SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i trening - stary ojciec to nie mebel w salonie

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Na początek coś o mnie

Zdjęcie sylwetki (mile widziane): przy okazji
Wiek : 42
Waga : 81
Wzrost : 180
Staż treningowy: brak
Obwód pasa : 89
Obwód klaty: 101
Obwód uda: 53
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): aeroby (60min orbitrek lub bieganie)i HIIT (ok 12min) naprzemiennie, codziennie
Dostęp do siłowni / sprzętu domowej siłowni : sztangi, hantle w domu
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : arytmia serca, ale daję radę
Stan zdrowia:
Preferowane formy aktywności fizycznej: aktywność fizyczna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie stosuję i nie chcę stosować
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: przez dwa miesiące LOW CARB, właśnie ją zakończyłem i trochę mnie napompowało w pasie, rozkład 200B/26W/170T-2290kcal
Wrażliwość na stymulanty: pojęcia nie mam
Możliwości finansowe: w normie
Twoje pytanie -cel/problem/opis: Zwększenie masy mięśniowej - zwiększenie siły i wytrzymałości - utrzymanie tego co zdobyłem.


Zacznę od diety.Aktualnie dietę ustaliłem sobie na wysoką podaż ww. Wygląda to mniej więcej tak.




Mądzejszych proszę o wytknięcie błedów.
Wraz z tą suchą karmą spożywam warzywa, pijam kawę poranną, zieloną herbatę i czystą wodę.

Trening siłowy 3 razy w tygodniu, aeroby 3 razy w tygodniu - naprzemiennie,ale o tym później



Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2014-06-04 11:41:21

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dziękuję serdecznie :)
Niby człowiek coraz starszy, a dzięki pewnemu zaangażowaniu w treningi (nie wiem czy można to kulturystyką nazwać) czuję się pełniejszy energii niż dotychczas.
Pomijam fakt iż po wczorajszym chodzeniu z odważnikami nie czuję nóg :D

Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2014-10-01 19:03:13

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12115 Napisanych postów 30533 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130919
Ta szajba to ze Śląska?
Stary ojciec - w tym wieku stary?
Mebel w salonie to powód do dumy!
Mądrzejszy nie jestem - więc błędów nie wytykam!
Zadziwia mnie napompowanie brzucha przy LC!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ojan
Ta szajba to ze Śląska?
Stary ojciec - w tym wieku stary?
Mebel w salonie to powód do dumy!
Mądrzejszy nie jestem - więc błędów nie wytykam!
Zadziwia mnie napompowanie brzucha przy LC!



Ta Szajba to z Warmii :)
Stary ojciec - gdy się ma dwóch podrostków w wieku 17 i 15 każdy spadek witalności jest odbierany jako efekt starzenia :)
Mebel w salonie - to kwestia mebla i jego przeznaczenia.
Mądrzejszy nie jestem - jeśli nie wiedzą to na pewno doświadczeniem ;)
Pięć dni temu zakończyłem LC, doszło mi 2kg (pewnie woda) i znaczne obciążenie objętościowe spożywanego pokarmu.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12115 Napisanych postów 30533 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130919
Na LC schodzi woda.
Jeśli Ci przybyło to może to być tłuszcz
Wahania wagi +/- 1-2kg to sprawa normalna związana z fizjologią (mniej lub bardziej pełne wypróżnienie, rodzaj wypitych płynów itp.).
Oprócz wagi bardzo miarodajnym miernikiem są palce łapiące fałdkę tłuszczu.
Przedstaw swoją propozycję treningu a mądrzejsi się wypowiedzą!
Proponowałbym FBW na podstawowych ćwiczeniach o objętości zależnej od możliwości czasowych i wytrzymałościowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jak już napisałem wyżej, z dietą LC skończyłem pięć dni temu - spadek wagi o 8 kg bez widocznej utraty tkanki mięśniowej. Od tego czasu ładuję się ww i rozpocząłem trening siłowy, póki co bez ładu i składu.
Sądzę iż jestem ektomorfikiem i dla tego typu szukałem podstaw do ułożenia planu.
Myślę że najprostszy i najlepszy dla mnie to typowy FBW opisany przez greorgu w temacie Tu wprowadź tekst linku....
Zastanawiam się tylko nad ilością serii i powtórzeń. Dokopałem się do informacji i ż osoby mające problem z przyrostem masy powinny stosować krótkie serie z obciążeniem ok 85% maxa, czyli mój plan wyglądałby mniej więcej tak

Przykładowe FBW na mase- 1 zestaw (3 sesje treningowe w tygodniu) by georgu

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 10x3
Plecy: Wiosłowanie sztanga 10x3
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 10x3
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 6x3
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 6x3
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 6x3
Do tego chciałbym dołączyć aeroby, tylko nie wiem czy w dni nietreningowe czy może 30 minut aero po treningu siłowym.


Z drugiej jednak strony może lepszym rozwiązaniem na początek byłby układ 3x6-8 z mniejszymi obciążeniami? Tu oczywiście zakładam start od 50% maxa i zwiększanie obciążenia po każdej serii.

Być może to co napisałem nie bardzo trzyma się kupy, ale ufam że mnie ktoś naprowadzi na właściwą drogę.

Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2014-06-04 19:24:05

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No jak Panowie, pomożecie?
Nie dajcie staremu zgnuśnieć :)

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
o której jest trening?
na pewno margaryna powinna zostać zamieniona na masło - tłuszczom trans mówimy stanowcze nie
posiłek o 18:30 banan z miodem to co to ma być? raczej do zmiany chyba że ma jakieś cele specjalne ;)
postawiłbym na więcej węgli złożonych


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-06-05 20:17:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Trening rozpoczynam o 18. Z rozgrzewką i rozciąganiem - 60-70 minut. Posiłek przedtreningowy (białko i węgle)- 2h przed treningiem, chwilę przed rozpoczęciem treningu banan i miód pszczeli (trochę dodatkowej energii w postaci cukrów prostych na czas treningu). Po treningu banan i pół godziny później posiłek potreningowy (białko i węgle). W jakiej postaci proponujesz węgle złożone?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jeżeli potrzebujesz tej energii przed treningiem to ok możesz tak lecieć i kontrolować co się będzie działo,
cukry to najprostsza droga do powstawania fatu, więc wiesz ;)
ja tez nie traktuję owsianki czy mleka jako źródła pełnowartościowego białka więc w pierwszym posiłku jakby się jeszcze czepiać to go brak



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-06-05 21:55:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Z fatem nie miałbym problemu gdyby nie moja poprzednia dieta którą stosowałem przez ładnych kilka lat :) Śniadanie o 16, obiad o 20 i kolacja o północy (kolacja to miska płatków kukurydzianych, pół litra mleka i 3 łyżki cukru, ewentualnie 200g ryżu , 200ml mleka i 6 łyżek cukru). Siłą rzeczy musiałem fatu złapać. Na szczęście jestem "fizyczny" i dość szybko ten nadmiar zaczął mi przeszkadzać. Dietę poprawiłem według zaleceń

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny warunki domowe

Następny temat

Niesprawdzone mity / meczace upierdliwosci / galopujace glupoty

WHEY premium