SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48
Witam,
Chciałbym wam przedstawić moją dietę.
Dodtakowe dane:
cel diety: masa
moja waga: 80 kg
staż na siłowni 12 miesięcy
To chyba starczy ( jakby było jeszcze coś potrzebne to piszcie ;) )
I posiłek
ok 100g płatków (musli)
ok 100ml mleka 3,2%
II posiłek
jajko całe kurze
jogurt naturalny 400g
jabłko
III posiłek
ryż z warzywami bądź brązowy ok.100g
mięso z kurczaka bądź wołowe ok.100g
IV posiłek
makaron ok.100g
mięso z kurczaka lub wołowe ok.100g
V posiłek
4 kromki chleba ciemnego
ok.100g fasoli
ok.30g matjasa
VI posiłek przedtreningowy bezpośrednio po treningu
jabłka
3 wafle ryżowe
VII posiłek potrenigowy godzine po treningu
twaróg półtłusty ok.100g
garść orzechów lub słonecznika
banan

Białko ok. 144,25g
Węglowodany ok. 382,2g
Tłuszcze ok 82,95g

Prosze o wszelakie uwagi które pozwolą mi usprawnić dietę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jaki cel diety redukcja/masa
I posiłek
ok 100g płatków owsianych
ok 100ml mleka 0,5
II posiłek
jajko całe kurze
jogurt naturalny 400g zamień na serek wiejski lub twaróg
jabłko
III posiłek
ryż z warzywami bądź brązowy ok.100g
mięso z kurczaka bądź wołowe ok.100g
IV posiłek
makaron ok.100g
mięso z kurczaka lub wołowe ok.100g
V posiłek
4 kromki chleba ciemnego
ok.100g fasoli
ok.30g matjasa
VI posiłek przedtreningowy (ale co w tym posiłku jest?)
bezpośrednio po treningu
jabłka
3 wafle ryżowe
VII posiłek potrenigowy godzine po treningu
twaróg półtłusty ok.100g zamiast tego daj mięso np. z piersi i jakieś węglowodany, 3 wafle to za mało
po treningu tego nie dawaj (garść orzechów lub słonecznika)
VII posiłek potrenigowy godzine po treningu to ostatni jaki zjadasz i podaj mniej więcej o ktorych to godzinach jesz

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2010-03-02 16:34:00

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2010-03-02 16:38:07

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2010-03-02 16:39:12

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48
Dziękuje za odpowiedź
Już udzielam informacji na pytanie które mi zadałeś ;)
Więc tak celem diety jest masa
Myśle że w przedtreningowym powinienem zjeść ryż ok.100g z mięsem wołowym lub z kurczaka ok.100g
Czytałem na tej stronie:http://bigpaker.net/dieta-przybranie-wagi.htm że po treningowy posiłek powinien się składać z wafli ryżowych jabłka i miodu więc to dałem jako posiłek potreningowy bo na carbo nie mam kasy ;)I powinienem jeść ten posiłek bezpośrednio po treningu. A później cały ten prawidłowy potreningowy posiłek. I według Ciebie co powinienem wrzucić na ten posiłek?
Mam też pytania do Ciebie :)
- czy moge gdzieś indziej wcisnąć ten jogurt naturalny czy całkowicie się go pozbyć??
- i kiedy moge te orzechy bądź słonecznik zjeść bo potrzebny mi jest też w diecie tłuszcz

Godziny posiłków są różne oczywiście jest to zależne od godziny na którą mam na uczelnie. Pamiętam zawsze o przestrzeganiu przerwy pomiędzy posiłkami 2-3 godziny ;)

Jeśli mógłbyś mi pomóc ułożyć diete dokładnie tak jak Ty ją widzisz na podstawie tych produktów które ja umieściłem w diecie to byłbym bardzo wdzięczny.
Wielkie dzięki.
P.S.
Nie wiedziałem że potreningowy posiłek jest ostatnim w danym dniu. To już wiem dlaczego powiększył mi się obwód pasa ;) Bo zawsze jadłem jeszcze dwa posiłki po treningu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Coś nie tak, napisałeś że jesz VII posiłków i z tego wywnioskowałem że po treningowy to ostatni, jak jesz potem jeszcze 2 posiłki to liczyć od I 6:00, II 8, III 10, IV 12, V 14, VI 16 przed treningowy + 60 min odpoczynku przed siłownią na strawienie posiłku, 17 trening ok 90 min, godzinę po treningu jesz VII 19:30, VIII 21:30 i ostatni IX wypada na 23:30, to trochę za dużo chyba posiłków, jesteś pewien że tyle Ci potrzebne, liczyłeś ile kalorii Ci potrzebne.
Ściągnij sobie dziennik posiłków vitalmax
http://www.darkthorn.republika.pl/cp.htm 
https://www.sfd.pl/DZIENNIK_POSIŁKÓW_VITALMAX_!!!-t263991.html
Obliczysz tam wszystkie potrzebne dane
A tu tak przykładowa dieta
https://www.sfd.pl/Dieta_na_masę,_duża_pomoc_dla_początkujących.-t545008.html
Nie kieruj się że gdzieś jest napisane Ultimate Protein (TREC) lub Nitroprogen (TREC) to dieta stworzona dla działu treca wstawili tam tylko parę odżywek, ale jako przykład jest dobra co w jakim posiłku si e powinno znajdować.
Co do pytań to orzechy słonecznik można dodać do owsianki lub sobie przegryzać pomiędzy posiłkami, na noc najlepiej twaróg z jogurtem, produkty mleczne się długo wchłaniaja i karmią Twoje ciało całą noc.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

L-KARNITYNA Help ;]

Następny temat

Dieta - siłka

WHEY premium