SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do korekty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 427
Witam,
Dzięki temu forum i wielu postom jakie znalazłem tu na temat żywienia udało mi się złożyć moją pierwszą bardziej lub mniej zbilansowaną dietę.
Na wstępie chciał bym dać jakiś zarys mojej osoby a mianowicie;
Wiek 22 lata
Wzrost 192 cm
Waga ~100kg
Na siłowni ~20miesięcy następnie 4 lata przerwy i od 7 miesięcy systematyczne treningi na siłowni. Także można powiedzieć że mój staż to 7 miesięcy. Od niedawna rozpocząłem ciekawy trening na masę i ćwiczę 4 razy w tygodniu.
Kiedyś na ogólnych badaniach jeszcze w szkole średniej lekarz poinformował mnie że mam tendencje do nadwagi. Nie wiem czy to zadziałało na mnie na zasadzie „placebo" ale od tamtej pory przytycie lub zrzucenie kilku kilogramów nie jest dla mnie większym problemem. Przez co też bałem się w diecie dać więcej [kcal] niż 3,5k.
Proszę o pomoc bo jako że to moje pierwsze kroki w zbilansowaną dietę to na pewno sporo "baboli" się tu wkradło.
Tak że wszelkie rady jak i słowa krytyki jak najbardziej miel widziane.
Pozdrawiam.




Zmieniony przez - Niciorr w dniu 2009-01-12 13:17:48

Zmieniony przez - Niciorr w dniu 2009-01-12 13:24:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
nie lepiej do śniadania dać orzechów do owsianki jako źródło tłuszczy? ;)
będzie smaczniejsza..

jeżeli masz tendencję do tycia to wywal dżem.. ww proste na śniadanie jakoś jeszcze ujdą.. ale tak to nie koniecznie

no i twaróg bym zamienił na jakieś mięso
kazeina jest git przed snem, ale w innych posiłkach po co białko, które wolno się wchłania?
jak Ci wygodnie to możesz w jednym posiłku zostawić, bo tragedii w tym nie ma, ale sensu też nie.. możesz zostawić w tym jednym po przed treningiem kazeina się nie sprawdza..

czemu nie jesz przed treningiem jakiś ww o niskim ig?

no i znowu.. łatwo łapiesz fat? WYWAL CARBO!

białko, szczególnie po treningu, radze mieszać z wodą
z mlekiem dłużej będzie się wchłaniało, a nie o to chodzi w tym wypadku

nie przekraczaj 40 g białka w posiłku, bo się nie wchłonie..

za mało tłuszczu.. 1 g na kg masy ciała to powinno być minimum.. jedz całe jajka a będzie git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 427
Troche to poprawilem wszystko ale wciaz mam watpliwosci co do poszczegolnych posilkow

"Volcanodon"; zostawilem 50g Carbo bo wszedzie pisza o tym ze po treningu to ni hu hu nie ma nic lepszego takze nie zlikwidowalem go calkowicie a zmniejszylem jego ilosc na 0,5g/1kg. Co o tym sadzisz?;>

Prosze o porady te mniej jak i bardziej pomocne.

Pzdr.





Zmieniony przez - Niciorr w dniu 2009-01-14 21:05:57

Zmieniony przez - Niciorr w dniu 2009-01-14 21:09:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
śniadanie. OK
2 śniadanie dodaj warzywa, orzecy/pestki zamien serek na miecho/rybe/jajka
nr3 dodaj oliwe i warzywa
przedtreningowy bez oliwy
potreningowy bez oliwy
ostatni dodaj warzywa

pij 3-5l wody dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 427
ok, dzięki za odpowiedz.
Jeżeli usunę oliwę z posiłku przed i po treningowym to wtedy będę musiał więcej jej dodać do wcześniejszych posiłków.
Co do tego 2.posiłku to jednak zostawię sobie ten twaróg bo jest mi wygodnie o tej godzinie jeść ten nieszczęsny twaróg i chyba nie ma tragedii w tym ze on tam jest ?:>
Sukcesywnie zacznę dodawać warzywa i powinno być dobrze.
ps. Czytałem gdzieś ze warzywa na noc (przed snem) nie są najlepszym rozwiązaniem. Wiec chyba sobie odpuszczę je w ostatnim posiłku bo i nawet jakoś nie mam już ochoty na żadne zielska o ~22:00


Zmieniony przez - Niciorr w dniu 2009-01-15 09:11:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
może zostac tam ten twaróg ale j/w brakuje tam (w 2 posiłku)tłuszczu i warzyw
co do warzyw na noc mały pomidor nie zaszkodzi poczytaj o równowadze kawsowo zasadowej i dowiesz sie jak te "zielska" są ważne dla nas

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tr. Aerobowy biegi wytrzymałość

Następny temat

posiłek po treningowy

WHEY premium