SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny / 66 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Witam , mam aktualnie 14 lat , 178 cm wzrostu i ważę 66,5 kg . Jakiś czas temu postanowiłem się zabrać poważniej za zdrowe odżywianie i ułożyłem dietę . Przez ostatni rok jadłem zdrowo , ale bez żadnego planu. Chciałbym nieco obniżyć BF ( na początek ) , a później bazując na tej diecie zwiększając kalorie zbudować trochę masy ( tak do 72-73 kg ) . Ćwiczę kickboxing - 1x tydzień i basen 1x tydzień . Na siłowni jestem 3x w tygodniu , ćwiczę planem fbw z małymi ciężarami . Proszę o ocenę diety.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Na razie masa idzie , w tydzień +0,7 kg ( od zeszłego piątku na czczo ) . Myślę , że taki przyrost tygodniowy jest optymalny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
po pierwsze oblicz zapotrzebowanie. po drugie wklej czytelniejsze screeny (wieksze). po trzecie, potrzebna Ci redukcja? nieduzo wazysz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Moje zapotrzebowanie to
Współczynnik BMR 1776.97
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3065.27
Węglowodany 55% 1685.9kcal = 421.48gram [myślałem , żeby coś koło 3,5g-4g na kg]
Białko 15%% 459.79kcal = 114.95gram [tutaj do 2,5 g na kg]
Tluszcz 30% 919.58kcal = 102.18gram [i tłuszcze do 2g na kg]

Dobrze mam proporcje obliczone ( w nawiasach wyniesione z tematów o odżywianiu )?

Co do redukcji to racja , że mi będzie raczej na razie niepotrzebna ( fat mam w bardzo małych ilościach rozłożony )

Tutaj pojawia się pytanie , ile muszę mieć kalorii , aby nabierać suchej masy ( mam pewną fobię dotyczącą zalewania i bardzo zależy mi , aby się nie zalać zbytnio ) ? Chciałbym przytyć 5-7 kg w 7-8 miesięcy . A jak dodawać kalorie to do których posiłków , jakie jedzenie dodać i ile .

Aktualna dieta wklejona , mam nadzieję , że będzie bardziej czytelna niż w ostatnim poście :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
przydalo by sie zeby te posilkiwszystkie razem byly zliczone bo ja z kalkulatorem siedziec nie zamierzam ;) http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie
co do reszty pytan to zeby przytyc musisz miec wiecej kalorii niz spalasz. masz wyliczone potrzebne do utrzymania wagi wiec zobacz ile ich masz w diecie. najlepiej jak by z 200-300 kalorii bylo wiecej, przynajmniej na poczatku. ja bym dodal jakies weglowodany o 11.25 i jakies zrodlo bialka o 18:00. najpierw jednak podlicz wszystkie posilki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Suma dobowa: 2528kcal, 161g (25%) białko, 106g (38%) tłuszcze, 250g (40%) węglowodany
Muszę trochę podbić , ale czy jak zwiększę białko to nie będzie za dużo ? A jako węglowodany w 2 posiłku to mogę zjeść banana ( z ryżem ciężko by było w szkole ) ? Jako białko to pomyślałem o tuńczyku w oleju taki z puszki ( 125g ) . Czym mógłbym podbić kalorie , aby węgle nie przekroczyły na razie tych 280g ?
Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
bialka starczy, moze ten twarog z ostatniego posilku podziel na 2 i polowe wrzuc na 18.00. w szkole jedz chleb razowy pelnoziarnisty. nie wiem czemu nie chcesz zwiekszyc wegli jak widac ze brakuje Ci kalorii. na sniadanie tez mozesz troche wiecej platkow wcinac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Złapałem wirusa grypy i przez ostatnie 3dni chorowałem , jutro postaram się rozplanować dietę na 3200 kcal według wcześciejszych wskazówek . Chciałbym się jeszcze dowiedzieć , czy w dni nietreningowe ma być mniej kcal w diecie , albo jakieś inne różnice ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Witam , przez ostatni tydzień chorowałem . Zmieniłem dietę w taki sposób , że wychodzi około 3100 kcal . Aby dieta nie była monotonna napisałem po kilka posiłków , które można dowolnie łączyć . Dodatkowo łykam 2 razy dziennie Omega 3 i wapń , a po obiedzie piję plusz-magnez . Dietę chciałbym zacząć zaraz po moim powrocie z nart , czyli za 2 tygodnie . Jednak zależy mi , aby była dobrze skomponowana , więc proszę o ponowną ocenę :)













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
masz dużo kcal z tłuszczów- zdrowych, to jest plus, ale dodałbym jednak węgli. :) osobiście byłbym głodny na tej diecie.

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

galart drobiowy

Następny temat

Dieta-prosze o ocene

Wiecej