SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna - coś się ,,zepsuło"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 74
Witam serdecznie,

aktualnie przy wadze 85 kg i 177 cm wzrostu postanowiłem przejść na dietę ketogeniczną. Chciałem zrzucić kilka kilogramów aby od września przejść na czystą dietę masową.

Moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2900 kcal. Ćwiczę trzy razy w tygodniu na siłowni w systemie FBW 5x5 - same ćwiczenia wielostawowe. Dodatkowo w dni nietreningowe z wyłączeniem niedzieli biegam odcinki około 5 km.

W załączeniu plik z moim jadłospisem. Jest to ogólny obraz tego co zjadam w ciągu dnia. Jeszcze trzeba dorzucić pół awokado. Także trochę podpić tłuszcze.

I teraz tak: ogólnie czuję się bardzo dobrze, na treningach mam progresy. Co tydzień podnoszę ciężar w ćwiczeniach o około 2,5 kg. Nie mam nudności, bólów brzucha czy apatii.

Myśląc, że jestem w ketozie postanowiłem dla pewności zrobić test paskowy - Keto-Diastix i:

- Wczoraj około godziny 16:00 wykazało, że ciał ketonowych mam między minimalną ilością a średnią ilością

-Dziś rano zrobiłem test naczczo i okazało się, że mam znikomą ilość ketonów...

Gwoli ścisłości- codziennie piję 3 litry wody mineralnej z podwyższonym zmineralizowaniem oraz łykam kompleks witamin aby uzupełnić przy takiej diecie.

I nasuwa się pytanie: co robię źle?

Ogólnie po ciele widzę, że jest progres i rzeczywiście tłuszcz spada (część mięśni pewnie też). Ale trochę zaniepokoił mnie ten test paskowy na ketozę.

dzięki serdeczne za poświęcony czas,

1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 1532 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 11842
http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html bo nie wiem co kiedy jesz

Zmieniony przez - MilkyLayne w dniu 2015-07-30 10:02:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 24723
Pomiar paskami na mocz nie jest miarodajny. Może dawać nam obraz sytuacji ale nie musi. Liczą się ciała ketonowe we krwi . Jeżeli rzeczwiście w diecie masz taki rozkład jak wyżej to nie ma opcji by nie było ketozy . Ja poznaje po tym najprościej że mi żona mówi że mi z ust jedzie ciągle, i pot tak "kwaśno" wali . Co do miarodajności pasków ,to na ketozie można mieć dodani wynik ~0,2 przy badaniu alkomatem bedąć trzeźwym, a na krwi nic nie wyjdzie. Ot taka wada diety keto jak tu stracic prawojazdy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 3745 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13799
O tym alkomacie nie wiedzialem a to ciekawe info :) zwazywszy jak sie o tym nie wie a cie drapna

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 24723
No ja też zglebialem temat i tak jak przy cukrzycy (bodajze typu 2) tak i na ketozie może wyjść w wydychanym powietrzu alkochol. Sam przez ostatnie 2 miechy zrezygnowalem z tej diety i podbilem wegla do 150g ze strachu przed utrata prawka jak co chwilę delegacja samochodem . Ew można pójść na komisariat się zbadać^^.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 3745 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13799
Ale czad ;) ciekawe czy panowie policjanci uwieza ze ktos jest w ketozie przy badaniu

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1593
Jeżeli tłuszcz spada, to się nie przejmuj. Tak jak wspomniał mój poprzednik takie testy nie są miarodajne:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
No pewnie nie uwierzą . Jak ci wyjdzie na dmuchaniu alko , to dzięki cześć nie przekonasz . Z drugiej strony bedąć w trasie i taszczyć się na krew do szpitala to też porażka . Dla sądu wystarczającym dowodem jest fakt że alkomat wskazał pomiar dodatni http://www.nature.com/ijo/journal/v31/n3/full/0803444a.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Rozmawiałem wczoraj ze znajomymi, pracującymi w Policji w biurze niestety, ale poprosiłem z ciekawości żeby zapoznał się z tematem i czy wiedzą coś na ten temat :)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Właśnie rozmawiałem ze znajomym i w Policji drogowej większość Policjantów wie o tym, że w przypadku ketozy, znieczulenia zęba cukirków z alkoholem takie wyniki mogą być.... Więc podobno trzeba to wytlumaczyć i raczej zrozumieją.... no chyba ze trafisz na "młodego głąba i nieuka ;)"

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
No ale z tego co czytałem gdy alkomat wskaże wynik dodatni to masz mozliwosc kolejnego testu za 10-15 min by wyeliminowac właśnie cukierki, bulki z makiem i inne rzeczy ale nikt cię wtedy na krew nie wezmie i uslyszysz "panie nie mi osadzac, sad zdecyduje". Nie dziwię się bo jak by mieli z każdym pijanym się tak piescic to masakra
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja ! Coś zmienić ? Kierowca miedzynarodowy.

Następny temat

Dieta na masę gainer

Nutel