SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - ocena/poprawa + pytania

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Witam.

Ankieta:

Płeć : mężczyzna
Wiek : 17
Waga : 80
Wzrost : 185,5
Obwód klatki :
Obwód ramienia :
Obwód talii :
Obwód uda :
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ? zdjęcia poniżej
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu FBW, po siłowym aeroby
Odżywianie : w miarę zdrowe odżywianie
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : niedoczynność tarczycy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko serwetkowe do uzupełniania diety podczas redukcji, omega 3-6-9, multiwitamina
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, tylko chyba bez spalaczy tłuszczu, które stymulują tarczycę
Stosowane wcześniej diety : wysokobiałkowa niska w węglowodany


Historia

Od sierpnia do połowy października stosowałem dietę wysokobiałkową i niską w węglowodany gdzie przy redukowałem jakieś 10kg(10-12cm w pasie). Jednak nie była to za bardzo przemyślana redukcja i w połowie października chciałem ułożyć porządną dietę oraz plan ale jakoś mi się długo zbierało aż do teraz. Od połowy października do teraz jechałem tak na 50%, czasami trening, dieta w miarę. Dodam, że siłowy był 5x w tygodniu i aeroby(30-45min) rano na czczo i po siłowym co dziennie. Teraz już wiem, że nie było to za mądre ale człowiek uczy się na błędach.


Zdjęcia:
Przód
Bok


Dolegliwości

Jak napisałem w ankiecie mam niedoczynność tarczycy, leczę się już parę lat u endokrynologa i wszystkie badania są w porządku(TSH 0,94 na euthyrox n50). Aktualnie lekarz zmniejszył mi dawkę euthyrox do 37.5 i przyjmuję minimum 30min przed jedzeniem.
Wydaje mi się, że mam problem z piersiami i szerokimi biodrami, poziom testosteronu niby w normie tak powiedział mój endokrynolog, jajka i ptak w porządku :) Tłuszcz głownie na pośladkach, bokach i nogach.


Wstęp do diety

Do rzeczy. Planuję teraz przejść na dietę zbilansowaną aby zredukować ładnie tłuszcz a potem przejść na masówkę. Przeczytałem sporo w zbiorze linków i dużo się dowiedziałem, także prosiłbym o ocenę diety, ewentualnie jej poprawę oraz o parę odpowiedzi na pytania.
Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne z tego wzoru: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 
Przyjmując 3x FBW i 3x aeroby oraz najniższe wartości w poszczególnych obliczeniach, wyszło mi 2488. Na początku myślę, że nie będę nic ciąć i wystartuję od takiego zapotrzebowania.

Dieta:




Tutaj ułożona jest na 1 dzień ale jak już będzie wszystko przez Was zatwierdzone to dopiero ułożę na 7 dni korzystając z działu kuchnia :) Co do warzyw to w każdym dałem to samo(mrożonki) ale chodzi mi po prostu o mix warzyw który przyrządzać będę sam w domu, a tutaj nie będę dodawał każdego warzywa osobno.


BTW: 2,18/1,07/3,06


Pytania odnośnie diety:
1. Nie za mało kalorii mi wyszło? Przyjąłem najniższe wartości. Może lepiej zwiększyć?
2. W DNT zmniejszyć węglowodany czy może lepiej dołożyć aeroby/HIIT?
3. Nie za dużo białka? Mięśni nie mam dużo raczej ale nie wiem z czego odjąć już :D
4. Czy w posiłkach szkolnych nie jest za mało białka? Może odjąć z innych posiłków i tutaj troszkę dodać?
5. Do wszystkich posiłków oprócz około treningowych dodałem po 150g warzyw. Zmniejszyć, zwiększyć?


Suplementacja
Chciałbym Was prosić również o pomoc w tej kwestii. Jakie suplementy wybrać i jak dawkować? Myślałem o BCAA przed siłowym oraz po(kręcenie aerobów). Dołożyłbym jeszcze jakieś witaminy, omega3 i coś na stawy. Dodać ZMA?


Trening tlenowy:
Czy aeroby po siłowym czyli 3x na tydzień wystarczą czy może lepiej dołożyć? Nie wiem co będzie lepsze aeroby czy HIIT, a może trochę tego i tego? Jeżeli chodzi o formę to będę biegał na Świerzym powietrzu albo kręcił na rowerku stacjonarnym.


Trening siłowy:
3x FBW, plan jeszcze nie ustalony.
Priorytet góra, przynajmniej tak mi się wydaje.
Jeżeli można to prosiłbym o wskazówki.


Wiem, że wyszło sporo czytania ale zmieściłem chyba wszystko co chciałem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie
Paweł.






Zmieniony przez - Pablo0mod w dniu 2012-12-15 18:26:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Witam ponownie

Od poniedziałku ruszyłem z planem i mam dziwną przypadłość. Ważę się codziennie rano o tej samej poorze po toalecie W poniedziałek czyli przed zaczęciem diety waga pokazała 81.3 kg(, we wtorek się nie warzyłem, natomiast w środę było już 79.8 kg, w czwartek 79.7 kg jak do tej pory ok. W piątek się zdziwiłem gdyż waga pokazała 80 kg, a dzisiaj 80.4 kg. Nie wiem co o tym myśleć. Czy jest to normalne, bo w sumie to parę dni, a jestem początkujący więc masa mięśniowa może iść w górę przy jednoczesnym spalaniu fatu? Dodam, że jadę na zerowym bilansie i bardzo fajnie czuję treningi.

Przykładowy dzień z diety:


Trening:
Poniedziałek - FBW + aeroby 45 min
Wtorek - Interwały
Środa - FBW + aeroby 45 min
Czwartek - Interwały
Piątek - FBW + aeroby 45 min
Sobota - w następnym tygodniu dorzucę aeroby
Niedziela - wolne

Suplementy:
BCAA - po 8g w DT przed siłowym oraz zaraz po(przed aerobami)
Omega 3 - 5g rozłożone na 3 posiłki
Multiwitaminy - jedna kapsułka do śniadania

Teraz najważniejsze pytanie co w takiej sytuacji robić? Zostawić tak jak jest i zobaczyć jak będzie za tydzień czy może ciąć węglowodany na korzyść tłuszczy czy ciąć kalorie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
konkretnie do sprawy podszedłeś, czytelny temat :)

1. Dieta
Kcal będzie ok, już mówisz, że dużo zbiłeś także będzie coraz gorzej
aczkolwiek, jak się będziesz źle czuł to trzeba będzie poprawić/nadrobić.
Osobiście, nie dzieliłbym diety na DNT, a DT.
Białka jest ok, wychodzi prawie 2,2grama na kg masy, jest ok.
Nie jest źle z tymi posiłkami w szkole, możesz dać więcej ale ja bym osobiście tak zmieniał, w razie braku efektów/wystarczających efektów.
Warzywa OK

Suple:
Te które wymieniłeś ok, zdrowotnie to witaminy, bcaa regeneracyjnie, wspomaga także synteze białka także na redukcji wskazane.
Omega 3 jak wcześniej, na stawy, a masz problemy z nimi?

Tlenowy:
Ja jestem zwolennikiem ćwiczenia aerobów/interwałów i wszelakich odmian w dni wolne od siłowni, 2x na początek było by ok w Twoim wypadku, wychodzi 5 dni treningowych, potem dodałbym 6 DT, kolejne aeroby/interwały.

Siłowy:

Skoro FBW góra, postaw na podstawy i ćwiczenia wielostawowe jak przysiad, martwy ciąg, podciąganie na drążku, wyciskania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Dziękuję za odpowiedź :)


Pytanko co do diety, jak często starać się jeść rybę zamiast piersi z kurczaka? Nie przepadam z rybami ale jak mus to mus :D

BCAA - myślałem nad Hi-Tec Powder albo olimp xplode. Co o tym sądzicie? Jak dawkować? DT - przed siłowym i po? DNT - przed HIIT?
Witaminy - Olimp multiple sport czy coś innego? Jedna kapsułka minerałów i witamin do posiłku
Omega3 - Tutaj będzie chyba olimp gold, ale nie wiem ile tego brać. Z tego co czytałem stosowanie tak jak na opakowaniu piszą to stanowczo za mało, w moim przypadku ile to musiałoby być?
Stawy - problemów żadnych nie mam(jedynie to przy przysiadach ze sztangą czasami w kolanie coś "piknie" :D), myślałem raczej dać, żeby w przyszłości problemów nie mieć. Jeżeli jednak nie jest to potrzebne to ok.


Co do tlenowego, po siłowym kręciłbym jakieś 45min aerobów, a w DNT HIIT. Tutaj własnie nie wiem o jakiej porze robić HIIT, na czczo(przed treningiem BCAA)?

Chciałbym zapytać jeszcze co sądzicie o moich szerokich biodrach i ogólnie?



Zmieniony przez - Pablo0mod w dniu 2012-12-16 07:41:42

Zmieniony przez - Pablo0mod w dniu 2012-12-16 13:34:53

Zmieniony przez - Pablo0mod w dniu 2012-12-23 16:39:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Na powyższe pytania dostałem już odpowiedź :)

Teraz mam ostatnie pytanie co do treningu siłowego.
Jaki będzie lepszy plan FBW na redukcje (staż 2,5 miesiąca):

Pierwsza propozycja:
1. PRZYSIAD
2. RDL (rumunski martwy ciag)
3. WYCISKANIE NA PLASKIEJ/SKOS
4. WIOSLOWANIE W OPADZIE
5. WYCISKANIE W STANIU (z klatki)
6. PODCIAGANIE NA DRAZKU (podchwytem)

Na początek każde ćwiczenie po 3 serie i zakres powtórzeń 12-15,
1 seria - 50% CD(ciężar docelowy)
2 seria - 75% CD
3 seria - 100% CD

Nie wiem czy dodać triceps i biceps na koniec na zmianę(1 sesja biceps, 2 sesja triceps, 3 sesja biceps - i na odwrót w następnym tygodniu) Czy dołożyć łydki z brzuchem też na zmianę czy łydki codziennie, a brzuch 1-2 razy w tygodniu?


Druga propozycja:
1.Przysiad 3s
2.Podciąganie na drążku 3s
3.Wyciskanie na płaskiej/skos 3s
4.Wyciskanie w staniu z klatki 3s
5.Wyciskanie francuskie 2s
6.Uginanie sztangi 2s

Czy dołożyć łydki z brzuchem na zmianę czy łydki codziennie, a brzuch 1-2 razy w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Obie mogą być tylko z tymi procentami bym odpuścił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Chodzi o CD? Czyli wszystkie serie po 100% CD?
A tak zapytam który Ty byś wybrał? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Dobra, przemyślałem, poczytałem i doszedłem do jakiegoś rozwiązania :)
Na początek(aż do zastoju) dam tylko jeden zestaw żeby potem można było co dokładać - chyba, że lepiej od razu dwa zestawy A i B?

Nogi przysiady ze sztangą 3s
Plecy podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s
Klatka wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki wyciskanie żołnierskie 3s
Triceps wyciskanie francuskie czy wąskim uchwycie? 2s
Biceps Uginanie sztangi 2s
Brzuch Unoszenie nóg w zwisie na drążku czy Spięcia brzucha leżąc czy Skłony tułowia z przyciąganiem kolan na ławce

Pytania:
1. Ile dać powtórzeń? Zakres 12-15 powtórzeń czy może stałe 12? W każdej serii max ciężar czy stopniować?
2. Na triceps francuskie czy w wąskim uchwycie?
3. Czy te ćwiczenia na brzuch które wyżej wypisałem mogą być? Dać po jednym ćwiczeniu na jednej sesji(w każdej sesji inne ćwiczenie) po 3 serie czy np. wszystkie 3 ewentualnie 2 pierwsze na każdej sesji po 2 serie na ćwiczenie? Ile powtórzeń na ćwiczenie?
4. Czy uwzględniać w ogóle łydki? Może naprzemiennie z brzuchem?
5. Ogólnie dobry plan? czy coś byście zmienili?

Zmieniony przez - Pablo0mod w dniu 2012-12-24 00:55:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
1 Daj 15-10 ciężar dokładany
2Oba są dobre. jabardziej lubie francuza
3Daj 2 pierwsze czyli unoszenia i spięcia co trening po 3 serie powtórzenia powyżej 20
4 Możesz nie dawać
5 OK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Ciężar dokładany - chodzi o to, że w pierwszej serii ma być taki ciężar aby zrobić 15 powtórzeń, w drugiej serii taki ciężar zeby zrobić 12 powtórzeń i w trzeciej taki żeby zrobić 10? Czy dobrze kombinuję? Jeżeli tak to w ćwiczeniach które mają 2s to pierwsza seria 15 powtórzeń i druga 10?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Dobrze rozumiesz
Jeżeli tak to w ćwiczeniach które mają 2s to pierwsza seria 15 powtórzeń i druga 10?- Albo 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17069
Dzięki za pomoc

Zmieniony przez - Pablo0mod w dniu 2012-12-24 14:45:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna i choroba

Następny temat

dieta redukcyjna, tylko pro forumowicze

WHEY premium