SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta-Trening

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
Najpierw o mnie:
-Mężczyzna
-Wiek 23lat
-105,1kg
-190cm wzrostu


Redukcję zacząłem 1 Stycznia 2010roku ważąc 106.3kg. Niepokoi mnie fakt że w ciągu prawie 2 miesięcy zredukowałem zaledwie 1kg. Liczyłem na 0.5kg tygodniowo ale się przeliczyłem ;)

Dieta:
Posiłek 1
-3jajka na twardo
-orzechy włoskie 30g
-maślanka 300ml

Posiłek 2
-orzechy włoskie 30g
-1pomarańcza
-ser biały 250g

Posiłek 3
-Indyk 200g lub 100g karczku / 200g ryby gotowanej w bulionie.
-250g Kalafiora

Posiłek 4
-Tuńczyk w wodzie 130g
-surówka

Posiłek 5 (przed snem)
-ser biały 250g
-oliwa z oliwek 20ml <-- zależnie czy w posiłku (3) jest chude mięso czy tłuste.

+ omega 3 i witaminy.

białka 2g/kg
tłuszczu 1.1g/kg
Węglowodanów 0.5g/kg

Posiadam niesamowitą tendencje do tycia dlatego też konsultowałem się wcześniej z innymi użytkownikami którzy doradzili mi abym zredukował spożycie węglowodanów do poziomu 60g oraz zjechać na około 2000kcal.

Moja aktywność fizyczna wygląda następująco:
2 razy w tygodniu trening 40min siłowy +15 rowerek w domu (ćwiczę wszystkie partie mięśni) hatla, pompki, przysiady, brzuszki...

2-3 razy w tygodniu z rana wypijam kawę i wsiadam na rowerek 40min.

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam.

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy wszystko dobrze ułożyłem. Gdzie leży błąd?

Zmieniony przez - koxamans w dniu 2010-02-19 18:30:09

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15599
nie sugeruj sie absolutnie moja odpowiedzia gdyz dopiero sam zaczynam redukcje i moja wiedza jest niewielka, ale po przeczytaniu podwieszonych linkow i jako takim przyswojeniu podstaw wydaje mi sie ze masz za malo kcal spozywanych i to sporo za malo. eksperci dadza ci odpowiedz i bedziesz wiedzial co i jak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
właśnie liczę na rady ekspertów ;) Licząc moje zapotrzebowanie:

105kg x 24 x 1.3 = 3270kcal i od tego odjąć 500kcal wyszło by 2700kcal. To przecież nie miało by sensu... bo przy takiej ilości kalorii w ciągu doby nie spale tłuszczu, w moim odczuciu. Lewar z forum którego nazwy nie wymienię poradził mi zjechać do 2000kcal w diecie i wtedy będą efekty. W tamtym roku próbowałem się odchudzać na 2500kcal ale nic nie chudłem wręcz przeciwnie nabierałem wagi.. Dlatego też obniżenie kalorii do 1900-2000kcal myślę jest całkiem uzasadnione.

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15599
tak jak wczesniej pisalem, daje tylko swoje spostrzezenia. mi przy wadze 96 kg poradzaono na poczatek od bilansu zero czyli 3200 kcal przy silowni 3x tydz i 5x aerobow. poczekaj na opinie madrzejszych od nas, na pewno pomaga:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
Proszę o rade eksperta

Zmieniony przez - koxamans w dniu 2010-02-22 13:52:49

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
W teorii ok, ale napewno dasz rade ?
Nie lepiej stopniowo zejsc z wegli, bo taki nagly skosk, a potem szybkie wjscie do "normalnego" odzywiania, szybko zwroca ci wage z namiastka...
LC naprawde srednio dziala na poczatkijacych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
Psychicznie jestem przygotowany ;] Już tyle przeszedłem że dieta to najmniejszy problem. Przestrzeganie jej nie jest ciężkie. Poza tym zacząłem redukować się z 115kg w zeszłym roku i miałem węglowodanów 160g w diecie (2400kcal) teraz ważę 105kg i z czasem obniżałem węgle do wartości 60g j/w. w Piątek się ważyłem i waga wskazywała 105,1kg zważę się ponownie w Sobotę rano 27 lutego i zobaczę czy jest różnica. Zwiększyłem intensywność treningu. z Rana 60min rowerku na czczo (4x w tygodniu) i 2 razy w tygodniu trening siłowy + 20 min rowerku. Jestem dobrej myśli.

Dziękuję za radę :)

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
20 Lutego wyżyłem 105kg
1 Marzec ważę dalej 105k ...

Ja już tego nie rozumiem. 5 razy w tygodniu ćwiczyłem. Dietę trzymałem i nic ze mnie nie schodzi.
Bolek, masz jakiś pomysł ?

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Wpisz tutaj swoja diete jeszcze raz. Podaj zapotrzebowanie energetyczne, rozkłąd BTW w ciągu dnia. Ile razy ćwiczysz w tygodniu i jaki to rodzaj treingu?

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
Dieta:
Posiłek 1
-3jajka na twardo
-orzechy włoskie 30g
-maślanka 300ml

Posiłek 2
-orzechy włoskie 30g
-1pomarańcza
-ser biały 250g

Posiłek 3
-Indyk 200g lub 100g karczku / 200g ryby gotowanej w bulionie.
-250g Kalafiora

Posiłek 4
-Tuńczyk w wodzie 130g
-surówka

Posiłek 5 (przed snem)
-ser biały 250g
-oliwa z oliwek 20ml <-- zależnie czy w posiłku (3) jest chude mięso czy tłuste.

+ omega 3 i witaminy.

białka 2g/kg
tłuszczu 1.1g/kg
Węglowodanów 0.5g/kg
1950KCAL
____________________________

Zapotrzebowanie (sugeruje się z tego wzoru) 24h x waga x aktywność
24 x 105kg x 1.3 = 3276kcal

Wszystkie treningi odbywają się w domu:
2 razy w tygodniu trening Siłowy: Popki, przysiady, hantla 7kg którą mam na wyposażeniu (biceps) Wszystkie partie mięśni ćwiczę na jednym treningu. Trwa to około 45min na końcu robię 25x4serie brzuszków i wchodzę na rowerek 15min.

3 razy w tygodniu trening Aerobowy: budzę się z rana, wypijam kawę następnie wsiadam na rower i spalam 400kcal to około 50min jazdy.

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta

Następny temat

Dieta na mase do sprawdzenia

WHEY premium