SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masowa. Silownia + SW

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Witam, mam pytanko w kwestii odpowiedniej diety pod katem treningu na mase 3x w tyg plus SW 2x tyg. ( staz na silowni 3 lata z przerwami z SW dopiero zaczynam.) Sprawdzalem w kreatorze diet SFD i przy parametrach wiek 24 wzrost 197cm waga 115kg. Praca siedzaca typ treningu srednio intensywny, cel masa i sila wyszlo mi miedzy 3800-4000kcal/ dzien. Dodam, ze priorytetem jest silownia a SW tylko dodatkiem zeby nie ruszac sie jak zel-betonowy kloc :). Z gory dzieki za porady. Pozdro!

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Wylicz swoje zapotrzebowanie poniżej podaje link do strony która Ci w tym pomoże, uwzględnij również swój wysiłek:

www.archiwum.apz.pl/poradnia.php?p=diet&q=kalorie_licz

Zmieniony przez - M_Marucha w dniu 2011-03-20 21:56:00

Zmieniony przez - M_Marucha w dniu 2011-03-20 21:56:28

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1866
Witaj.
Jesteśmy podobnego wzrostu i wieku, więc moze moje rady ci się przydadzą (ja mam 22 lata wzrost 196 ważę między 100-102 kilo.) Na moim przykładzie mogę ci powiedzieć ze przy tych paramtrach jak miałem dietę masową to jadlem 4000 kcal. W tej chwili stosuje pewna odmiana carb-cycling więc trochę inaczej to wygląda ale 4000 jest dobrym punktem wyjścia.

Oczywiscie zależy ile z tego 115 kg to mięśnie a ile tłuszcz. Jak pewnie wiesz to tkanka mieśniowa potrzebuje kalorii więc jakbyś mógł podać przyblilżony bf lub dołaczyć zdjecie to moze będę mógł cos więcej powiedzieć.

PZD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Wlasnie o to chodzi, ze nie bardzo wiem i ile jest tluszczu w tych 115kg. Brzuszek jest, ale nie znowu jakas opona. Zaraz postaram sie zrobic fotke i wrzucic. A co myslisz o takim polaczeniu treningow.

Pn Silownia
Wt SW
Sr -
Czw silownia
Pt SW
Sb silownia
Nd -

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1866
Ogółnie w porządku ważne aby nie łaczyć treninow sztuk walk z silownia tego samego dnia bo wtedy efekty przeważnie są mizerne. Musisz tylko wybrać formę treningu, split/fbw, ale jeśli siłownia ma być piorytetem to proponował bym split. 3 razy w tygodniu to trochę mało jak na mój gust, ale tak musi być jak chcesz łączyć ją z SW i do tego mieć jakieś dni wolne na odpoczynek.

Powiem Ci tylko tak, że jak siłownia jest piorytetem dla ciebie to ciezko jest ją łączyć z SW i osiągać dobre wyniki na siłowni - rosnąć itp. Jak to powiedział Radek Słodkiewicz w jednym z filmów - "siłownia jest bardzo egoistyczną dyscypliną sportu" co za tym idzie cięzko jest o przyrosty siły/masy łącząc je z SW.

PS: A propo SW czyli co dokladnie trenujesz bo nie napisałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32


Dobra teraz bez smiechu. Wrzucam foty

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32


I druga

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Zaczynam Muay Thai. Czytalem rozne opinie na temat laczenia silowni i SW ale do konca nie znalazlem odpowiedzi takiej jaka pasowalaby do tego o co mi chodzi hehe. Chodzi mi o to, zeby to razem polaczyc silownia zeby byc silnym i dobrze zbudowanym a SW po to zeby byc, ze tak powiem w ruchu i wiedziec co i jak :). Podsumowujac nie chodzi mi o to zeby byc ogromnych rozmiarow i wyciskac 200kg ani tez zeby startowac w zawodach SW. Chcialbym znalezc jakis kompromis

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1866
No to czemu nie. Jak jest się amatorem- wpozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli nie zarabiasz na życie sportem, to trzeba ćwiczyć to co się lubi, więc w takim razie nie ma problemu aby łaczyć np SW z siłowania.

Co do sylwetki to powiem ze sporo masz tłuszczu. Biorąc pod uwagę ze mamy już 19 marca to raczej powinienieś to redukować aniżeli budować tym bardziej ze z 15 kg jest do zrzucenia jak nic. Robienie masy w tej chwili w moim odczuci jest całkowicie błędnym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Problem w tym, ponad rok temu wazylem praktycznie tyle samo czyli 115kg. Potem zaczalem diete spalajaca i w 3 miechy spadlo mi ok 12kg i powiem, ze wylgadalem strasznie, taki wychudzony jakis i szczerze to boje sie znow redukowac wage zeby scenariusz sie nie powtorzyl. Patrzac z drugiej strony to strasznie draznia mnie te boczki itp.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
OK powiedzmy, ze bede to zrzucac, to jaka dieta i ilosc kalorii bedzie odpowiednia do tego typu wysilku?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Osobiście ustawiłbym dietę na redukcję w Twoim wypadku, gdy już pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej przeszedłbym na budowanie czystej masy mięśniowej.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla 14-latka na masę.

Następny temat

Dieta

WHEY premium