SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - co się stało że przestała działać?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1507

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

29

Płeć

Mężczyzna

Waga

96

Wzrost

180

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca, trening około 19. Chodzę spać między 22 a 23, wstaję o 5.30

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia 3 razy w tygodniu, sporadycznie piłka nożna

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Bez diet wcześniej.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

WPC Protein Plus, Qualitine, Thermal Pro, BCAA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 308
Witam wszystkich,

mam prośbę dotyczącą mojej diety, ale od początku.

Zacząłem przygodę z siłownią 4 miesiące temu, na początku ważyłem 105 kg, 112 w pasie, ogólnie bardzo tłusto :) Wtedy moja dieta wyglądała tak:

1. (6.00) 2 jajka + 2 kromki chleba razowego
2. (9.00) 2 kromki chleba + szynka z kurczaka
3. (12.00) jabłko + banan
4. (15.00) 2 jajka
5. (18.00) 300 gram piersi z kuraka + 100 gram ryżu + surówka z sałaty pomidora i papryki z oliwą z oliwek - potem trening i po treningu około 22.00 odżywka białkowa (WPC Protein Plus)
przy tym wszystkim przez pierwszy miesiąc brałem jeszcze Hyperdrive 3.0

no i po tym czasie spadło ładnie w pasie do 90 waga spadła do 93 kg i ogólnie wszystko ok :)

Od stycznia chciałem znowu zrzucić jeszcze trochę (mój cel to około 85 kg), ale tym razem coś jest nie tak. Po 2 tygodniach "nowej diety" waga poszła do góry teraz jest 96 kg, w pasie co prawda zostało tyle samo, ale dlaczego tak jest? Nowa "dieta" wygląda tak:

1. (6.00) 5 gram Qualitine - Gaspari Nutrition + Aminowkasy (BCAA) po tym jajecznica z 3 jajek z 50 gramami szynki po jajkach jedna porcja WPC Plus
2. (9.00) 2 kromki chleba razowego + szynka z kurczaka około 30 gram
3. (12.00) 2 jajka na twardo + czasami jabło lub pomarańcza
4. (15.00) 2 kromki chleba razowego + szynka z kurczaka około 30 gram
5. (18.00) 300 gram cyca z kuraka + 100 gram ryżu + surówka z sałaty, pomidora i papryki czerwonej (jeden średni pomidor i pół papryki) z oliwą z oliwek - do kuraka około 50 - 70 gram sosu słodko kwaśnego
potem trening no i po treningu
6. (22.00) WPC Protein plus i 150 gram serka wiejskiego chudego

Ogólnie wychodzi około 2400 kcal, 2gr białka, 2 gr węgli i prawie 1 gr tłuszczu - wszystko na kg masy ciała i dodatkowo jeszcze przed treningiem wrzucam Thermal Pro (revenge)

po treningu zawsze z 20 minut biegania lub 30 minut rowerka no i waga poszła w górę, dlaczego? Raz na parę dni zdarzą się odstępstwa od diety, jakaś puszka pepsi, czy trochę czekolady, ale nawet przy odstępstwach waga nie powinna rosnąć. Dlaczego tak się dzieje? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Już nawet wolałbym komuś zapłacić kto by pokierował moja dietą i treningiem tak żeby poszło to w dobrym kierunku.

Dieta wygląda tak jak wygląda głównie z tego powodu że w tygodniu pracuję od 7 do 17, czasami dłużej, a w pracy niestety nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek do jedzenia. Trening 3 razy w tygodniu
Środa - klatka + triceps
Piątek - plecy + biceps
Niedziela - barki + nogi

Z góry dziękuję za pomoc, oraz za sam trud włożony w czytanie tekstu :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2787
Po pierwsze zmień dietę bo jest dramat. Po drugie mało kcal jak na Twoją wagę. Za mało tłuszczy. Praca nie jest tłumaczeniem, zawsze można zrobić jedzenie dzień wcześniej.

Pzdr,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna kobieta 170cm 80kg

Następny temat

Start w triatlonie (IRON MEN) - dieta (4-5kg miesnia)

Wiecej