SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny + kilka ważnych pytań :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1280

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 585
A więc tak kiedyś z pól roku temu zacząłem intensywnie ćwiczyć ważyłem z 72 kg 186cm wzrostu z 33 na kablu ;p no i chodziłem na ta siłownie jadłem bardzo intensywnie wszystko fajnie pięknie rosło, ale na wadze pojawiało się coraz więcej kilogramów z początku myślałem ze to normalnie ale zaczął się robić brzuszek i w końcu na wadze pojawiło się 110 kg. Teraz chciałbym to zrzucić głównie brzuch bez utraty cennych cm na łapie oto moja "dieta" jeśli można to tak nazwać. Proszę o pomoc :)



1. Posiłek (7:30)


Mleko UHT 3% tł. 250 g z płatkami kukurydzianymi




2. Posiłek(10:45)

Jabłko 150g
chleb z serem albo chudą szynką z piersi kurczaka + chleb razowy ziarnisty



3. Posiłek (16:30)

Mięso z piersi kurczaka 300g
Ryż biały 100g
Ogórek 200g ewentualnie jakaś sałatka np. porowa lub meksykańska


Siłownia 17-18:30


4. Posiłek (19:00 po treningu)
Banan 100g
Jabłko (nie zawsze)




5. Posiłek (20:00)

Chleb ziarnisty 200g
Makrela Wędzona 150g

__________________________________

aha i do tego Thermo Speed Extreme


Nie znam się na robieniu diet, więc mam pytanie, co mógłbym dodać ewentualnie zmienić w tym tylko proszę w miarę normalne i jadalne rzeczy, ponieważ jest to pierwsza dieta w moim życiu i mam nadzieje dać rade i czy mogę jeść np. jakieś surowe szynki czy cos w tym stylu i czy lepiej chleb zwykły żytni czy razowy a może jeszcze jakiś inny? i czy można go smarować masłem tak cienko i czy mogę np. jeść jakieś serki coś w stylu Rama Creme Bonjour proszę o odp. ponieważ jest to dla mnie ważne.






Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17 (skończone 30 grudnia)

Waga: 108kg

Wzrost: 188cm

Obwód klatki: 120cm

Obwód ramienia: 43,5cm

Obwód talii: 100

Obwód uda: nie wiem

Obwód łydki: 45cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: szkoła, siłownia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 3-4 razy w tyg

Odżywianie: jadłem wszystko, dużo chipsów, fast foodów

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: Bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia 3-4 razy w tyg, dużo skakać na skakance, 3 razy w tyg jakiś WF= gra w piłkę nożną.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Creatine+ dextrose+ taurine, HMB, Gain Bolic 6000, Anabolic Amino

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jest, Thermo Speed Extreme

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3960
Zacznij od obliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Następnie przelicz to na ilości białka, tłuszczy i węglowodanów i pod tym kątem ułóż dietę. Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: https://www.sfd.pl/Dla_początkujących-t373792.html

Dieta, którą rozpisałeś jest do gruntownej poprawki.
1. Posiłek: kukurydziane zamień na owsiane lub otręby, dodaj źródło białka np. jajka.
2. Posiłek: Dodaj źródło białka np. makrelę wędzoną.
3. Posiłek: 150g cyca, ryż biały zamień na brązowy lub kaszę gryczaną.
4. Posiłek: Ryż (może być biały) lub ziemniaki + 150g cyca.
5. Chleba już nie jedz, zostaw makrelę.

Dodatkowo uzupełnij dietę w zdrowe tłuszcze jedz więcej ryb, oliwę z oliwek lub np. orzechy dorzuć do śniadania. Staraj się jeść jak najwięcej warzyw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 585
niestety w 2 posiłku makela odpada bo jst to posiłek jedzony w szkole :( co do 1 to zminiłem na owsiane 3 posiłek dałem ryż brązowy a co do 4 to o 19 mam jeść tak jakby 2 obiad? nie moge owoców np 1 banan i 1 jabłko? a jeśli chodzi o 5 to została sama makrela a mogę dorzucić do tego np 1-2 jajka na twardo czy nie bardzo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Thermo Speed zostaw na razie, poc co wydawac forse na cos czego dzialania nie zobaczysz przy swoim BF, jak zejdziesz nizej to sie moze przyda. Teraz wystarczy dobra dieta i bedzie lecialo z wagi szybko.
banany z diety wywal (jablka w wiekszosci tez) i w ogole to tragedia nie posilek potreningowy, gdzie koniecznie powinno byc bialko (tu ewentualnie jak chcesz mozesz sobie to jabłuszko zjesc)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3960
a jeśli chodzi o 5 to została sama makrela a mogę dorzucić do tego np 1-2 jajka na twardo czy nie bardzo?
Chudy twaróg byłby lepszy.

No i cały czas brakuje tłuszczu w diecie, musisz się zastanowić gdzie go dodawać. Redukcja udaje się dużo lepiej gdy więcej kalorii pochodzi z tłuszczów niż z węglowodanów.

Nie zapomnij dodać białka do śniadania, ugotowanie 2 - 3 jajek zajmuje parę minut.

Jakby się okazało, że po miesiącu diety spadek wagi jest niewystarczający będziesz musiał obciąć płatki z rana i porcje ryżu podzielić na pół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
jedz pieć posiłków dziennie w małych porcjach i najważniejsze do 18-19 kolacja póżniej nic tylko herbatka . niejedz chleba bułek słodyczy ciast niewiele owoców (gorzka czekolada można troszke),jedz wolno ,żadnych klusek pierogów makaronów dużo warzyw (buraczki kapusta pekińska włoska brokuły marchew surowa itp z nabiału jogurt naturalny twaróg żołty ser odpada i topione też oraz mleko, mięsko chude gotowane kiełbaska chuda ryby .zero kawy piwa polecam herbatke yerba mate łagodzi uczucie głodu i daje małego kopa potrzebnego do ruchu można spróbować skorygować dietke i poczekać na efekty ....byłem 12 wegetarianinem i mam technika żywienia

były wegetarianin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
i jeszcze jedno nieszalej z używkami które wymieniłeś jak będziesz miał dobrą diete i trening wystarczy można to brać ale po co wydawać kase jak efekt jest znikomy niema złotego środka na spalanie

były wegetarianin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 585
aha no ok to edytuje to trochę wszystko a jeśli chodzi o spalacza to niestety już go zakupiłem :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3960
Sprawdź termin ważności tego spalacza, jeśli ma długi to zostaw sobie na potem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 585
stosować go? czy to da jakikolwiek efekt?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki spalacz ?

Następny temat

Pomóżcie dobrać dietę!!!!!!!!

WHEY premium