SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny - co jest nie tak?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 381
Witam, poniżej zrzut z mojego przykładowego dnia - rzecz jasna składniki się zmieniają - szynka na schab, na mielone wołowe itp(nie przepadam za kurą). Na kolacje jem też czasem jajecznice z 6-7 jaj zamiast twarogu.
Jednak bilans kaloryczny jest zawsze suma sumarum w tym zakresie.
Do czego zmierzam - ćwiczę o 1.5 roku(wymiary i wyniki w profilu), mam 25 lat, do siłowni wróciłem po 5 latach przerwy(wtedy starz treningowy miałem 3 lata, ważyłem 90 pare kilo, jednak byłem dużo bardziej zalany tłuszczem).
Teraz jest niby spoko, kaloryfer itp, jednak od roku moja waga STOI. To raczej nie jest normalne przy takiej ilości pokarmu jaki dostarczam. Mam 178 cm wzrostu, ważę 78kg, bf około 12-15%.
Problem raczej nie leży w ilości hormonów androgennych, co prawda sie nie badałem, ale żuchwa w pryszczach w tym wieku to nie jest do końca normalne(co zresztą potwierdzały wyniki siłowe i libido w liceum).
Czy problem może leżeć w pasożytach? Jednak nie odczuwam skutków ubocznych w stylu bycia zaspanym itp mimo pracy w biurze na 7, więc już sam nie wiem co robić.
Czy coś z dieta jest nie tak, oprócz odrobinę za wysokiej podaży białka?
Aha - od 2 tygodni szamię kreatynę(mono, moja pierwsza odzywka :D ), piję po 4 litry wody dziennie, ale zgadnijce - waga bez zmian.
Edit - zapomniałbym, typ budowy ekto-mezo.





Zmieniony przez - srekal34 w dniu 2013-04-20 16:21:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Zacząłbym od jakościowej zmiany jadłospisu. Ilość warzyw i owoców jest porażająco znikoma. Słonecznik, kabanosy - out.

Nabiał ograniczyć, bo jest go sporo, szczególnie, że masz problemy z cerą jak wspomniałeś wyżej. Białko przytnij, nie ma potrzeby, by aż tyle go tam było. Twoja dieta jest uboga również w omega3, a jakość tłuszczu - niestety nie powala.

Skoro borykasz się z problemami skórnymi, wypadałoby skupić się na antyoksydacyjnym potencjale diety, oraz poprawić trochę relację produktów o działaniu zasadowym, do tych zakwaszających - aktualnie wypada to słabo.

Kaloryczność nie jest wyznacznikiem i poprawa jakościowa diety może sprawić, że i przy mniejszej kaloryczności przyjdą efekty.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 381
Owqoców nie uwzględniałem w diecie, nie jest ich mało - w przekroju tygodnia około 7 grejpfrutów, 2kg jabłek, ze 4 banany.
Co jest złego w kabanosach? Bardzo dobre źródło tłuszczów zwierzęcych, zamiast slonecznika pomyślałem o mielonym siemieniu lnianym wymieszanym z masłem orzechowym...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Kabanosy nie są dobrym źródłem czegokolwiek. Chyba, że z pewnego źródła, tzw. "swojskie".

Słonecznik i masło orzechowe z ziemnych - niezbyt dobra opcja, chociażby ze względów dużej ilości omega 6, a znikomej o3. Siemie lniane - w pewnych ilosciach ok. W diecie uwzglednilbym ryby, zdecydowanie wiecej warzyw, oliwe z oliwek, ograniczył nabiał np. na rzecz jaj, czy mięsa.
Ziemniaki również będą opcją dobrą, jako źródło węglowodanów.

Ogólnie rzecz biorąc, dieta wymaga jednak pewnych korekt w stronę poprawy jakościowej.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy na spalanie

Następny temat

Dieta do oceny i ewentualnej poprawy

WHEY premium