SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1518
Witajcie
Mam 20 lat na karku, ważę 75 kg i mierze 182 cm. Przygodę z siłownią zacznę jutro[taką poważniejszą, wcześniej kilka podejść 'tak o'] i przydałoby się odpowiednio odżywiać. Pracuje w tygodniu 4/5/6 razy[zależy od ilości roboty]. Wstaje codziennie o 05:00 i do tej pory nie jadałem śniadań, serio, jakoś nie mam ochoty jeść rano ale czas to zmienić.
Trochę cyferek:
BMI: 22.64
Współczynnik BMR 1873.34
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3231.51
Węglowodany 55% 1777.33kcal = 444.33gram
Białko 15%% 484.73kcal = 121.18gram
Tłuszcz 30% 969.45kcal = 107.72gram


I czas wypisać produkty:

05:30 Śniadanie 749 kcal, 39 g białka, 20 tłuszczu, 104 węgli
70 g Mass Activator
200 ml mleka
2 kurze jaja
5 Wafli ryżowych
Czemu tak ? Gdyż nie ma opcji, żebym jadł owsiankę[nie wchodzi za chiny] i tak jak mówiłem nie jestem przyzwyczajony do śniadań więc rozwiążę to tak. Do tego oczywiście warzywa.

09:30 Drugie śniadanie 745 kcal, 32 g białka, 46 g tł, 48 g w
4 kromki pieczywa żytniego
100 g kury
30 g masła
30 g orzechów włoskich
Warzywa
Czemu tak ? W pracy jest to łatwe do doniesienia i zjedzenia. Czasem pieczywo zamienione będzie ryżem białym/brązowym/makaronem.

12:30 I-szy obiad 323 kcal, 25 g b, 17 g tł, 18 g w

150 g ziemniaków
100 g mięsa, tj schab
surówka
kompot
Standardowy obiad stołówkowy, czasem schab, kurczak, jakaś pieczeń, pulpety, ryba itp. Jak widać marny i tu co byście proponowali dojeść, bo obiad powinien być najtreściwszy, tak ?

15:30 II-gi obiad 463 kcal, 32 g b, 1 g tł, 76 g w
100 g ryżu białego
120 g mięsa z piersi kurczaka
To już domowy obiad, oczywiście z surówką.

18:00 Przed treningowy 463 kcal, 32 g b, 1 g tł, 76 g w
100 g ryżu białego
120 g mięsa z piersi kurczaka
Jak wyżej nie będę się rozmieniał i wcześniej po prostu przyrządzę 2 takie porcje

Po treningu Dwa banany 190 kcal, 2 g b, 1 g t, 44 g w

21:30 Po treningowy/kolacja 288 kcal, 28 g białka, 17 g tł, 6 g w
150 g twarogu półtłustego
10 g oliwy z oliwek

Suma dobowa:
3221 kcal
180 g białka
103 g tłuszczu
372 g węglowodanów
Jeśli chodzi o obiady już po 14:00, kurczak będzie oczywiście zamieniany na schab, udka, ryby, czasem jakieś czerwone mięsa.

Jak widzicie wartości troszkę się nie zgadzają. Powiedzcie mi, gdzie najlepiej odjąć białka i dodać węgli. Albo co jest nie tak i który posiłek poprawić.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Goldi92 w dniu 2012-07-09 21:50:57

Zmieniony przez - Goldi92 w dniu 2012-07-09 21:54:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Jeśli owsianka Ci nie wchodzi w 1.posiłku to daj makaron durum/ryż parboiled-wafle ryżowe to mocno przetworzony produkt. Mass activatora też usuń ze śniadania-w jego miejsce daj węgle po treningu(z naturalnych źródeł):po treningu jesz pełnowartościowy posiłek-niezależnie od pory
Jak chcesz masować to dorzuć kalorii- najlepiej z tłuszczów bo nie masz ich za dużo

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1518
Czyli rano zamiast odżywki wypić np szklankę mleka i zjeść kilka tych wafli ryżowych z jakąś wędlinką, pomidorkiem, i do tego jajka, tak ?
I po treningu może zrobię pastę z twarogu z tuńczykiem i do tego jakiś makaron/ryż, będzie lepiej ?
A tłuszcze podbić oliwą z oliwek bądź orzechami, zgadza się ?

Rano np taki posiłek:


Zmieniony przez - Goldi92 w dniu 2012-07-10 08:49:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Rano sugeruję usunięcie mass activatora-zamiast niego daj naturalne węglowodany po treningu(może być makaron),najlepiej z mięsem . Tuńczyka max 3 razy w tyg
Wafle ryżowe też usuń ze śniadania-w ich miejsce możesz sobie zrobić makaron durum+mleko+owoce+orzechy+przyprawy do smaku np.cynamon+jajka

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1518
Rano jak widzisz wyżej usunąłem już Mass Activatora i podałem przykład posiłku, pasuje ?
Co do po treningowego, ok dam kurczaka z ryżem al eczy po treningowy może być też ostatnim posiłkiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Ryż preparowany nie pasuje,dlatego zamień go na ryż parboiled/makaron durum/chleb razowy
Spokojnie potreningowy może być ostatnim posiłkiem

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1518
Kupiłem dzisiaj w Biedronce 500 g makaronu Durum więc będzie on występował w śniadaniu, a prezentuje się ono następująco:

Czy może być ? Nie za mało kcal lub jakichś wartości ?
Nie liczę jakichś dodatków do mleka, tj owoców, orzechów czy co tam złapie akurat.

A po treningowy czy może być tak jak wyżej tj twaróg z oliwą + ryż ? Czy musi być białko zwierzęce. Bo trochę policzyłem, pokupowałem i wyszło mi, że tego kurczaka trzeba będzie kupić pół kg dziennie co wychodzi sporo[4 posiłki], chociaż dziwne to trochę, bo kupiłem dzisiaj 390 gram kury co powinno mi starczyć na 3 posiłki a po usmażeniu wyszło mi ledwo dwa po 120 gram kurczaka. P.S. liczymy produkty przed obróbką cieplna, prawda ? Ale jeśli tak, to porcja kurczaka liczona przed usmażeniem była by naprawdę malutka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Orzechy i owoce jednak wlicz w śniadanie jeśli dajesz-a wywal jednocześnie wafle ryżowe
Po treningu,od biedy, może być ten twaróg(ale lepiej mięso/ryba),ale i tak zapewne nie poczujesz różnicy w efektach między mięsem a twarogiem

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KEBAB :)

Następny temat

KONDYCJA

WHEY premium