SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta a karmienie piersią

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1454

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
Witam mam bardzo ważne pytanie dodam że w kwesti diet i ćwiczeń jestem totalnie zielona
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
i co? Pytasz, czy należy liczyć kcal i makro karmiąc piersią - odpowiedz brzmi - nie. Trzeba jeść zdrowo, rozsądnie, do syta, skupiając sie na jakości produktów.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
jestem mamą 6 miesięcznego maluszka karmie piersią i mam zamiar robić to jeszcze przez 6 miesięcy chcę też trochę schudnąć napisałam do jednego z trenerów personalnych u mnie w mieście aby on ułożył odpowiedbią diete dla mnie mam jednak co do niej duże wątpliwości czy może mi ktoś pomóc i stwierdzić czy ta dieta jest odpowiednia dla mnie i dla mojego synka nie chce zrobić mu krzywdy chcę karmić ale też chcę trochę schudnąć bo źle się czuje z moją wagą . A moje żywienie ma wyglądać tak :Dieta zbilansowana
SNIADANIE– 1. Propozycja jajecznica: 2 całe jaja i 1 białko + 15 g oleju lnianego lub oliwy z oliwek którą polewamy już na gotową jajecznice( jaja wlewamy na rozgrzaną patelnie tefalową i nie dodajemy żadnego tłuszczu lekko podlać woda by nie przywarło lub stosujemy do tego olej kokosowy.( opcjonalnie możemy dodać do jajecznicy trochę warzyw opisanych niżej- szczególnie awokado lub przed wbic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
opcjonalnie możemy dodać do jajecznicy trochę warzyw opisanych niżej- szczególnie awokado lub przed wbiciem jaj na patelnie udusić na niej pół niewielkiej cebuli, a po 3 tygodniach diety możemy dorzucić do jajecznicy niewielki plaster boczku )/do tej opcji śniadania dokładamy 1 shake białkowy 30g w skali dnia po treningu lub między posiłkami.
2. Propozycja: omlet białkowo- tłuszczowy ( omlet: 2 całe jaja i 1 białko+ 40g odżywki białkowej + 2 łyżki wiórków kokosowych + 3 łyżki odtłuszczonej mąki kokosowej+ łyżka siemienia lnianego- to wszystko razem mieszamy i zapiekamy na patelni popryskanej jedynie pamem do omletów lub olejem kokosowym. Omlet jemy z 15 g masła orzechowego tj. ok 2 łyżki ( masło orzechowe z 100% orzechów )
II. 40g: ryżu brązowego, basmanti lub paraboliczny, kasza gryczana, jaglana, kuskus /
90g: mięso/ryba /
100g warzyw
III. 40 g ryżu brązowego, basmanti lub paraboliczny, kasza gryczana, jaglana, kuskus
90 g mięso/ryba /
100g warzyw
IV. 4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
IV. 40 g ryżu brązowego, basmanti lub paraboliczny, kasza gryczana, jaglana, kuskus
90 g mięsa /ryba
150g warzyw
V. Płatki jaglane lub owsiane 60 g ( wsypujemy do miski zalewamy gorącą woda przykrywamy i po kilku minutach są gotowe, następnie zalewamy takie płatki odzywką białkową 30g – izobat lub koncentrat białka i jemy taką zupę. ( można dodać kilka sztuk bakalii lub żurawiny do smaku )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
Nie chcę zrobić ani sobie ani małemy krzywdy a chcę schudnąć bo z obecną wagą źle się czuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Jeżeli masz jakieś wątpliwości to kontaktuj się ze swoim trenerem i z nim rozwiązuj problemy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
No dzięki za pomoc super już dużo więcej wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Odchudzanie podczas karmienia piersią to nie jest dobry pomysł.
Pomyśl o tym, jak już przestaniesz karmić.
Obecnie nie robiłabym sobie kłopotu nie ważyła wszystkiego etc.
Gdy karmisz piersią chcąc nie chcąc Twoje zapotrzebowanie wzrasta.
Zwracaj uwagę, by było i białko tłuszcze i węglowodany.
Skup się na tym fajnym czasie "bycia z dzieckiem" nie na dietach, na to uwierz - przyjdzie czas

Pamiętaj, by urozmaicać swoją dietę, niech są w niej jaja, ryby https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html możesz też od czasu do czasu wrzucić np. czerwone mięsa, czy inne https://www.sfd.pl/Tłustsze_mięsa__po_które_sięgać,_czy_należy_się_ich_bać_-t1131895.html , ale też podroby.
Dorzuć orzechów też mają wiele wartości odżywczych https://www.sfd.pl/Orzechy_i_ich_cenne_właściwości_-t1130750.html (tutaj też delikatnie, sprawdzaj czy malec nie ma np. wysypek, czy wzdęć. Orzechy należą do silnych alergenów, ale nie każdemu szkodzą). Olej kokosowy na pewno dobrze się sprawdzi jak i masło klarowane do smażenia, warto też sięgnąć po awokado, ma też sporo cennych witamin.
Zaopatrz się w różnokolorowe warzywa, w tym też strączki.
Zwróć uwagę i na pewno powoli wprowadzaj owoce cytrusowe, ale też poziomki, truskawki, kakao, czekoladę, pomidory, gdyż te produkty mogą wywoływać uczulenia.

I podejdz do tego na spokojnie Jak już napisałam, przyjdzie czas Na ujemny bilans.
A taki musiałabyś zastosować,by samej schudnąć, czyli to nie pokrywa się z karmieniem piersią, bo nie dostarczałabyś synkowi potrzebnych minerałów.
4

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
Dzięki wreszcie ktoś coś konkretnego napisał już jesteśmy na etapie jedzenia wszystkiego i mały nie ma alergi toleruje wszystko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta ekonomiczna

Następny temat

Czy smażenie dodaje kalorii

WHEY premium