SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta REDUKCYJNA początkującej - do oceny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 330
Cześć wszystkim. Postanowiłam raz na zawsze rozprawić się z moimi słabościami i porzucić mój aktualny wygląd. 4 lata siedzącej pracy + zero ruchu dały mi za swoje - ważę prawie tyle co pod koniec ciąży w której poprzez rzucenie palenia przytyłam 30kg... Ponieważ magiczny wiek 30lat zbliża się nieubłaganie chciałabym zrobić coś z sobą, swoim wyglądem i życiem, bo potem łatwo raczej nie będzie. Jestem tu nowa, więc proszę nie krzyczcie jeśli czegoś nie wiem... :)

Płeć : kobieta
Wiek : 27 lat
Waga : 85 kg
Wzrost : 179 cm
W biuście: 104 cm
Obwód pasa/talii : 90 cm
W biodrach : 115 cm
Procent tkanki tłuszczowej 29.39%
Tryb życia: praca siedząca, biurowa
Aktywność fizyczna: 2 x w tygodniu po 45minut aquaerobik

*Idealna waga ok: 71.1 ; Maksymalna waga 80.1 ; Minimalna waga 59.28*


O MNIE
Matka i żona. Kobieta pracująca coraz większymi krokami zbliżająca się do 30dziestki z coraz bardziej zwiększającą się wagą...

ZAŁOŻENIA
1. Redukcja wagi i redukcja tkanki tłuszczowej.
2. Ujędrnienie i wyrzeźbienie ciała.
3. Zadowolenie z siebie i swojego wyglądu i co najważniejsze zdrowie :)

DIETA
Dieta obowiązkowo REDUKCYJNA.
Mam raczej siedzący tryb życia - praca biurowa, 8 godzin za biurkiem, niewielka ilość ćwiczeń i jakiegokolwiek ruchu.

Poniżej wyliczenia rozdzielone na dwie grupy:

1. Przy braku ćwiczeń, siedzący tryb pracy
Współczynnik BMR 1672.82
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2007.38
Węglowodany 55% 1104.06kcal = 276.02gram
Białko 15%% 301.11kcal = 75.28gram
Tłuszcz 30% 602.21kcal = 150.55gram

2.Przy lekkiej aktywności ćwiczeń, siedzący tryb pracy
Współczynnik BMR 1672.82
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2300.13
Węglowodany 55% 1265.07kcal = 316.27gram
Białko 15%% 345.02kcal = 86.26gram
Tłuszcz 30% 690.04kcal = 172.51gram

PLAN TRENINGOWY - założenia
Pon, czw. - aquaaerobik po 45 min
wt, śr, pt - rowerek stacjonarny po 45 min
Do tego planują brzuszki i calanetics oraz ćwiczenia z dużą/ na dużej piłce - w domu przed komputerem

Przykładowy jadłospis:
g.7:00 ŚNIADANIE w domu
Omlet z płatków owsianych
-płatki owsiane 50g
-otręby pszenne 10g
-jajka całe 130g (2 sztuki)
-białka jaj 70g (2 sztuki)
-kilka kropel waniliowego/arakowego aromatu do ciasta
g.9:30 II ŚNIADANIE w pracy
- Serek wiejski z 3% zawartości tłuszczu
- słonecznik/ orzechy włoskie/ orzechy laskowe 5g-10g
g.12:30
- 2 kromki chleba razowego
- 1 plasterek szynki z piersi kurczaka
- liść sałaty
- plaster pomidora/ogórka
g.15:30 PRZEKĄSKA w pracy
- Jabłko
g.18:00-18:30 OBIAD w domu
- gotowana/grillowana/ na parze pierś z kurczaka/ryba 100-150g
- brokuły/ kalafior (na parze) 1 szklanka lub kapusta kwaszona
- kasza gryczana/kus kus/jęczmienna/brązowy ryż
g.20:30
- serek wiejski 3%tłuszczu

Przynajmniej na razie nie posiadam jeszcze żadnych suplementów. Jak już wspomniałam wyżej oczywiście moim głównym celem jest redukcja (myślę że ok 75kg na początek, a docelowo do 69-70kg). Jedzenie będę się starała urozmaicać (na zmianę kurczak, ryba, indyk), mimo niewielkich finansów i braku czasu na gotowanie 2 różnych obiadów (dla męża i córki i dla mnie).

Bardzo prosze o korekty moich "wypocin dietowych" (naczytałam się i naczytałam,ale nie wiem czy do końca wszystko dobrze zrozumiałam) i wyrozumiałość - dopiero się uczę.
Jeśli mogłabym prosić o poradę odnoście suplementów i jakiegoś treningu do wykonania w domowych warunkach (mam dużą piłkę treningową, 2 ciężarki po 1kg każdy, rowerek stacjonarny i twistera) - byłabym niezmiernie wdzięczna.

Carpe diem!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
dontknow
nie no co ty, to nie bylo glupie pytanie.
wyobraz sobie, ze to 'ZDECYDOWANIE' mowilam tonem pelnym zachety i uwielbienia

dolaczam sie do tych zachwytow na treniniem silowym choc ja tu babcia amatorka jestem ...ale bez zelastwa juz zyc nie moge http://" class="link" target="_blank"> i to wszytko przez obli i spolka

a inna sprawa z treningiem silowym i dieta osiegniesz zaskajaca jakosc ciala - zobaczsz sama i porownasz jesli kiedys sie odchudzalas inaczej

Zmieniony przez - leah w dniu 2011-12-08 10:20:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Witaj

na początek dokładnie wypełnij ankietę zawartą tu: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html i przeczytaj wylinkowane tam artykuły. W szczególności zwróć uwagę na ten https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html
Twoja obecna dieta jest absolutnie do wymiany. Najpierw musisz ogarnąć ładną miskę, a dopiero potem będzie można myśleć o suplementach

Wrzuć swoje zdjęcia przodem/tyłem/bokiem.
Ćwiczenia typu brzuszki od razu odpuść, bo nie dadzą efektów. Poczytaj sobie o domowym treningu z piłką - u wielu dziewczyn fajnie się sprawdza https://www.sfd.pl/-t438773.html .

Masz możliwość chodzenia na siłownię?
Jak dawno temu rodziłaś?


Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2011-12-05 00:03:49

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 330
Cześć,
Rodziłam we wrześniu 2005 i wówczas moja waga osiągnęła 89,6kg.Potem schudłam.Po ciąży minimalnie ważyłam 65kg, stała waga którą udawało mi się jakoś tam utrzymać to było coś pomiędzy 70-72,5kg. Niestety kiedy zaczęłam pracować już tak w pełni zawodowo waga zaczęła iść w górę i niestety mam ogromny problem z jej zrzuceniem. Co do siłowni to nie mam za bardzo możliwości - wychodzę z domu o 7:30, pracuję od 9 do 17 wracam do domu o 18 - a dziecku i mężowi też muszę trochę czasu poświęcić. Dwa razy w tygodniu chodzę na aquaaerobik więc defakto w te dni jestem w domu między 20 a 21... Także wolałabym na ten czas trening w domu. Nie sądziłam że z przykładową dietą ułożoną przez ze mnie jest aż tak źle.... ale to dało mi do zrozumienia czemu moja waga idzie w górę zamiast albo spadać albo chociaż stać w miejscu... Ech. Wieczorkiem poczytam linki i odezwę się :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Carpe diem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 330
Witam ponownie :)
Jestem po "sesji zdjęciowej" także poniżej zamieszczam moje przerażające lecz jak najbardziej aktualne fotki (z dnia 07.12.2011r).

ANKIETA
Wiek : 27 lat
Waga : 85 kg
Wzrost : 179 cm
Obwód w biuście : 106cm
Obwód pod biustem : 86cm
Obwód talii w najwęższym miejscu : 86cm
Obwód na wysokości pępka : 98cm
Obwód bioder : 114cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 62cm
Obwód łydki : 42 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, boki, biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : w biuście tzn. piersi się pomniejszają
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) aqua aerobik 2 razy w tygodniu po 45minut (od września tego roku chodzę i bardzo lubię)
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznice (samą lub ze szczypiorkiem i grzybami lub pieczarkami)
Co lubisz jeść na obiad : pierś z kurczaka (gotowana, grillowana, na parze, smażona- w każdej postaci) + surówka
Co jako przekąskę : jabłko lub jogurt
Co jako deser : jakiś owoc, czasem coś słodkiego może
Ograniczenia żywieniowe : nie lubię kukurydzy, brukselek, gotowanej marchewki, surowej tartej marchewki (jedynie surowa w kawałku to zjem)
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : tak miesiączkuję regularnie jak z zegarkiem w ręku, tak biorę tabletki hormonalne (od 16,5 roku życia z przerwą na ciążę i na karmienie piersią)
Preferowane formy aktywności fizycznej: aqua aerobik, ćwiczenia z dużą piłką, rower stacjonarny - może coś jeszcze?!
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedyś krótko meridia i niecały rok zelixa, linea,
Stosowane wcześniej diety : kiedyś każda dieta cud od kopenhaskiej po ostatnie czasy dietę dukana

--- CO DO DIETY ---
Poczytałam te wszystkie linki ... I powiem tak, jestem w szoku. Ja przez całe życie dorosłe źle jem :( To jest straszne po prostu. Najgorsze jest jednak to, że nawet po przeczytaniu tego nie mam pojęcia jak powinnam ułożyć dietę, która w pierwszym etapie pozwoli mi zrzucić mój balast.... Bardzo bym prosiła o pomoc - chociaż o jakieś wskazówki, bo na serio nie wiem od czego zacząć - myślałam, że moje dotychczasowe rozumowanie było choć odrobinę poprawne, a tu okazuje się że poniżej poziomu krytyki :( Tak mi wstyd, że szkoda gadać.

--- CO DO FOTEK ---
Ech, pozostawiają wiele do życzenia i jeszcze więcej do roboty - tak źle to jeszcze nigdy nie było :( a latka lecą i jedyne co chcę to by było lepiej!


------------------------------------------------------------------
Także w miarę możliwości proszę o wskazówki jak zacząć wyglądowo-żywieniową metamorfozę, bym do lata mogła bez obaw pokazać się w tym bikini lub kupić mniejsze :) Z góry dzięki :*







Carpe diem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jak długo byłaś na dukanie?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no to będziesz musiała ponaprawiac błedy przeszłości : meridie, Dukana... tego tak łatwo organizm nie zapomina, sylwetka bylaby bardzo ładna gdybys tylko zechciała, ale praca praca praca i na zawsze dieta z głowa.
2000kcal na poczatek i 140-150g bialka, 130g ww i reszta tłuszczu do dobicia kalorii tak to widze na start
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 330
Na dukanie byłam +/- ok miesiąca, ale tak bez oszukiwania to między 14 a 21 dni - to była porażka chociaż waga szybko spadała.... ale co z tego jak wróciła z nawiązką

Carpe diem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 330
Dzięki za pocieszenie na start :) Dobrze że niektóre błędy młodości da się choć z czasem naprawić (buahahaha ;p) Wie, że przede mną ciężka i długa praca, ale jestem na to gotowa bardziej niż kiedykolwiek dotąd!!! Lustro nie kłamie, zdjęcia nie kłamią, a tłumaczenie sobie że coś się skurczyło w praniu jest już nudne ;p heh. W sobotę idę testowo na zajęcia spinningu - zobaczymy może mi się spodoba tak jak aqua i raz w tygodniu dorzucę i to :)

Carpe diem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Ułóż jedzenie na jutro - wg wytycznych Obli - i wrzuć do kontroli.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 330
Ok, postaram się ułożyć dietkę na jutro :) Jeszcze ostatnie pytanko. Wiem już ę ma być ok 2000kcal składających się z: ok 140-150g bialka, ok 130g węglowodanów, ale ile tłuszczy ma być?

Carpe diem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
280g x4 kcal - 1120kcal a masz miec 2000kcal, tluszcz ma 9kcal na gram
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOC w walce o lepsze "ja" - Dieta redukcyjna

Następny temat

ATG challange :-)

WHEY premium