SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla tenisisty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1786

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11
Hejka,
z początku witam wszystkich, jestem tu nowy i bedzie milo jeśli mi coś zaproponujecie. Opiszę wpierw siebie i swoje nawyki zywieniowe, w wielu aspektach mam trenera ale postanowiłem że tutaj też mogą być fachowcy i może nawet bardziej obeznani w temacie odżywiania.

Więc jak nazwa tematu wskazuje gram w tenisa, amatorsko ale często, kilka godzin tygodniowo, mój trening jest podzielony na 5 dni i tak w pierwszym dniu trenuję na siłowni FBW oraz biegam, w drugim dniu biegam i wykonuję ćwiczenia typowe dla tenisisty czyli na gibkość i szybkość, ze skakanką, z piłką lekarską itp. Trzeciego dnia mam jedynie 30 minut biegania, czwarty dzień przerwa bez treningu, piąty dzień trening na siłowni i bieganie, szósty dzień to co w drugim dniu i siódmy dzień odpoczywam. Od poniedziałku to co wyżej. Do tego dochodzi gra w tenisa ale to w różne dni. Treningi mam wieczorem 18-19:30.

Dietę mam ułożoną w ten sposób że jem siedem posiłków dziennie licząc razem z potreningowym carbo i orzeszkami do filmu. Mam tendencje do przybierania brzucha więc nie jem wiele węglowodanów, aktualnie mam stosunek 1:1 węglowodany do tłuszczy i wynosi on 3,3g/kgmc. Białka jem 2,5g/kgmc. Codziennie dostarczam 3800kcal.

Ważę 70kg przy 175cm a chciałbym ważyć 80kg, więc chcę przytyć ale nie wszędzie, tzn. nie chcę aby waga zubożyła moje wyniki w grze. Ćwiczę przede wszystkim nogi i brzuch oraz ramiona. Klatkę i plecy mniej ale też. Ogólnie całe ciało trenuję 3 razy na 2 tygodnie.

Zastanawiam się co Wy byście doradzili żeby przytyć te 10kg ale nie stracić szybkości przy tym i zwinności na korcie. Czytałem że łatwo można nabrać masy jedząc więcej węglowodanów, ale próbowałem tego i grubłem w pasie a tego nie chcę. Czytałem też o diecie wysokotłuszczowej, że też się tyje ale wolniej i bardziej sucha masa.

Czy według was moje proporcje kaloryczne mam odpowiednio dobrane czy może coś zmienić, czy to prawidłowo mieć 1:1 węglowodany do tłuszczy czy organizm głupieje nie wiedząc co odkładać a co spalać. Czytałem w tej diecie tłuszczowej że wtedy się ucina węglowodany i organizm wie że ma brać z tłuszczy, ale ta dieta to bardziej na rzeźbę chyba i jak chce się schudnąć a ja chcę przytyć.

Hmm ciekawe czy coś mi poradzicie, to skomplikowany przypadek. Wszystkim dzieki za odwiedzenie watku.

ufok

Zmieniony przez - ufok w dniu 2013-11-11 04:10:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Warto byłoby najpierw obliczyć zapotrzebowanie energetyczne korzystając ze wzoru:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Następnie ustalić rozkład makroskładników tak by w dni wyższego wysiłku przypadały większe ilości węglowodanów niż w dni treningów mniej obciążających lub dni nietreningowych.

Jeśli celem jest budowa masy powinieneś wprowadzić nadwyżkękaloryczną, ale zaczynając jedynie od dni w które przypada trening siłowy i zależnie od efektów dalej dokładać / przycinać kalorii.

Niezmierniee ważne jest też zapewnienie odpowiedniej podaży składników o charakterze nieenergetycznym (witaminy, skł mineralne, błonnik, NNKT). Niedobory niektórych z nich mogą sprzyjać nie tylko pogroszeniu kondycji i zdrowia, ale takze nasilać proces magazynowania tłuszczu.

No i ostatnia kwestia: zrobienie 10kg masy mięśniowej wymaga dużych nakłądów pracy i przede wszystkim czasu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla poczatkującego

Następny temat

Dieta na redukcje do oceny/poprawy

WHEY premium