SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta "Promiesniowa" z plany.sfd.pl, a ja trace na wadze

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 394
Drodzy,

Mam dylemat - i zastanawiam sie, czy to ja cos zle robie, czy cos jest z propozycjami plany.sfd.pl nie tak. Ale do rzeczy.

Na poczatku stycznia, zniechecony orientacyjnymi cenami podawanymi przez warszawskich dietetykow i brakiem umiejetnosci usystematyzowania wiedzy na temat odzywiania, postanowilem pojsc na skroty i wykupic plan treningowy i diete "Promiesniowa" na plany.sfd.pl. Wazylem 81kg przy wzroscie 193cm, sylwetka typowego chudzielca - zawsze niewiele cwiczylem. Wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne (na tamten czas): okolice 3300kcal (przy zalozeniu, ze jestem ektomorfikiem).

Teraz mamy koncowke marca i zdarza mi sie opuscic moze jeden posilek z proponowanych przez dietetyka z w/w serwisu w tygodniu - wiadomo praca, takie tam p******y. Srednio, wedlug tego planu, powinienem pochlaniac w dni treningowe 3200-3900kcal, w pozostale - okolice 3000kcal. No i tu jest pies pogrzebany :) Cwicze 3 razy w tygodniu ta rozsadna godzine (cwicze okolo 8. rano), do tego 5-6 minut aerobow na orbitreku w ramach rozgrzewki. Posilki jem regularnie i po 3 miesiacach mam sylwetke hm... bardzo wysportowanej dziewczyny (co doroslemu facetowi nie przystoi:) Obecna waga to okolo 76.5kg (a wiec 4.5kg mniej), bardzo widocznie schudlem w pasie i zarysowaly sie gdzieniegdzie miesnie. Moze wymagam zbyt wiele, moze jestem niecierpliwy, nie wiem - nie znam sie, ale myslalem - ze glownym celem treningu i diety NA MASE jest przyrost MASY.

Ponizej przykladowa dieta na dzien treningowy. Powiedzcie mi: czy ja cos zle robie, czy z ta dieta jest cos nie w porzadku? A moze wszystko z nia ok, tylko powinienem jeszcze dorzucic kalorii w postaci jakiegos gainera, albo innej odzywki? Bede wdzieczny za kazda dobra rade - ostatni raz wazylem tyle 15 lat temu :)

Śniadanie:
Płatki ryżowe błyskawiczne - np. KUPIEC 85 g (8,6 płaskiej
łyżki) , Mleko spożywcze 3.5 % tłuszczu 0,6 kg (2,9 szkl.) ,
Winogrona 285 g
915 kcal

Drugie śniadanie:
Banany w sosie malinowym ½ kg , Woda niegazowana 1 szkl.
(225 ml)
Składniki:
Banan 425 g (2,3 średniego) , CYMES - Syrop
malinowy 30 g (2,3 łyżki) , Jogurt naturalny 2%
tłuszczu 50 g (3,5 łyżki)
555 kcal

Lunch:
Gulasz drobiowy z ryżem w warzywach 0,7 kg , Herbata bez
cukru 1 szkl. (225 ml)
Gulasz drobiowy z ryżem w warzywach
Składniki:
Papryka czerwona 110 g (0,6 średniej sztuki) ,
Papryka zielona 110 g (0,6 średniej sztuki) , Pomidor
145 g (1,1 średniego) , Cebula 60 g (0,6 średniej) , Ryż
biały 110 g (8,1 płaskich łyżek surowego) , Mięso z
piersi kurczaka bez skóry 170 g , Oliwa z oliwek 10 g
(2,3 łyżeczki)
755 kcal

Obiadokolacja:
FROSTA - Danie Paella 430 g , Sok pomarańczowy 380 g (1¾
szkl.)
810 kcal

Przekąska:
Sałatka ziemniaczana z kiszoną kapustą ¾ kg
Składniki:
Oliwa z oliwek 8 g (1¾ łyżeczki) , Jogurt naturalny 2%
tłuszczu 155 g (10,4 łyżki) , Szczypiorek 6 g (3½
łyżeczki) , Cebula 190 g (1¾ średniej) , Kapusta
kwaszona 230 g (2,6 szklanki poszatkowanej) ,
Ziemniaki zwykłe 170 g (1¾ średniego z łupiną)
400kcal

---

Razem:
Kaloryczność: 3445 kcal, Białko: 131,57 g, Tłuszcz: 72,82 g, Cholesterol: 207,37 mg, Węglow odany: 523,66 g, Sód: 1 216,14
mg, Błonnik: 34,93 g
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 620 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8324
do dupy to jest ha ha ha. bardziej redukcyjna dla lalek. moja propozycja na mase dla ciebie express: 1. 100g owsa+3 twarde jaja, 2. 250g piersi/woła/rybki, 100g ryzu, warzywa, 3. jak 2. 4. jak 2. 5 twaróg 250g/makrela/tunczyk .

pozamieniaj sobie, pourozmaicaj obiadki ryze na kasze ziemniaki itp

Siłka, piłka, albo mata na zło całego świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Jak zaplaciles to sie zglos do nich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3053 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12449
Ta dieta to jakiś żart ?

Nie doradzam w kwestii dietetyki - korzystam z prywatnego centrum dietetycznego.

Nie doradzam w temacie hormonów - nie jestem lekarzem.

Fizyki nie oszukasz ESP, ABS i ASR tak samo jak psychiki psychotropami i substancjami psychodelicznymi.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do poprawy/oceny

Następny temat

Jak przenosić jedzenie w lecie, wysoka temperatura = nieświeże jedzenie.

WHEY premium