SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę. 17lat , 75 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 346
Jestem zielony w tych sprawach i proszę Was o pomochttps://bundles.sfd.pl/../../buziaki/3.gif[/img] Jak w temacie mam 17 lat , 75kg staż treningowy ok 0,5 roku, diety nie mialem stalej nigdy Oto mój plan treningowy https://www.sfd.pl/Dobry_FBW_-t418568.html  , zazwyczj ćwiczę ok 11.00 - 13.00. Nie wiem czy to dobrze czy żle ale piję dużo jogurtów , mleka i jem dużo sera i płatków do mleka typu GOLD FLAKES I CHEERIOS . Odpowiadało by mi 4 posiłki dziennie: śniadanie, po treningu obiad, cos niewielkiego po obiedzie i kolacja. Proszę o pomoc bo nie umiem dobierać jedzenia do treningu a bardzo bym chcial by masa szybciej poszla do przodu Jak w temacie mam 17 lat , 75kg staż treningowy ok 0,5 roku, diety nie mialem stalej nigdy Oto mój plan treningowy https://www.sfd.pl/Dobry_FBW_-t418568.html  , zazwyczj ćwiczę ok 11.00 - 13.00. Nie wiem czy to dobrze czy żle ale piję dużo jogurtów , mleka i jem dużo sera i płatków do mleka typu GOLD FLAKES I CHEERIOS . Odpowiadało by mi 4 posiłki dziennie: śniadanie, po treningu obiad, cos niewielkiego po obiedzie i kolacja. Proszę o pomoc bo nie umiem dobierać jedzenia do treningu a bardzo bym chcial by masa szybciej poszla do przodu Jak w temacie mam 17 lat , 75kg staż treningowy ok 0,5 roku, diety nie mialem stalej nigdy Oto mój plan treningowy https://www.sfd.pl/Dobry_FBW_-t418568.html  , zazwyczj ćwiczę ok 11.00 - 13.00. Nie wiem czy to dobrze czy żle ale piję dużo jogurtów , mleka i jem dużo sera i płatków do mleka typu GOLD FLAKES I CHEERIOS . Odpowiadało by mi 4 posiłki dziennie: śniadanie, po treningu obiad, cos niewielkiego po obiedzie i kolacja. Proszę o pomoc bo nie umiem dobierać jedzenia do treningu a bardzo bym chcial by masa szybciej poszla do przodu[img]../../buziaki/3.gif" alt="" />

Where is the love? ;>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
jw
Nie opieraj sowjej diety tylko na prodktach mlecznych, staraj się jeść dużo mięso, ryb, jaj.
Cztery posiłi to za mało. Powinnieneś jeść siadanie, II śniadanie, przedtrenningowy, potrenningowy, kolacje i posiłek przed snem. Oczywiscie to jest tylko przykładowe i możesz sobie rozłożyć jak chcesz wyszystko zależy od twojego bilansu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
na poczatek radze policzyc swoje zapotrzebowanie kcal,dokonac rozkładu na BTW i ułozyc diete i rozbic na 4-6posiłków,nalezy jesc 4-6posiłkow dziennie co 2,5-3,5godz.
z diety nalęzy wykluczyc całkiem:słodycze,fast-foody,cukier,tłuste miesa kiełbasy,piałe pieczywo,zwykłyt makaron,napoje gazowane,masło itp

należy skupic na na bosilkach bogatych w BTW a także jesc dużo warzyw
podaje zródła jakie powinien żesz spozywac

węglowodany - płatki owsiane, makaron durum, ryż brown/paraboliczny, kasze jeczmienna,gryczana, chleb razowy

białko - ryby, mięso chude, twaróg, jaja

zdrowe tłuszcze - tłuste ryby, oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy, pestki

1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Wspolczynnik aktywnosci:
? Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
? Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
? Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siedząca)
? Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)
lub masz tu linka
[https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 346
Obliczylem sobie ze powinienem zazywac ok 2500 kcal to duzo?? Czy sa jakies proporcje w zauwaniu tych weglowodanow tluszczy itp?

PS: Koles08 Sog za profesionalizm:P

Where is the love? ;>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4094
Z reguly daje sie białko na poziomie 2-2,2 g / kg masy ciala, tłuszcze ok. 1g/ kg masy ciała, a reszte zapotrzebowania kalorycznego uzupelniasz weglowodanami.

Zapotrzebnowanie kaloryczne wydaje mi sie troche male, jak na budowanie masy. Duzo zalezy, jakiej jestes budowy. Teoria tutaj nie zawsze sie sprawdza, empiryczne podejscie jest najskuteczniejsze.

Zmieniony przez - m4ul w dniu 2008-07-23 11:26:22

Run, rabbit run.
Dig that hole, forget the sun,
And when at last the work is done
Don't sit down it's time to dig another one.
Pink Floyd - Breathe

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą

Następny temat

Waga

WHEY premium