Szacuny
31
Napisanych postów
3543
Wiek
34 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
65096
Witam,
Właśnie jak powinna wyglądać dieta dla osoby z tą chorobą, oczywiście trenującej na siłowni będącej na insulinie?
Trochę danych o osobniku, którego to dotyczy:
Waga: 85kg
Pas: ~82cm
Staż na siłowni: ~5 lat
Dieta: ~3800kcal
B/3g.
T/2,2g
WW/3g.
Kieruje pytanie właśnie do Pana bo przeczytałem b.dużo Pańskich artykułów co prawda o innej tematyce niż temat, ale potwierdza to to, że ma Pan cholernie wielką wiedzę i doświadczenie w treningu i dietetyce i zapewne wielu innych jeszcze dziedzinach, których ten sport dotyczy.
Super by było gdyby udzielił mi Pan odpowiedzi.
Interesuje mnie wszystko.
Pozdrawiam!
Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2013-03-08 17:33:21
Szacuny
206
Napisanych postów
3300
Wiek
57 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
28032
Kolego przeciez taka dieta wymaga poważnej konsultacji ( ograniczenia w spożyciu bialka, przeliczniki ekwiwalentów cukrowych i td ) do tego dochodz dosc dokladne wyliczenia w dopasowaniu energii do rodzaju wysilku i wydatkow energetycznych z nim zwiazanych . to teamt dla lekarza o specjalizacji diabetologia nie dla mnie. prosze zauwaz ze diabetolodzy odradzaja bardzo intensywne wysilki sportowe dla cukrzykow .
mc
Szacuny
206
Napisanych postów
3300
Wiek
57 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
28032
Kolego a na co liczyles piszac ze cukrzyk ma 3 g bialka na kg wagi ? !!jest to jeden z czynnikow ktory takiemu osobnikowi skraca zycie . twierdzisz ze diabetolog nie ma poijecie o diecie dla cukrzyka czy o diecie dla trenujacego cukrzyka ? to wielka roznica. w przypadku trenujacego cukrzyka po prostu lekarz nie chce brac odpowiedzialnoaci za ewentualane bledy w diecie . poza tym wszystkie wysilki max nie sa wskazane dla cukrzyka ze wzgledu na duze straty glikogenu (co pociag za soba w jego przypadku duza destabilizacje gospodarki energetycznej) ze wzgledu na to ze podaz bialka w cukrzyce typ1 ma oscylowac kolo 0,8g - 1 g /kg wagi ciala idt. to bardzo trudy temat , jesli ktos ma cukrzyce typ1 i mowiac wprost " nie oszczedzasie " realnie skraca sobie zycie. dla kogos takiego przewidziane sa lekkie sporty jak rower, spacer, gry zespolowe... a nie wyczynowy trening kulturystyczny pozdr
mc
Szacuny
31
Napisanych postów
3543
Wiek
34 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
65096
Nie wiem czy piszemy o tym samym przypadku. Ja mam na myśli osobę z doskonale wyrównanymi cukrami w ciągu dnia jak i w trakcie wysiłku. Są jakieś badania, które by potwierdzały szkodliwość tych 2g. czy 3g. białka u trenującego diabetyka? Nikt tu nie pisze o 'zajeżdżaniu' się na siłowni, bo dla zdrowego osobnika jest to nawet nie wskazane, a o treningu siłowym, który sprawi, że taka osoba będzie się zdrowo czuła i przede wszystkim zdrowo wyglądała.
Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2013-03-09 17:22:41
Szacuny
206
Napisanych postów
3300
Wiek
57 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
28032
wg tego co mnie uczono nie ma mozliwosci dawkowaniem insuliny z zewnątrz idealnie dopasować jej dozy adekwatnej do zjadanych skladnikow odzywczych. nasz organizm ma do tego cały system pilnujacy tego dośc skomplikowanego zagadnienia. co do ograniczen z podaza białek jest to jedno z podstawowych ograniczneń dla osoby majacej cukrzyce 1. poza tym ułozenie diety dla kogoś kto ma cukrzyce 1 i do tego chce trenowac sporty silowe zdecydowanie mnie przerasta. potrafie ulozyc diete dla czlowieka zdrowego lub majacego jakies malopowazne schorzenia metaboliczne ( wysoki cholesterol, nietolerancja jakis skl odzywczych...) a diety dla cukrzykow to sprawa diebetologa, kogos kto ukonczyl studia medyczne z taka a nie inna specjalizacja. jesli zwykly dietetyk bierze sie za cos czego nie byl uczony to raczej nic dobrego ztego nie wynikie
pozdr
mc
Szacuny
31
Napisanych postów
3543
Wiek
34 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
65096
Dzięki monotonności zjadanych posiłków można doskonale wyregulować cukier, ba mieć lepsze cukry od zdrowego człowieka co może wydawać się mało zrozumiałe, ale jest to możliwe. Z lekarzami wiemy jak jest, nie ważne jakiej specjalizacji, jak usłyszy siłownia to jedno mu do głowy przychodzi - doping i temat się kończy. Mi zależy tylko na jakimś zarysie jak miałby wyglądać chociaż by dobór makroskładników. Ile białka, ww czy ile tłuszczy. U zdrowego człowieka jest to wszystko jasne, ale u osoby, która musi dostarczać insulinę z zewnątrz wszystko się trochę komplikuje. Wysokie spożycie tłuszczy chyba nie jest wskazane?
Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2013-03-09 21:18:26