SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Redukcyjna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2746

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

mężczyzna

Cel

Redukcja wagi

Waga

122

Wzrost

185

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 545
Mam nadzieję, że chociaż część będzie poprawnie... :)




2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68415
No i super, zmieściłeś się elegancko . Teraz tylko trzeba się skupić na szczegółach, tzn. na doborze zdrowych produktów itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 545
tzn możesz jaśniej przybliżyć mi co trzeba zmienić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68415
Chodzi mi o to, że teraz musisz trochę poczytać o ogólnych zasadach odżywiania i postarać się je wdrażać, bo trudno wszystko opisać w dwóch słowach. Poczytaj sobie jakie są zdrowe źródła białka, węglowodanów, tłuszczy... masz dużo podwieszonych u góry linków w dziale odżywianie. Jakich produktów lepiej unikać... Jakie są źródła tłuszczy omega3.
Co do szczegółów , to nie bierz z dziennika gotowych kotletów, jajecznic, tylko zważ swoje produkty , jakich uzywasz - mięso, jajko, tłuszcz uzyty do smażenia i wszystko po kolei.
Dokładaj warzywa i owoce, 500-700g dziennie. Liczyć musisz tylko wysokokaloryczne i duże ilości. Sałata, ogórek, papryka - to więcej wody, niż kalorii, więc małych ilości nie liczymy.
Liczysz korzeniowe (marchew, seler, ziemniaki, bataty), strączki i duże ilości, np. kapustę na bigos.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 545
A go co wytworzyłem nadaje się wstępnie na dietę ? Tzn produkty których użyłem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68415
Tak, jest nieźle.
Staraj się nie kupować odchudzonego nabiału , tylko półtłusty (ma więcej witamin) .
Wafle ryżowe to taki zapychacz , niekoniecznie najzdrowszy. Lepszy byłby chleb z pełnego ziarna na naturalnym zakwasie , może trafisz w jakiejś dobrej piekarni. Jak czasem zjesz te wafle, to nic się nie stanie, byle nie co dzień.
Płatki owsiane wybieraj górskie - są najmniej przetworzone i mają najwięcej witamin.
Unikaj mrożonek na rzecz sezonowych warzyw, choć czasem j.w. - nic się nie stanie.
Dołóż źródło tłuszczy omega3 - najlepsza tłusta ryba (śledź, łosoś, makrela) , migdały, możesz kupić olej lniany, ale tylko budwigowy lub inaczej wysokolinolenowy (są w aptekach i sklepach ze zdrową zywnością). Niektóre oleje są z modyfikowanych odmian lnu, więc trzeba uważać, co się kupuje.

Warzywa i owoce dokładaj w ciągu dnia po trochu do posiłków lub między nimi. Dlatego, że jak zjesz dużo na raz, to nie spozytkujesz na raz tylu witamin. Lepsze małe porcje, a w okolicy dobrze jest by było źródło tłuszczu - bo duzo witamin wchłania sie dobrze tylko z tłuszczem.
Czyli np. surówka lub gotowane warzywa pokropione olejem/oliwą są bardzo ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 545
Czy chleb żytni, który użyłem będzie odpowiedni w miejsce wafli ?

Co do nabiału myślałem, że chudy będzie lepszy niż półtłusty :P

Co do mrożonek zamienić te brokuły na brokuły nie mrożone , tak samo jak marchewkę i groszek ?

czy warzywa pomiędzy posiłkami też mam doliczyć ?


Zmieniony przez - janek323 w dniu 2016-09-06 21:38:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Chleb jeśli jest z dobrej piekarni, to czemu nie Warzywa wliczaj korzeniowe, ziemniaki, awokado, strączki. Większo ilości owszem możęsz wliczyć, ale 1 pomidora nie widzę sensu.
Nabiał im mniej przetworzony, tym bardziej tłusty
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68415
Mrożonki traktuj jako koło ratunkowe, kiedy nie masz czasu, a na co dzień korzystaj raczej ze świeżych warzyw. Mrożone owoce i warzywa warto kupować, kiedy nie ma świeżych lub są drogie (zimą).

Technicznie to może wyglądać tak - kupujesz brokuła, kilka pomidorów, ogórka, paprykę, dwie marchewki, jakiegoś buraczka, jabłka , brzoskwinie. Wrzucasz na wagę po sztuce (kawałku, jeśli duże), patrzysz czy jest 500-700g i masz warzywa na dany dzień. Z tego wliczasz tylko owoce, marchew i buraka, bo reszta jest mało kaloryczna.
Rób sobie różnokolorowe zestawy - np. marchew, pomidor, brzoskwinia, kalarepa, sałata. Kolor warzyw jest związany z antyutleniaczami i dobrze jest jeść kilka rodzajów dziennie. Wtedy korzyści z ich jedzenia są większe, niż gdy ktoś jada np. w kółko tylko zielone.

Na drugi dzień wybierasz z lodówki inne, na jakie akurat masz ochotę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 545
Witam . Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, czy na redukcji jest bardzo ważne to kiedy i co jemy ? Mam tu na myśli to, że np rano jemy głównie węglowodany, czy rozkład w posiłkach całego dnia może być różny ? Bo ile ludzi tyle opinii patrząc po postach w internecie..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redu

Następny temat

program diet

WHEY premium