SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masowa- pomocy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Witajcie ,
jak dotąd ćwiczyłem bez szczególnie dobrej diety i nadeszła najwyższa pora to zmienić :) , na wstępie powiem że jestem typowym ektomorfikiem i wywalczenia każdego kilograma masy mięśniowej to dla mnie wielki sukces.
Próbowałem dzisiaj ułożyć dietę ok 3500 kcal , lecz makrosy strasznie źle wyglądają a mianowicie kcal 3650, białko 238g, węglowodanmy 372g, tłuszcze 128g.
Zależałoby mi na diecie w której na jednym gotowaniu zapewnię sobie materiał na 2/3 posiłki, wiem że może jest to monotoniczne ale nie o wygodę tu chodzi , z pewnością za dużo białka nabiłem jak na moją wagę 67 kg , no nic sami to oceńcie niżej rozpisuje jak chciałem by moje odżywianie wyglądało(podsumowałem każdy posiłek) :


-pierwszy posiłek (7:30)
placek owsiany (3 jajka, 100g owsianki, 10g słonecznika, 10g rodzynek)
kcal 840, białko 40g, węglowodany 105g, tłuszcze 30g

-drugi posiłek (12:00)
250g kurczaka, 100g ryżu, pomidor, 40g ogórka, 30g fasoli konserwowej
kcal 735, białko 55g, węglowodany 85g, tłuszcze 17g

-trzeci posiłek (15:00)
250g kurczaka, 100g ryżu, pomidor, 40g ogórka, 30g fasoli konserwowej
kcal 735, białko 55g, węglowodany 85g, tłuszcze 17g

-czwarty posiłek (18:00)
250g kurczaka, 100g makaronu, pomidor, 40g ogórka, 30g fasoli konserwowej
765 kcal, białko 60g, węglowodany 84, tłuszcze 19g

-piąty posiłek (20:00)
100g sera białego, 10 ml oliwy , 250 ml mleka
kcal 570, białko 28g, węglowodany 12g, tłuszcze 45g

Proszę o sugestię i możliwą pomoc w przerobieniu diety( jest póki co na jeden dzień , na kolejne sześć jeszcze będę rozpisywał ;) )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402295
pomijajac monotonie to sam skład posilków, dobór produktów wyglada w miare ok,
zamiast słonecznika dałbym orzechy migdały, wiecej tł.roslinnych -lniany,oliwa,olej rzepakowy z pierwszego tł,
jezeli jednego dnia jesz caly dzien tak samo, kolejnego zmien produkty chociaz..
nie za bardzo rozumiem tez skad wychodzi Ci tyle tłuszczy z poszczegolnych posiłków gdzie dodatku tł, nie ma, chyba ze jakas tł.czesc kurczaka liczysz?
a juz w ogole w ostatnim az 45g tłuszczu?

co do makro ustalił bym imo, w zaleznosci o aktywnosci (jak to u Ciebie wyglada?)
bialko ok 2-2,2 g/kg
wegle ok 4-5g
tłuszcze ok 1,5-2g
to tak na poczatek do pozniejszej korekty w czasie trwania diety

ile masz wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
podałem dane które mi wyszły z kalkulatora potreningu.pl .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Co do wzrostu to będzie 184 cm , nie sądzisz że trochę przesadziłem z białkiem? tak teraz na to patrzę i chyba bardziej podkręcę metabolizm zamiast go zaspokoić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Co do aktywności to raczej szczególnie aktywny nie jestem, tyle co przejdę się do pracy , popracuje niefizycznie i wrócę ;). Teraz po dłuższej przerwie wracam na siłownię i to będzie moja główna aktywność fizyczna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Indywidualne przygotowanie do służby wojskowej.

Następny temat

Jak pozbyć się brzucha?

WHEY premium