SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta izokaloryczna???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Wiek 1 rok Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46960
Jestem endomorfikiem. Mam 191 cm wzrostu i waże 90kg. Właśnie kończe małą redukcje na diecie niskowęglowodanowej (bf~14%). Od wakacji chciałbym zacząć diete masową ale bez zbędnego zatłuszczania sie. Wybrałem diete izokaloryczną. Jeśli możecie poprawcie moje błędy.
I śniadanie:
Mleko zaw. 2,o% tłuszczu 200ml
Musli z rodzynkami i orzechami 120g
Ser twarogowy chudy 200g
Tran 10g
Owoce
45g/100g/30g (b/w/t)

II śniadanie:
8 białek
2 żółtka
Surówka
Orzechy ziemne 20
40g/10g/30g (b/w/t)

I obiad:
Tuńczyk w wodzie 120g
Kasza gryczana 75g
Oliwa z oliwek 20g
Surówka
30g/60g/20g (b/w/t)

Trening
Carbo 40g
100% whey protein 40g

II obiad:
Mięso z piersi kurczaka b/skóry
Kasza gryczana 70g
Surówka
40g/60g/3g (b/w/t)

I kolacja:
Mięso z piersi kurczaka b/skóry 200g
Ogórek
Pomidor
Oliwa z oliwek 20g
40g/10g/20g (b/w/t)

II kolacja:
Ser twarogowy chudy 200g
Olej lniany 10g
40g/0g/20g (b/w/t)
SUMA 270g/270g/115g (b/w/t) 3200kcal

Dum spiro spero

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Wiek 1 rok Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46960
Nie ma błędów? Niemożliwe

Dum spiro spero

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Wiek 1 rok Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46960
Czy konieczne jest aby pierwszy normalny posiłek potreningowy miał węglowodany? Czy moge zamiast tego zwiększyć ich liczbe przed treningiem i w trakcie?

Dum spiro spero

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Moim zdaniem taki podział makroskładników nie jest najkorzystniejszy... białko raczej wyliczałbym indywidualnie w zależności od masy, tutaj wyszło Ci 3 g na kg masy(to dużo, chyba trochę za dużo...). Może jednak przy Twoim typie budowy efekty będą dobre... jeśli już chcesz wypróbować taką dietę to spróbuj dopracować jeszcze proprocję kwasów tłuszczowych:
https://www.sfd.pl/temat250561/

W tym posiłku o który pytasz węglowodany raczej pasują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Wiek 1 rok Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46960
Mam dodać masło i wywalić olej lniany? Z tranu raczej nie będę rezygnował bo jest stałą częśćią mojej diety. Kiedy mam dodać masło?

Dum spiro spero

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Wiek 1 rok Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46960
Ellis a co sądzisz o diecie dr Budwig?

Dum spiro spero

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Dając tego linka chyba jednoznacznie odpowiedziałem na Twoje pytanie co sądzę o diecie tego doktora... proponuję zamienić tran na kaps. o-3(do 6 g fish oil dziennie) i do tego olej lniany dla wyrównania proporcji o-3/o-6. Z nasyconymi przy robieniu masy nie schodziłbym poniżej 25% zapotrzebowania kalorycznego na tłuszcze, możesz dietę wzbogacić o wołowinę, ser podpuszczkowy... przy większej nadwyżce kalorycznej możesz zwiększyć w proporcji ilość jednonienasyconych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pracujacy a dieta

Następny temat

Lody włoskie ;P

WHEY premium