SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla chorego na Zespół Gilberta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 44
Witam, jestem nowy na forum :) Jeśli w złym dziale piszę, proszę o przeniesienie. Może od początku. Mam 17 lat, 185 cm i 68 kg. Z Siłownią miałem półroczny epizod pod koniec gimnazjum. Niestety się zniechęciłem, bo miałem za dużo obowiązków w szkole i efektów jako takich nie widziałem. Jechałem "na sucho" gdyż mówili, że mam słaby organizm miałem tam problemy z wątrobą, a dieta jakoś do mnie nie przemawiała. Ostatnio wykryto mi Zespół Gilberta. Mam iść do lekarza i ma mi on ułożyć jakąś dietę. I tu rodzi się moje pytanie. Czy będę mógł chodzić na siłownie przy tej chorobie? Bo zdania na ten temat są podzielone. Czy jak coś będę mógł połączyć jakoś dietę na Gilberta z dietą na siłownie? Teraz jak i tak będę stosował dietę, może warto.

P.S. Tutaj po krótce opis choroby: Choroba nie wymaga leczenia. Chorzy z zespołem Gilberta powinni jednak zmienić dietę. Na pewno powinni unikać alkoholu, ponieważ zwiększa on stężenie bilirubiny u pacjentów. Należy także unikać niskokalorycznych diet i głodówek, spożywać regularnie posiłki i pić odpowiednią ilość płynów (min. 2 l dziennie). Ważny jest także bezstresowy styl życia.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-genetyczne/zespol-gilberta-przyczyny-objawy-i-leczenie_37606.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 47 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1500
A czemu by nie skoro masz sie odżywiać zdrowo , wystarczy ułożyć sobie jakąś dietke na mase i sprawdzisz jak na Cb działa. Płatki owsiane,ryż,kurak na pewno na Cb źle nie zadziała

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 44
Jutro idę do lekarza i zobaczy się co on na to powie. Jedno jest pewnie na siłownie będę chodził i właśnie przy okazji zacznę się zdrowiej odżywiać. Może będą jakieś efekty :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jolek66666 Odchudzanie

Następny temat

Dieta do oceny.

Wiecej