SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - co zmienić?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1139

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

mężczyzna

Cel

utrzymanie wagi, zamian tł na mięśnie

Waga

101

Wzrost

198

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok 25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca, studia,

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia, siatkówka, hokej

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

raczej b. dobre

Stosowana lub planowana suplementacja

białko, bbca
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 486
Witam, na początek przedstawie jak to u mnie wygląda wszystko. Zacząłem nową przygodę z siłownią, ułożyłem plan treningu oraz dietę. Teraz nasuwa mi się pytanie czy wszystko jest okej? Niby ćwiczę tak jak ułożyłem ale jednak zdecydowałem się poradzić może powinienem coś zmienić żeby nie robić źle od początku.. Problem w tym wszystkim jest taki że pracuje w nocy mniej więcej 4 razy w tygodniu, może 5, różnie bywa bo nie mam stałej pracy tylko wybieram dni kiedy mi pasuje, czasem nawet idę w jeden dzień na 3(22:00) zmianę a potem na 2 zmianę(14:00) także bardzo ciężko jest mi o regularność. Kolejna przeszkoda to studia, zdarza się że prosto po pracy rano jadę na studia wracam i dopiero mam czas przespać się.
Prócz domowej siłowni na którą mam czas 2-3 w tygodniu trenuje siatkówkę(wtorek) i hokej(niedziela)
Jak widać grafik mam mocno napięty czasem 24h to mało :)
Jako cel chciałbym zrzucić trochę tłuszczu którego uważam że mam za dużo i ten tłuszcz najlepiej w miarę możliwości zamienić na masę mięśniową, nie chodzi mi żebym był koksem tylko miał więcej siły.
Proszę o ocenę mojej diety, ewentualnie co dodać co ująć, generalnie nie pytam o konkretne składniki tylko bardziej o proporcje czy dobre, dorzucam również plan treningowy jaki mam bo nad nim się najbardziej zastanawiam, nie mam dużej możliwości ze względu na brak sprzętu jednak parę ćwiczeń podstawowych mogę wykonać bez problemu.
Jeśli chodzi o zapotrzebowanie postanowiłem postawić na utrzymanie wagi, trenować, jeść tak przez ok 2-3tyg i wtedy sprawdzić efekty w którą stronę to pójdzie.

3582kcal
Białko 202g
Węgle 328g
Tłuszcze 161g

Mój plan, co tu zmienić?
Nogi
Przysiad ze sztangą 12(12)x10(17)x8(24)x6(34)
Plecy
Wiosłowanie sztangi 10x10x8x6
Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangi na płasko 12x10x10x6
Barki
Wyciskanie sztangi zza głowy 10x10x8
Triceps
Pompki na poręczy 12x10x10x8
Biceps
Uginanie ramion ze sztangą 10x8x6

Brzuszki 30x20x20

Dieta w załączniku jest na konkretny dzień - wtorek, resztę dni bd starał się układać podobnie o ile jest to dobre.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699669
Problem jest taki ,że nie można zmienić tłuszczu nie mięśnie .
Musisz obrać realny cel.
Dieta strasznie monotonna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 486
No tak źle to może napisałem, więc dać nadwyżkę kcal i dietę na masę? Bardziej zależy mi na tej masie niż straci tłuszczu

Monotonna dieta, tak wiem, w tej co wkleiłem bardziej chodzi mi o to czy może tak być, tz proporcje b;w;t godziny posiłków itp? Jeśli chodzi o inne produkty to staram się jeść warzywa, ryby itp w miarę możliwości.

No i co z tym planem treningowym, może być taki póki co?


Zmieniony przez - brzoza198 w dniu 2016-01-19 17:44:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Ułóż sobie jadłospis na 4/5 posiłki + np. wpc po treningu https://sklep.sfd.pl/SFD_Wpc_protein_plus-opis3653.html posiłki dobieraj tak by i produkt białkowy( udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś , dorsz , jajka ) węglowodany ( ziemniaki , ryż , kasza gryczana/jaglana/kuskus/pęczak) tłuszcze ( oleje lniany rzępakowy zimnotłoczony , awokado , orzechy nerkowce, włoskie, laskowe , migdały ). Co do treningu na początku wystarczy Ci FBWhttps://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

vcld pomoc w ułozeniu diety

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny.

WHEY premium