SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Optymalna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Wiem, ze temat byl juz poruszany, ale mam kilka
pytan: Czy ktos z trenujacych stosuje ta diete?
Jakie sa jej efekty? Bo po przeczytaniu kilku
stron z tej ksiazki jeszcze jestem sceptyczine
nastawiony.

Xena pisala bodajze kiedys, ze jacys zawodnicy to
diete stosuja - prawda to li?

bst
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 280 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1256
Dieta Tluszczowa to jest super sprawa ciagne na niej 3 miesiace w sumie jestem poczatkujacy ale na poczatku wazyłem 62kg pozniej schudlem do 59kg teraz nabieram masy(2 tygodnie 1kg i 2 cm w klatce) pozatym zaczyna pokazywac sie rzezba

do puki jechałem na normlanym zarciu to raczej widac bylo u mnie sadelko a nie miesnie

Pozdro:)

0m3n? a kto to taki?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja stosuje od roku, ale jestem poczatkujacy, wiec moje przyrosty nie zaleza chyba tak bardzo od modelu diety (z 65kg do 80kg w 6 miesiecy).
Moj ojciec schodl na D.O. (o kilkanascie kilo bez cwiczen) i czuje sie super, ma tez dobre wyniki (cholesterol tez .
Bardzo latwo o kalorie - np. jedna smietanka 30% 500ml (moje ulubione zrodlo tluszczu) ma 1300kcal a wypic ja z kawa zbozowa to pestka :), nie mowiac o masle i smalcu.

Zmienia sie poczucie smaku - slodycze, ryz, pieczywo, owoce, warzywa raczej mi juz nie smakuja.
Nie mozna robic powaznych odstepstw od zasady 50-60 g weglowodanow na dobe - mialem juz jedno takie doswiadczenie, ze dziekuje (to byla straszna noc :(((.

Jak czytasz ksiazki Kwasniewskiego, to nie zwracaj uwagi na pojawiajacy sie gdzieniegdzie sekciarski belkot, bo sie mozna latwo zrazic.

Tez jestem ciekaw tych zawodnikow, o ktorych mowila Xena. Moze nam powiesz Xeniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co to byly za problemy nocne? :)

Troche mnie martwi w tej diecie to, ze rezygnuje sie z warzyw i innych takich.. ktore sa faktycznie bardzo smaczne - szczegolnie wiosna i latem.

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tymi warzywami i owocami to nie jest tak, ze trzeba je zupelnie odrzucic. Po prostu nie mozna ich jesc w duzych ilosciach. Jest limit 50-60g weglowodanow na dobe i mozna ta ilosc realizowac w dowolny sposob. Kwasniewski pisze, ze najlepsza jest skrobia ziemniaczana, a najgorsza fruktoza, ale nic sie strasznego nie stanie jak sie zje pol grejfruta. Ja np. lubie z jajecznica zjesc pomidora.
Albo ogorek - mozesz go zjesc naprawde duzo, bo ma 98% wody. Kwasniewski po prostu twierdzi, ze sa tansze i zdrowsze zrodla wody niz chemicznie pedzone warzywa i owoce.
Warzywa i owoce po prostu traktuje sie na D.O. jako dodatki smakowe - w bilansie posilku ich ilosc nie moze odgrywac duzej roli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja stosuję dietę optymalną od stycznia. W ciągu pierwszych trzech miesięcy straciłem 10 kg. (ale w większości był to tłuszczyk więc ok.). Miesiąc temu doszedłem do 78 cm. w pasie i tak już zostało, z czego jestem zadowolony bo na początku miałem 88 cm. Co prawda w ramieniu spadłem z 40cm na 38,5cm, ale teraz biceps wygląda lepiej i mam nadzieję, że jeszcze podrośnie. Trochę też spadłem w wyciskaniu jakieś 10 kg. tak to już jest jak się chudnie. Ogólnie czuję się dobrze. Jedyny cukier jaki obecnie jem to tabliczka czekolady dziennie. Oprócz tego obowiązkowo 10 jajek dziennie jakiś ser i jakieś mięso. Nie jem niczego co ma bezpośredni związek z roślinami (no może czasem orzechy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081
cześć!
Dieta optymalna po pewnych modyfikacjach jest całkiem niezła.Dzieki niej w tym roku byłem nieźle "pocięty" na zawodach . (Im w kat do 90kg w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, IV m do 90kg Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne Słupsk).Tą dietę stosuje też paru moich znajomych ,a oni dzieki niej zachodzą naprawde wysoko - udział w Mistrzostwach Świata.
To co pisze Kwaśniewski jest dobre dla tych którzry się odchudzają.
Po pewnych modyfikacjach tłuszcz sie spala ,masa mieśniowa rośnie ,a rzeźba zmienia się z dnia na dzień.
I nie ma tu wcale monotonni jeżeli chodzi o węgle (piwo,chałwa,ciasto można jeść ale z pewnym umiarem)
POZDRAWIAM

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FabioBB czy możesz powiedzieć jakie 'modyfikacje' diety optymalnej są wskazane dla kulturysty. Ja zaburzyłem idealną proporcję Kwaśniewskiego i jem więcej białka, stosunek białka do tłuszczu w moich posiłkach jest jak 1:(1.5-2)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FabioBB - bardzo mnie zaciekawiłeś. Możesz zdradzic jakie to modyfikacje?
A i czy po zastosowaniu tej diety mozena 'bez bolu' wrocic do tradycyjnej formy odzywiania sie?


bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1185 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2123
Z najbardziej znanych nazwisk zawodników stosujących te dietę, z którymi rozmawiałam to Marcin Jabłoński, obecnie trener Kamili Porczyk. W tym roku na MP Kobiet Marcin ważył 130kg z wyraźną separacją mięśni. Był bardzo zachwycony wyleczeniem kontuzji barku po tej diecie, natomiast narzekał na to, że na tej diecie nie czuje, że jest napompowany i pełny jak po ww.

Pozdrowienia
Xena

Pozdrowienia
Xena

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 466 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 33915
Witam.
Też jestem ciekaw jakie to modyfikacje i czy można tą dietę ułożyć sobie samemu, bo słyszałem ostatnio, że najlepiej udać się z tym do samego dr Kwaśniewskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081


hej!
Xena oprócz Marcina Jabłońskiego, tłuste żarcie to podstawa zarówno dla Łukasza Każmierczaka , Juliusza Malika. W tym roku przygotowałem Age Szwankowska na tłuszczach na MP i sylwetkę miała najlepsza ze wszystkich tam startujacych fitnesek.Załaczam zdjecie z tego roku ze Słupska ,gdzie tez przygotowywałem sie na tłuszczach (jedynie 1,5 miesiąca).
Modyfikacje jakich się dokonuje dotyczą głownie węglowodanów ,oraz spozycia tłuszczu o suplementach w tej diecie nie bede pisał bo ich nie ma.
1

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACH TE JEDZENIE

Następny temat

Budyń

WHEY premium