SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i cwiczenia redukcyjne do spr.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
Otóz chcialbym zgubic zbedny tluszcz ktorego niestety mam duzo (tylko w okolicach brzucha praktycznie no i moze lekko biodra)

moje wymiary:

185cm wzrostu
~75kg wagi
16lat wiek (dokladniej prawie 17 xD)

biceps okolo 32cm. klatka na wdechu 100 pare. reszty nie pamietam zreszta to nieistotne tak bardzo.

Mianowicie:

Nie mam zamiaru ukladac wyliczonej bardzo dokladnie diety, bo wiem ze to sienie sprawdzi w moim zyciu i sobie odpuszcze. Podam odzywianie jakie stosuje juz od 1.5 tygodnia i prosze o ew. wskazowki co zmienic co dodac, czego za duzo itd.

Ćwiczę praktycznie codziennie, po treningi koszykowki 3\5 razy w tygodniu, okolo 3-4 razy w tygodniu biegania (na czczo albo po poludniu) i raz w tygodniu w niedziele basenik. zdarza sie ze rano ide biegac a wieczorem trening wypadnie. (nie mam slomianego zapalu prosze nie pisac ze sie wymorduje przez 1 tydzien i nie bede mial sil:>)

Oto moje odzywianie (codziennie jem praktycznie to samo z malymi zmianami oczywiscie pije tylko wode mineralke, co zaraz napisze):

Sniadanie: Kawa, pol szklanki mleka do tego platkow troche tak na oko wsypuje zeby bylo z 20-30g (jesli ktos moglby mi to zwazyc jak to zmierzyc w szklance bylbym wdzieczny), jakies warzywo np. kapusta, marchewka, pomidor (do kazdego posilku jem jakies warzywo),ok 100g twarogu chudego..Wiem, ze brakuje tluszczy roslinnych musze sie zaopatrzyc w slonecznik chociazby aby pare sobie zjesc.

W szkole nastepnie jem 3 posilki:

1 posilek 2 godziny pozniej to samo jablko

2 posilek to np pol kromki chleba razowego, 1 jajko na twardo i jakies warzywo j\w

3 posilek to np pol kromki chbleba razowego, 1 jajko albo 2\3 plasterki szynki z indyka (moze byc wedzona?), i jakies warzywo

Po powrocie do domu jem obiad w postaci: ~40g ryzu, ~100g piersi z kurczaka i warzywa zalane oliwa z oliwek (jest to godzina okolo 15:40)

Godzina po obiedzie mam jakis trening (albo koszykowka albo ide biegac albo na rower wszystko byle sie ruszac)

Po powrocie z treningu ok. 18:30 jem posilek "potreningowy" - ok ~35g ryzu, 100g piersi i jakies warzywo np ogorek kiszony dzis byl (moze byc?)

2-3 godziny pzoniej wieczorem robie sobie abs, pompeczki, biceps hantlekami pomecze takie ogolnorozjowe.

Po tym jem okolo 100g twarogu chudego, albo np 50g twarogu kawalek piersi plastek szynki z indyka (gdy nie ma akurat twarogu w domu;d) i jakies warzywo do tego oczywiscie jak zawsze

I tak w kolko.. tak wygladaja moj plan do konca roku 2007. po tym okresie chcialbym miec niezwisajacy brzuch itd. zdaje sobie sprawe ze bede "chuderlawy" ale coz..

Prosze o jakies wskazowki co ew. zmienic np co zastapic czym i odp na moje pytania:

Czy posilek potreningowy jedzony w takiej porze nie jest za pozno czy moze ww zmniejszyc (nie da rady wczesniej - tak mam treningi), czy warzywo na noc z twarogiem tez nie przeszkadza bo jednak ma tam pare ww w sobie. Czy ilosci jakichs posilkow nie sa za duze?

I przede wszystkim, czy beda efekty w postaci spadku tkanki tluszczowej...?

Dziekuje za wszystkie komentarze


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 73-75

Wzrost: 185

Obwód klatki: 102-104

Obwód ramienia: 32

Obwód talii: nie wiem

Obwód uda: nie wiem

Obwód łydki: 35-36

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: codziennie trening.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: j\w

Odżywianie: jem co bede musial

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystko od biegania po sporty idnywidualne, druzynowe po basen

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: dieta czyni cuda, suplementy je przyspieszaja - odp. nie zamierzam

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Otóz chcialbym zgubic zbedny tluszcz ktorego niestety mam duzo (tylko w okolicach brzucha praktycznie no i moze lekko biodra) // CIĘŻKO GUBIĆ TYLKO BRZUCH, LEPIEJ SKUPIĆ SIĘ NA TRENINGU CAŁEGO CIAŁA - BĘDZIESZ O WIELE BARDZIEJ ZADOWOLONY.

moje wymiary:

185cm wzrostu
~75kg wagi
16lat wiek (dokladniej prawie 17 xD)

biceps okolo 32cm. klatka na wdechu 100 pare. reszty nie pamietam zreszta to nieistotne tak bardzo. /// PATRZĄC PO WYMIARACH , TŁUSZCZ NA BRZUCHU JEST SPOWODOWANY ZŁYM ODŻYWIANIEM.

Mianowicie:

Nie mam zamiaru ukladac wyliczonej bardzo dokladnie diety, bo wiem ze to sienie sprawdzi w moim zyciu i sobie odpuszcze. Podam odzywianie jakie stosuje juz od 1.5 tygodnia i prosze o ew. wskazowki co zmienic co dodac, czego za duzo itd. // BRAK WYLICZEŃ MOŻE SPOWODOWAĆ, ŻE NIE BĘDZIESZ WIEDZIAŁ CZY TYJESZ CZY CHUDNIESZ I UTRUDNI KONTROLE NAD TYM WSZYSTKIM. A CZEMU SIĘ NIE SPRAWDZI ? TO WCALE NIE JEST TAKIE TRUDNE.

Ćwiczę praktycznie codziennie, po treningi koszykowki 3\5 razy w tygodniu, okolo 3-4 razy w tygodniu biegania (na czczo albo po poludniu) i raz w tygodniu w niedziele basenik. zdarza sie ze rano ide biegac a wieczorem trening wypadnie. (nie mam slomianego zapalu prosze nie pisac ze sie wymorduje przez 1 tydzien i nie bede mial sil:>) // ZACZNIJ TRENOWAĆ SIŁOWO CZY TO W DOMU CZY TO NA SIŁOWNI. PRZY TWOIM STYLU TRENOWANIA WŁOŻONY WYSIŁEK NIE BĘDZIE SIĘ RÓWNAŁ UZYSKANYM EFEKTOM.

Oto moje odzywianie (codziennie jem praktycznie to samo z malymi zmianami oczywiscie pije tylko wode mineralke, co zaraz napisze):

Sniadanie: Kawa, pol szklanki mleka do tego platkow troche tak na oko wsypuje zeby bylo z 20-30g (jesli ktos moglby mi to zwazyc jak to zmierzyc w szklance bylbym wdzieczny), jakies warzywo np. kapusta, marchewka, pomidor (do kazdego posilku jem jakies warzywo),ok 100g twarogu chudego..Wiem, ze brakuje tluszczy roslinnych musze sie zaopatrzyc w slonecznik chociazby aby pare sobie zjesc. // ŚNIADANIE OK, CHOĆ JAK MÓWISZ BRAK TŁUSZCZU, NASIONA SŁONECZNIKA KONIECZNE

W szkole nastepnie jem 3 posilki:

1 posilek 2 godziny pozniej to samo jablko // SŁABO , DORZUĆ JAKIEŚ BIAŁECZKO

2 posilek to np pol kromki chleba razowego, 1 jajko na twardo i jakies warzywo j\w /// OK

3 posilek to np pol kromki chbleba razowego, 1 jajko albo 2\3 plasterki szynki z indyka (moze byc wedzona?), i jakies warzywo /// OK

Po powrocie do domu jem obiad w postaci: ~40g ryzu, ~100g piersi z kurczaka i warzywa zalane oliwa z oliwek (jest to godzina okolo 15:40) /// JAK TO BIAŁY RYŻ TO NIE POLECAM. ZAMIEŃ NA RYŻ CIEMNY/MAKARON/KASZE

Godzina po obiedzie mam jakis trening (albo koszykowka albo ide biegac albo na rower wszystko byle sie ruszac) // SŁUSZNIE

Po powrocie z treningu ok. 18:30 jem posilek "potreningowy" - ok ~35g ryzu, 100g piersi i jakies warzywo np ogorek kiszony dzis byl (moze byc?)// ZWIĘKSZ WĘGLOWODANY DO 50 GRAM TYLKO ZMIEŃ TEN BIAŁY RYŻ

2-3 godziny pzoniej wieczorem robie sobie abs, pompeczki, biceps hantlekami pomecze takie ogolnorozjowe. // OK

Po tym jem okolo 100g twarogu chudego, albo np 50g twarogu kawalek piersi plastek szynki z indyka (gdy nie ma akurat twarogu w domu;d) i jakies warzywo do tego oczywiscie jak zawsze // BRA WĘGLOWODANÓW PO TAKIM TRENINGU NIE JEST DOBRYM POMYSŁEM.

I tak w kolko.. tak wygladaja moj plan do konca roku 2007. po tym okresie chcialbym miec niezwisajacy brzuch itd. zdaje sobie sprawe ze bede "chuderlawy" ale coz.. // OGÓLNIE TRAGEDI NIE MA, CZY TO JEŚLI CHODZI O TRNEING CZY O ODŻYWIANIE. NIE NAPISAŁEŚ TYLKO CZY WSZYSTKIE SIĘ ZMIENIA KORZYSTNIE CZY NIE KORZYSTNIE ? CZY NIC SIĘ NIE ZMIENIA ? BO WEDLE EFEKTÓW NALEŻAŁO BY DOKONYWAĆ PEWNE KOREKTY CZY TO W DIECIE CZY TO W TRENINGU.

Prosze o jakies wskazowki co ew. zmienic np co zastapic czym i odp na moje pytania: // POSIŁEK SKŁADAJĄCY SIĘ Z SAMEGO JABŁKA TO NIE POSIŁEK. W KAŻDYM POSIŁKU POWINIENEŚ MIEĆ PEŁNOWARTOŚCIOWE BIAŁKO (CHUDE MIĘSO, TWAROGI, RYBY, SEREK WIEJSKI (DO SZKOŁY W SAM RAZ) ).

Czy posilek potreningowy jedzony w takiej porze nie jest za pozno czy moze ww zmniejszyc (nie da rady wczesniej - tak mam treningi), czy warzywo na noc z twarogiem tez nie przeszkadza bo jednak ma tam pare ww w sobie. Czy ilosci jakichs posilkow nie sa za duze? /// WW PO TRNEINGU POWINNO BYĆ NIEZALEŻNIE OD PORY , W INNYCH POSIŁKACH WW BYĆ NIE MUSZĄ (Z WYJĄTKIEM WARZYW/OWOCÓW)

I przede wszystkim, czy beda efekty w postaci spadku tkanki tluszczowej...? // JEŚLI BĘDZIE NADMIAR KALORYCZNY TO TŁUSZCZ SPADAĆ NIE BĘDZIE, JEŚLI BĘDZIE NIEDOBÓR KALORI TO BĘDZIE SPADEK TŁUSZCZU. PAMIĘTAJ O TYM, ŻE IM MNIEJ MASZ MIĘŚNI TYM GORZEJ IDZIE ODCHUDZANIE DLATEGO ĆWICZENIA SIŁOWE SĄ NIEZBĘDNE. A I PAMIĘTAJ ŻE IM DŁUŻEJ SIĘ ODCHUDZASZ TYM EFEKTY BĘDĄ GORSZE. WSZYSTKO Z GŁOWĄ.

Dziekuje za wszystkie komentarze // PROSZE


Płeć : Mężczyzna

Wiek : 16

Waga : 73-75

Wzrost : 185

Obwód klatki : 102-104

Obwód ramienia : 32

Obwód talii : nie wiem

Obwód uda : nie wiem

Obwód łydki : 35-36

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem

Aktywność w ciągu dnia : codziennie trening. // TO NIE DROGA DO SUKCESU.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : j\w

Odżywianie : jem co bede musial

Cel : szybka redukcja // SZYBCIEJ NIE ZNACZY LEPIEJ

Ograniczenia żywieniowe : brak

Stan zdrowia : zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej : wszystko od biegania po sporty idnywidualne, druzynowe po basen // NA CZELE POWINNA BYĆ SIŁOWNIA BO TO NAJLEPSZY SPOSÓB DO UZYSKANIA UPRAGNIONEJ SYLWETKI.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : dieta czyni cuda, suplementy je przyspieszaja - odp. nie zamierzam

Stosowane wcześniej diety : brak

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
1. Tluszcz roslinny dolozony do sniadanie.
2. do jablka bede jadl jajko albo jakies 2 plasterki szynki z indyka
3. Bialy ryz jutro zamienie bo na dzis mam juz ugotowany.
4. WW o godzinie 21 to nie bylaby przesada w diecie redukcyjnej?
5. nadmiaru kalorii przeciez dobrze widzisz ze nie ma.;p
6. Po tygodniu poki co owszem widze spadki w pasie o jakies 3\4 cm ale to raczej efekt oproznienie zoladka i jelit gdyz wczesniej wpieprzalem jak ***** : >
7. a co do treningu silowego to mowie w domu sobie robie pompki mam hantelke niestety tylko 6.5 kg ;D no i sobie cwicze.. na silownie niestety nie mam czasu.
8. niestety mam nierownomiernie rozlony tluszcz i go musze zgubic z calego ciala mimo ze chcialbym tylko z brzucha, ale coz taka kolej rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
hmmm chyba jednak znajde czas na silownie chociaz 2\3 razy w tygodniu, gdyz w domu nie moge zrobic plecow a na tej partii mi zalezy. prosze teraz o podpowiedz: gdy np o 4 jem posilek o 5 poszedlbym na silownie to po silowni jakies aeroby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
A co do zmian to brzuch sie zrobil bardziej "twardy" taki mniej galaretowaty. zawsze tak mialem, gdy wstawalem rano bylo wlasnie tak jak mowie, a jak cos zjadlem czyt. sie najadlem brzuch robil sie galaretowaty. teraz mam ciagle taki "chudszy", bo malo jem ciagle :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
1. Tluszcz roslinny dolozony do sniadanie. // NAJLEPIEJ ZE ŹRÓDEŁ TAKICH JAK : OLIWA Z OLIWEK, JAJKA, TRAN, PESTKI DYNI, NASIONA SŁONECZNIKA.
2. do jablka bede jadl jajko albo jakies 2 plasterki szynki z indyka // OK
3. Bialy ryz jutro zamienie bo na dzis mam juz ugotowany. // OK
4. WW o godzinie 21 to nie bylaby przesada w diecie redukcyjnej? // WYTŁUMACZ MI TO DLACZEGO ? , W NOCY METABOLIZM NIE PRACUJE ? KALORIA TO KALORIA , PO TRENINGU MOŻESZ SOBIE NA TO POZWOLIĆ I JEST TO LEPSZA PORA NA WW NIŻ KAŻDA INNA.
5. nadmiaru kalorii przeciez dobrze widzisz ze nie ma.;p // ZA DUŻY NIEDOBÓR TEŻ BYĆ NIE MOŻE BO EFEKTY NIE BĘDĄ TAKIE JAK CHCESZ. I PAMIĘTAJ ŻE IM DŁUŻEJ SIĘ ODCHUDZASZ TYM CORAZ GORSZE EFEKTY - BŁEDNE KOŁO.
6. Po tygodniu poki co owszem widze spadki w pasie o jakies 3\4 cm ale to raczej efekt oproznienie zoladka i jelit gdyz wczesniej wpieprzalem jak ***** : > /// OK
7. a co do treningu silowego to mowie w domu sobie robie pompki mam hantelke niestety tylko 6.5 kg ;D no i sobie cwicze.. na silownie niestety nie mam czasu. // 40 MIN 2 RAZY W TYGODNIU NIE JESTEŚ W STANIE POŚWIĘCIĆ ?
8. niestety mam nierownomiernie rozlony tluszcz i go musze zgubic z calego ciala mimo ze chcialbym tylko z brzucha, ale coz taka kolej rzeczy. // ZAPEWNE NAJWIĘCEJ MASZ W MIEJSCACH HORMONALNYCH TAKICH JAK : DÓŁ PLECÓW , DÓŁ BRZUCHA , WEWNĘTRZNA STRONA NAJSZERSZYCH UDA. TO WSZYSTKO PRZEZ ZŁE ODŻYWIANIE


EFEKT EFEKTEM , NAD SYLWETKĄ PRACUJE SIĘ LATAMI BO RÓWNIEŻ LATAMI PRACOWAŁEŚ NA SWÓJ "NIERÓWNOMIERNIE ROZŁOŻONY TŁUSZCZ".





Jak nie jesteś zawodowcem to aeroby po siłowni są zbędne. Rób je w dni bez siłowni.


A co do zmian to brzuch sie zrobil bardziej "twardy" taki mniej galaretowaty. zawsze tak mialem, gdy wstawalem rano bylo wlasnie tak jak mowie, a jak cos zjadlem czyt. sie najadlem brzuch robil sie galaretowaty. teraz mam ciagle taki "chudszy", bo malo jem ciagle :>


Zrobił się twardy bo go trenujesz i wzmocniłeś mięsnie. Po jedzeniu masz zalany wodą itp bo po pierwsze u wielu jest to sprawa genetyczna , da się to zminimalizować prawie do minimum dobrą dietą.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2007-09-27 15:24:26

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
Co do miejsc najbardziej otluszczony - dokladnie te miejsca o ktorych mowisz szczerze mowiac nie moglem ich nazwac dobrze :> poprostu jedynie te o ktorych mowisz - jedynie. po miesiacu sie zglosze jak tam efekty :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
są to miejsca gdzie stosunkowo najszybciej fat się zbiera i najtrudniej z tych miejsc owy fat spalić . Oczywiście trudniej nie znaczy że jest to nie możliwe.

zdr.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
w sumie w dupie mam uda duzo cwicze sa umiesnione i mi to nie przeszkadza :> bruch i tzw "boczki" to priorytet. ciekawe czy po miesiacu jakis efekt ujrze:O
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
hmm jeszcze jedno. mowiles zeby dolozyc ww, ale tu jak zliczyc to zobacz wychodzi okolo 120-130 ww dziennie jak nie wiecej a jak doloze...... czy to nie jest przypadkiem za duzo?


wstyd sie przyznac ze kiedys bylem w stanie zjesc dziennie z 500ww : D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
prosze o odp
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poranny basen z posiłkiem czy bez??

Następny temat

Proszę o ułozenie diety

WHEY premium