SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla endomorfika - proszę o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Witam!

Niedawno dowiedziałem sie że jestem endomorfikiem (kilka dni temu nie wiedziałem nawet co to jest:P) i mam w związku z tym serię pytań dotyczących diety.

https://www.sfd.pl/temat236043/  - czy informacje dotyczące odżywiania u endomorfików są opisane poprawnie w tym poście? Może przytoczę:

"W wypadku endomorfika równie ważna, a nawet ważniejsza niż sam trening, jest odpowiednio dobrana dieta. Kulturyści początkujący o tym typie budowy często popełniają błędy, polegające na spożywaniu zbyt dużej ilości kalorii. W rezultacie szybko przybierają na wadze, wkrótce jednak zauważają, że większość "masy mięśniowej" odkłada im się w pasie. Aby tego uniknąć, należy spożywać wyłącznie produkty niskotłuszczowe, bogate w białko i węglowodany. Ogólna liczba kalorii pochodzących z tłuszczu nie powinna być wyższa niż 15-20%. Trzeba, niestety, bardzo skrupulatnie przestrzegać zasad surowej, kulturystycznej diety i tylko wyjątkowo pozwalać sobie na odstępstwa od niej. Najlepiej spożywać 4 lub 5 niewielkich posiłków dziennie. Ostatni z nich nie powinien być spożywany później niż godz 18:00. Należy unikać podjadania między posiłkami i wieczornych przekąsek. "

Czy w pełni się z tym zgadzacie? Czy rzeczywiście o tej porze powinienem spożywać ostatni posiłek? Czy moge jeść go przed snem jako posiłek antykataboliczny (czystobiałkowy)? I już ostatnie pytanko: czy mogę zastosować opisaną w tym poście dietę redukcyjną: https://www.sfd.pl/temat89657/ (oczywiście z uwzględnieniem tych 15% max kalorii z tłuszczu w dziennym zapotrzebowaniu)?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

HA HA HA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1529 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9814
NIe musisz stosowac drakonskiej diety zeby schudnac.
Uloz diete na bilansie zerowym i zobacz efekty po 2 tygdoniach.
Oczywiscie trening i aeroby wchodza w gre. Posilek antykat mozesz zjesc i o 22, ktory bedzie sie skladac tylko z bialka i zdrowych tluszczy.
Staraj sie nie rozpychac zoladka. Jedz powoli az wszystko spadnie do bebzuna, a nie lykaj.Pij duzo wody. Najwazniejsze zebys sie cieszyl zyciem na silowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 347 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38926
"Ostatni z nich nie powinien być spożywany później niż godz 18:00"

Jak cos takiego widzisz to odrazu przestan to czytac!

Nie chce mi sie pisac wiec odsylam cie do wyszukiwarki. :]
Polecam szczegulnie posty Tyki w dziale fitness.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
no są to bzdury to fakt

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Dzieki za odpowiedzi!

A co odnośnie tego 15% tluszczów w diecie?

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
MareXXX tylko zobacz masz powiedzieć nam o co tobie chodzi ?

bo inne diety z innymi grmaturiami posiłków stosuje ENDO na masie , redukcji , w diecie bez zadnych ćwiczeń , osoby ciężko pracujące fizycznie, osoby uprawiające sporty drużynowe itp , itd

Czasami celem jest schudnięcie , czasami masa , czasami potrzeba energi np.w koszykówce więc precyzuj pytania

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
"Ogólna liczba kalorii pochodzących z tłuszczu nie powinna być wyższa niż 15-20%" - o to mi chodzi:P, celem moim jest redukcja

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
mareXX moim zdaniem 15% tłuszczu w diecie to mała liczba , ja bym zamieniał węglowodany na tłuszcze ile się da a najlepiej przeszedł na diete CKD czyli białkowo - tłuszczową z ładowaniami węglowodanów

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Można powiedzieć, że jestem już na diecie około 1,5 miesiąca i przez ten czas schudłem 6-7 kg (z 86 do około 80). Jest to "dieta" węglowodanowo-białkowa, tyle że nie mam wyliczonej dokładnej gramatury składników; po prostu jem tak aby się nie przejadać i nie rozpychac żołądka, jem często i wg. zasad prawdziwej diety. Bardzo dobrze się z tym czuje, a oponka z brzucha juz praktycznie znika:P tylko te szerokie biodra:/ Teraz planuje przejść na dietę redukcyjną z dokładnym wyliczeniem gramatury składników, być może bedzie to CKD.

I jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli MI to w niczym nie przeszkadza i wszystko jest odpowiednio dobraneiułożone to czy można jeść ZAWSZE to samo podczas dni treningowych i ZAWSZE to samo podczas dni nietreningowych? (czyli tak jakbym miał ułożony jadłospis na dwa dni, które się odpowiednio powtarzają:P)?

HA HA HA

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie przeczytałem postów podwieszonych i nie umiem korzystać z wyszukiwarki

Następny temat

Problemy z łaknieniem

WHEY premium