SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - wiem ile białka,węgli i tłuszczy i co dalej???

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 34
Witam ,
Jestem kobietą, waga 58,5kg - według moich wyliczeń wychodzi iż zapotrzebowanie kaloryczne przy diecie redukcyjnej to 1344kcl z czego:
30g tłuszcze
117g białko
151,5g węglowodany

i co teraz mam z tym wszystkim zrobić ?? :( :( wiem iż białka to : pierś z kurczaka, chude ryby, twaróg zaś węgle to warzywa, pełnoziarniste pieczywo makaron, tłuszcze: oliwa z oliwek,orzechy, awokado itd... jednak jak ułożyć z tego prawidłową dietę?? bo przecież zarówno jak w w pieczywie znajduje się białko i tłuszcze, tak w drobiu oprócz białka są węglowodany.... czy powinnam siedzieć z tabela kalorii i wszystko warzyć i kalkulować i na tej podstawie ułożyć dietę? Czy jest na to prostszy sposób?? Pozdrawiam K
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 552 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11093
jeslli masz tluszcz na udach a malo wazyz bo nie masz miesni. po redukcji nie bedziesz miala miesni bo skad zleci tlusz. moze zastanow sie na masa. tzw najpierw masa potem rzezba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 552 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11093
ze ile? zartujesz kobieto 1300 to glodowka ja waze tyle samo i z treningami 4 w tygodniu jadam 1850 kcal. Pamietaj zasada zeby schudnac trzeba jesc ...a te 1300 sobie daruj i oblicz poprawnie zapotrzebowanie odetnij 15 % od tego i lecisz z redukcja ustal sobie najlepiej 40w/30b/30t
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 552 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11093
i te 30 gram tluszczow dla kobiety to masakra bialka malutko i weglami nie schodz nigdy ponizej 150 ... a dlaczego bo potem choroby tarczycy murowane,a przy tylu tluszczach to zaniki miesiaczki i problemy hormonalne gwarantowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
kara troche glupot piszesz a troche masz racji..czemy ma z ww nie schodzic ponizej 150?skoro to dla niej 3gr/kmc wiec w dalszej czesci redukcji wiadomo ze moze zejsc do dwoch,bialko malo?ma praktycznie 2gr/kmc wiec zle nie jest jesli podbic to delikatnie na 2,3,tylko tluszcze podbic wiecej bo 1300kcal to maaalo...i nie po co jakies zalozenia 40w/30b/30t


Zmieniony przez - kamilplnk w dniu 2016-03-31 11:16:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 552 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11093
wiem ale na poczatek redukcji juz 150 gram wegli potem bedzie ucinac i nie bedzie miala z czego. niech podbije ww i tluszczami napewno kalorie na plus.. nie mowie ze nie moze zejsc ponizej potem moze ale nie teraz ... i tluszcze nisko bardzo ma ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 34
robiłam obliczenia na postawie totalnego braku ruchu i tak wyszło... nie ważę dużo przy wzroście 169cm, ale praktycznie nie mam mięśni a na udach, brzuchu i boczkach "latający" tłuszcz, więc chcę przejść na dietę redukcyjną.. na chwilę obecna siłownia odpada, zamierzam ćwiczyć z Chodakowska itp 3x w tyg (nie dam rady więcej póki co bo nie mam zupełnie kondycji i siły wiec nie chcę sie zniechęcić) później będę zwiększać ilość treningów...więc licząc 58,5 x 24 x 1,2 = 1676kcl od tego zdjąć 200/300 na redukcję daje 1400kcl.
zatem:
B 2,3g/kg = 135g = 540kcl
T 40g = 360kcl
na węgle zostaje 125g = 500kcl
Czy teraz wygląda to lepiej?? Tylko jak ja mam to wykorzystać w jadłospisie ???? ( jestem kompletnym laikiem w tej kwestii) Wiem jakie to są "dobre" B,T,W tylko jak to poskładać skoro np w białym twarogu (jako źródło białka) są też węglowodany i tłuszcze :( czy powinnam siedzieć z tabela kalorii i wszystko warzyć i kalkulować i na tej podstawie ułożyć dietę? Czy jest na to prostszy sposób??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
Układaj zbilansowane posiłki (po trochę każdego makroskładnika). Rozłóż sobie całość na np. 5 posiłków czy jak ci tam wygodniej.
Ja korzystam z aplikacji na telefonie, w której jest dość duża baza produktów, a jak któregoś nie ma to można go dodać samemu.
Teraz tylko pozostaje to wszystko ważyć, co zjadasz i wpisywać w aplikację. Ona obliczy resztę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 34
Mogę prosić jeszcze o nazwę aplikacji? i jeszcze o ile dobrze rozumiem węglowodany w 1 połowie dnia? trening robię wieczorem w okolicach 21 więc co po? białko czy jednak węglowodany skoro kładę się ok 23?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
ja korzystam z "Dieta i trening" (android), ale jest masa tych aplikacji. Po treningu białko i węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Po pierwsze pelna ankiete trzeba. Po drugie zadne 1300, po trzecie 150ww jest git, po czwarte 30 gr tl to pomylka plus kiepskie jadlo typu nabial i kurczak. Podaz kcal i makro zalezy od stanu zdrowia i realnych wysilkow a nie krecenia aero czy machania smiesznymi ciezarami.Poki co nic o Tobie nie wiadomo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 34
Tak jak napisałam jestem totalnym laikiem i to co napisałam są to wyciągnięte wnioski po przeczytaniu kilku wpisów w necie. Na chwilę obecną siłownia u mnie odpada ze względów osobistych i pozostaje ćwiczenie w domu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiosna, najlepszy czas na rower

Następny temat

Kiedy należy ważyć produkty?

WHEY premium