SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny,

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 534 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21971
Witam, jestem endomorfikiem i prosze o ocene diety, odrazu mówie, że nie wyliczam btw wszystkiego co do grama, przewaznie posilki węglowodanowo-białkowe daje 100 gram np. makaronu i 250 gram miesa lub ryby w takich proporcjach, obserwuje czy waga rośnie lub nie i ewentualnie więcej jem, chciałbym tylko aby oceniliście czy same posiłki są ok,

6:30-8 Rano: https://www.sfd.pl/Placuszki_owsiane-t441175.html Takie placki owsiane + białko + ewentualnie jakiś owoc, np. jabłko (banana moze juz nie dodawać za dużo węgli by było?)
10-12 W szkole: Chleb razowy albo bułki razowe z szynką chudą, pomidorem, sałatą, rzodkiewką, itp.
14-15 Obiad: Ryż brązowy, kasza lub makaron z mięsem (kurczak, wołowina), rybą, ewentualnie jakieś pulpety własnej roboty, no i warzywa często staram się dodawać sałata, por, pomidory, brokuły, obiad jest urozmaicony bo robi go moja mama
18 Odrazu po treningu: banan z białkiem
18:30 Po treningu pół godziny: makaron lub ryż brązowy z rybą lub piersią z kurczaka
21:30 Na noc: tu twaróg będzie, musze tylko znalezc jakis dobry przepis, aby mi wchodził, tylko moze nie dawac za wiele tego twarogu 100-150 gram styknie?

Do diety dodaje tran lub omega i witaminy, co do tłuszczy to oliwa z oliwek, no i orzechy dodawać rano lub wieczorem?

No i diete uzupełniam białkiem, rzadko ale czasami sie zdarzy jakis obiad co jest mało białka, bo mama robi obiady, wiec sobie uzupełniam

Zmieniony przez - agentRocky w dniu 2009-02-10 23:34:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
czy to ma być identyczny posiłek? nie koniecznie, jak chcesz
nie potrzeba aż tyle ww, nie zależny nam na wyrzucie insuliny tylko na uzupełnieniu glikogenu
najlepiej po aero zapodać od razu jakieś ww np. owoc, a potem normalny posiłek jaki tam masz w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
szynka słabe źródło białka, zamień na mięso

250 g mięsa? za dużo, imo 150g wystarczy
przyjeło się by nie przekraczać 40 g w posiłku, bo się nie wchłonie

po treningu lepiej ww o wyższym ig więc ryż biały, makaron biały, ziemniaki

100 - 150 g twarogu styknie

orzechy rano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 534 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21971
odrazu po treningu wypije białko i zjem banana, więc już jakieś źródło węgli jest, pozniej ryz brazowy nie wiem czy bylby złym wyborem, czytałem tutaj na forum, że jak ktoś lubi to moze jesc po treningu brązowy, poza tym jestem endo i nie chce przesadzac z tymi węglami a tego banana bym po treningu jadł, więc chyba byłoby ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
po treningu zależy nam na dużym wyrzucie insuliny, więc ww o wyższym ig
jak lubisz to rozgotuj go bardziej (obróbka zwiększa ig)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
ale banan pojdzie na uzupelnienie glikogenu w misniach odrazu po treningu ale to zawse jakies zrodlo PROSTYCH wegli.Ryz brazowy przed treningiem a po treningu cos o wyzszym IG jak Voolcan mowil. Wegle po treningu nie sa tak grozne poniewaz ida razem z bialkiem na odbudowe miesnia i na uzupelnienie strat energii No raczej byloby

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 534 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21971
ok to po treningu będe jadł ten ryż biały, tak samo po innym wysiłku też tak jeść, np. po grze w piłce, aerobach, biegach, innym wysiłku?

no to moze zrezygnuje z banana po treningu i zostawie samo białko

albo wogole białko i banan po treningu zbędne w moim przypadku?


Zmieniony przez - agentRocky w dniu 2009-02-11 14:58:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
ja jestem endo/mezo i jem banana odrazu po treningu a czasem nawet przed. Nie rezygnuj z banana , nie potrzeba. Sa bardzo przydatne

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 534 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21971
a białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
Bialko tez dobre odrazu po treningu chociaz zalezy jakie? Serwatkowe Ci chodzi takie cos jak ostrowii? Bo konieczne jest bialko w po treningowym , najlepiej tez latwo przyswajalne takie jak chude miesko/rybka/jajka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 534 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21971
takie białko
https://sklep.sfd.pl/!!!_Szalony_Mikołaj_!!!_HiTec_Anabolic_Protein_2500g_+_1000g_GRATIS-opis3644.html

w przyszlosci moze tez kupie takie:
https://sklep.sfd.pl/San_Platinum_Whey-opis3601.html

oczywiscie to odrazu po treningu a po pol godziny ryz bialy lub makaron z piersią z kurczaka lub rybą


no i pytanie czy po innym wysiłku takim jak bieganie, gra w piłke, też jeść takie posiłki jak potreningowy po siłowni?


Zmieniony przez - agentRocky w dniu 2009-02-11 15:12:19

Zmieniony przez - agentRocky w dniu 2009-02-11 15:12:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
I chcesz je tylko po treningu? Jesli tylko po treningu to bym zwykla ostrowie kupil W opisie jest ze jest latwo wchlanialne w tym przypadku serwatkowe wiec sie nada jak najbardziej.Tak oczywiscie ze to odrazu po treningu

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalenie tłuszczu

Następny temat

kotlety sojowe. plusy i minusy

WHEY premium