SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta masa jak podbić kcal!?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3985
Witam,
jakiś czas temu pisałem jak zrobić dietę a teraz już ją mam i po dwóch miesiącach przytyłem około 6-7 kg dobrej masy wszystko pięknie poszło w górę tylko jest teraz problem bo w raz z wzrostem masy organizm powoli przestaje masować bo już mam zaledwie 100-150 nadwyżki kcal więc jak łatwo się domyślić przy większym intensywnym treningu zapotrzebowanie wychodzi na 0.
Chciałbym trochę podbić kcal żeby ruszyło ale problem w tym, że nie dodam posiłku jeszcze jednego bo i tak mam strasznie ciężko z jedzeniem tego. Chciałbym zastanowić się nad jakimiś odżywkami tylko jestem trochę zielony jeśli chodzi o wybór więc prosiłbym o pomoc jakieś białko czy może gainer i prosiłbym też o powiedzenie w jaką godzinę wcisnąć go.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Kształtowanie sylwetki jest nieodłącznie związane z dobrze dobraną dietą. Z tego też względu w sytuacji, gdy chcesz poprawić swoje wyniki, jak i zdrowie, warto skupić się na podstawach odżywiania.

W Twojej sytuacji problem tkwi w tym, że wrzuciłeś rozpiskę diety bez jakichkolwiek informacji na swój temat. Dietę należy układać pod danym organizm i aktywność fizyczną, a my niestety nic o Tobie nie wiemy. Z tego też względu w zasadzie nie ma co oceniać. Sugeruję Ci, wypełnić ankietę działu i wtedy dopiero będziemy mogli napisać trochę więcej. Znaleźć możesz ją tutaj: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Jedyne co mogę napisać, to błędy, które popełniasz. Przede wszystkim, masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów i tego, w jaki sposób manipulować kaloriami w diecie. Skupić należy się na obwodach ciała, mierzonych co 1-2 tygodnie rano na czczo. Ważny będzie również wygląd sylwetki i poziom tkanki tłuszczowej. Z reguły 15% poziomu tkanki tłuszczowej sugeruje, że należy już redukować. Po to, aby później budować dobrej jakości mięśnie, z niskiego poziomu tkanki tłuszczowej.

W sytuacji, gdy nie jesteś w stanie już więcej zjeść, to ewentualnie możesz zwiększyć kalorie źródłami tłuszczów, które są wysoce energetyczne, przy czym zajmują niewielką objętość. Możesz poczytać o zalecanych ich źródłach tutaj: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html

Poza tym uzupełnić możesz je również odżywką białkowo-węglowodanową. Dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie będzie Berserk Lab's Devil Mass: https://sklep.sfd.pl/Berserk_Labs_Devil_Mass-opis34159.html#opis


Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 63 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2839
zrob tak aby w kazdym posilku byla oliwa, z tego co widze to w dwoch nie ma, do tego mozesz zwiekszyc wegle np do 2 3 i 4 posilku dodaj 1 worek ryzu (1 podzielony na 3 posilki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5398
Zaraz po treningu możesz sobie wypić gainera. Białka masz sporo, tłuszcze podbij o jakieś 15 gram najlepiej orzechami włoskimi ewentualnie oliwą z oliwek i w posiłku przed treningowym daj troche więcej węglowodanów ( ryżu/makaronu/kaszy)

Zmieniony przez - Mgugi w dniu 2013-06-26 23:23:59

By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3985
Dzięki wielkie za pomoc pozniej dam soga bo jestem aktualnie na fonie- co do tej oliwy to nie uzywam jej tylko w sniadaniu natomiast nadwyzka wegli czy jedak nie starczyla by z samego gainera? Bardzo chcialbym sprobowac bo akurat mam kase sobie sprawic takowego wiec czy jesli bym cisnal gainera powiedzmy odrazu po treningu to czy to starczylo by? Jesli tak to prosilbym o propozycje jakiegos w miare dobrego i nie najdrozszego no i w skrocie powiedziec kiedy go łykac i ile, bylbym bardzo wdzieczny pozdro/


Oczywiscie jem warzywa w kazdym posilku i banana po treningu tylko nie ma tego w diecie wpisanego.


Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-26 23:47:44
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5398
https://sklep.sfd.pl/SFD_SFD_Mass_Activator-opis26680.html cenowo wychodzi bardzo dobrze no i skład też jest ok. Kiedy masz go brać? Bezpośrednio po treningu ( do 30 minut ), pisze, że porcja wynosi 70 g, ale śmiało możesz dawać 100 g na porcję, wtedy będziesz miał więcej białka i węglowodanów. No i jak już pisałem dodaj do swojej diety orzechy włoskie.

No i jeśli zdecydujesz się na gainera spożycie białka w ciągu dnia wzrośnie Ci o 20 gram, co da Ci w sumie 200 g/dobę. Uwzględnij to odejmując trochę białka w którymś z posiłków, aby nie przekroczyć 2,5 grama na kg masy ciała.

Zmieniony przez - Mgugi w dniu 2013-06-27 00:03:47

By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 413 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2746
Powiedz ile doszło Ci tłuszczu na tej diecie, jak można żreć takie ilości węgli, przecież Cię zalało jak maciore. Podstawa to wymienić węglowodany na tłuszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
TheArt - chłopak pisze, że jest zadowolony, więc nie baw się w dulską psychoanalizę. Być może "żre" się u Ciebie w domu, na tym forum akt spożywania pokarmu nazywamy wymiennie jedzeniem / konsumpcją.

Ja jem aktualnie ok 400g wegli I REDUKUJĘ. Poziom bf poniżej 10%, waga 93kg.

Więc wiesz co możesz sobie zrobić ze swoimi mądrościami?

Zmieniony przez - saajonarah w dniu 2013-06-27 09:14:29
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3985
Dzięki saajonarah, tak nie żrę się u mnie w domu i nie wiem jak u was maciory wyglądają ale chyba trochę krucho
Nie długo założę temat i wstawię zdjęcia progresu.

Dzięki bardzo Mgugi właśnie nad tym gainerem się zastanawiałem bo widzizałem go u kogoś w diecie ale trochę przestraszył mnie ten od zalania więc czy naprawdę mogę konkretnie się zalać przy takim zwiększeniu węgli? Nie mam tendencji do tycia.
Pozdrawiam

W sumie teraz doczytałem się trochę o gainerze i to najzwyklejszy posiłek więc raczej zostanę przy tej diecie i najwyżej dołożę trochę węgli czy czegoś wrzucam wam dietę i zmniejszyłem trochę oliwe z oliwek do 10 g bo już miałem 120g tłuszczu więc już trochę chyba za dużo i co z tym teraz mam 3300 kcal może i to starczy ale jeśli miałbym zwiększyć kcal to czy mam dodać więcej makaronu bo już i tak trochę tego jest chyba, że dodać tego gainera po treningu i zmniejszyć ilość białek?
Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 10:32:37

Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 10:33:53

Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 10:37:23




Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 11:00:56

Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 11:02:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 63 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2839
spokojnie mozesz dodawac wegle (ryz, makaron itd) ale jezeli masz juz problemy z trawienim tych ilosci spokojnie gainer luz, jak chcesz mozesz jeszcze dokupic sobie enzymy trawienne, ktore znacznie szybciej pomoga ci strawic pokarm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 413 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2746
Amatorzy. Żre to synonim jedzenia, żartobliwy. Jak ktoś mi mówi że konsumuje 400g węgli i go nie zalewa to wiem już że siłowni na oczy nie widział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3985
Później w stawię Ci zdjęcia i powiesz czy mnie zalało bo na moje oko nie widzę żebym był solidnie zalany a tłuszcz jest tylko na brzuchu ale i tak go nie do końca widać. Jeśli mówisz, że przy 3300 kcal 400 g węgli to dużo to czym twoim zdaniem mam je zastąpić ? tłuszczem? mam mieć 180 białka 200 tłuszczu i 300 węgli czy jak bo ja nie mam pojęcia jakbym tutaj mógł więcej zamienić skoro i tak już mam mało kcal


Dietę z siłownią zacząłem 28.04.13 jutro mija 2 miesiące diety i siłki codziennie jedząc te 400 g węgli i czy naprawdę mnie zalało i możesz przy okazji powiedzieć jak niby miałbym zastąpić węgle tłuszczami, że niby więcej oliwy ?




Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 15:21:32

Zmieniony przez - swierkuu w dniu 2013-06-27 15:26:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase od podstaw.

Następny temat

Skóra czy tuszcz?

WHEY premium