SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta a wysoki poziom "Kwasu moczowego" - po badaniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1366
Witam.

Na start regulaminowa ankieta.

Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 90
Wzrost : 178
Obwód klatki : nie mieżę
Obwód ramienia : nie mieżę
Obwód talii : nie mieżę
Obwód uda : nie mieżę
Obwód łydki : nie mieżę
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25?%
Aktywność w ciągu dnia : praca, siłownia, spacery
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : Trzymam diete którą załączę w screenie
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : Chyba brak.
Stan zdrowia : Ciężko powiedziec :D
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : tylko jedzenie
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : ok
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

A teraz napiszę to co mnie zaniepokoiło.

Byłem nie tak dawno u reumatologa gdyż mam od dawna problem z kolanami - jak jadę w samochodzie czy siedzę przy biurku bez ruchu to po jakimś czasie zaczynają mnie kolana boleć. Reumatolog skierował mnie na serię badań - CRT, Kwas moczowy, TSA i jeszcze jakieś.

Kwas moczowy (zakres dobry 3,5 - 7,2) ja mam 8,6 czyli trochę za dużo.

Teraz są 2 możliwości. Mam przesłanki na Dnę moczanową która wystąpiła ogólnie w mojej rodzinie i problem tyczy się moich stawów.

Druga opcja to zła dieta. Od jakiegoś czasu sobie ćwiczę, chcę schudnąć i ustaliłem sobie, że będę jadł 2g białka na 1 kg masy ciała.

Wizyta u lekarza (reumatologa) za 2 tygodnie i jestem na tyle zaniepokojony, że nie wiem co robić. Proszę o pomoc ! doradźcie mi co mogę teraz najlepszego zrobić ? Uciąć białko - tylko do ilu tak, żebym dalej sobie ćwiczył na siłowni i chudnął.

Zrzut diety to przykładowa np moja dzisiejsza. Mieszam sporo na obiad - schab, kurczak, ryby, wątróbka. Jem dużo warzyw.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Może nie jakoś super wysoki wynik, ale trzeba by szukać przyczyny. Nie obstawałbym za dną (choć nie można wykluczyć) i wykonał więcej podstawowych badań - morfologia, mocz, lipidogram, cukier, tarczyca. Poza tym żadnych chorób, leków itp? Tylko kolana, czy inne stawy również?


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-04-12 19:16:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ile dziennie pijasz płynów? Na pewno warto zmniejszyć w diecie źródła puryn i starać się ograniczyć fruktozę na tyle, ile się da.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1366
WnMPapa
Może nie jakoś super wysoki wynik, ale trzeba by szukać przyczyny. Nie obstawałbym za dną (choć nie można wykluczyć) i wykonał więcej podstawowych badań - morfologia, mocz, lipidogram, cukier, tarczyca. Poza tym żadnych chorób, leków itp? Tylko kolana, czy inne stawy również?


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-04-12 19:16:04


Robiłem tylko TSH III a to chyba tarczyca ? Zrobie ich możliwe więcej tylko pójdę do lekarza. Żadnych innych leków nie przyjmuję i na nic nie jestem chory. Tylko kolana.

domer
Ile dziennie pijasz płynów? Na pewno warto zmniejszyć w diecie źródła puryn i starać się ograniczyć fruktozę na tyle, ile się da.


Ile hmmmm w dzień treningowy 4 litry spokojnie, w zwykły 2.5 może więcej. Jeżeli dobrze poczytałem to puryny występują w pokarmach zawierających białko - przeanaliuje temat. Fruktoa = owoce, jem tylko 1 banana dziennie max.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Szkoda, że nie zbadałeś czynnika reumatoidalnego (RF), OB, CRP, sprawdzić, czy są jakieś stany zapalne, jak już badasz TSH czyli tarczycę, to warto już prywatnie dorzucić ft3, ft4 i zobaczysz konwersję.
Na pewno pogłębiłabym badania o całkowity panel nerkowy, czy nie występują jakieś problemy z tej strony.
Jak już wyżej wspomniano pełny lipidogram też warto zbadać i mocz. Bo ma to powiązanie.

A dieta nie jest aż taka zła, na Internecie pełno tabelek ile puryn (bo to ich przede wszystkim nalezy unikać) w dietcie przy tym schorzeniu.
Na spokojnie, pogłąb diagnostykę i wtedy zaczniesz myśleć co dalej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masować czy redukować?

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 73kg

WHEY premium