-twaróg z warzywami 150gram: rzodkiewka, ogórek, szczypiorek itp.

dałem sporo ryżu i makaronu bo zaleczy mi na efektach i jak mówiłem byłem i jestem strasznie chudy i muszę chyba taką mocniejszą dietę mieć.
co myślicie o ilości kcal? bo ja myśle że takie z 5500 by musiało być
moja dieta np. na środę

ułożyłem sobie takie coś
śniadanie:
-jajecznica 6 jajek
-płatki musli 100g + mleko 300ml
1 bana

Szkoła: (czy będzie ok że będę jadł co przerwę z jedną większą kanapkę i do tego jeden porządny posiłek?)
1.4 kanapki (jakiś ser, szynka, twaróg i wszystko z jakimś pomidorem, rzodkiewką papryką itp.)
Posiłek w szkole:
-ryż brązowy 150g
-perś z kurczaka z jakimś sosem lub warzywami
pierwszy posiłek przed treningiem (okoła 15.00):
-150g makaronu
-ser półtłusty ze śmietaną i trochę cukru
-1 jabłko
Posiłek przed i po treningowy (2 w 1 czyli posiłek po siłce a przed koszem jakoś 1.5h przerwy miedzy nimi)
-150 ryż brązowy
-tuńczyk z puszki
Po treningu (około 21)
-100g kaszy gryczanej
-kawałek jakiegoś mięsa z sosem
-2 marchewki
Kolacja (około 22.15)
-twaróg z warzywami 150gram: rzodkiewka, ogórek, szczypiorek itp.


i tak orientacyjnie ile bym mógł tak przytyć na miesiąc?
wiem że to zależy od wielu czynników i uwarunkowania genetycznego, ale tak orientacyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 780
odświeżam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do korekty (na masę)

Następny temat

MAŁA WAGA I OPONKA

WHEY premium