SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta(Mała pomoc) :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 786

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
Witam

Powracam z troszke zmodyfikowaną dietą redukcyjną

Wcześniej jadłem tylko i wyłącznie białko+tłuszcz a węgle tylko z warzyw i orzechów Dodam, że nie robiłem ładowań co chyba nie może być powodem do zbytniej dumy

Teraz postanowiłem troche zmodyfikować dietke, żeby nie narażać się dalej na utrate mięśnia zwłaszcza przy tak dużej aktywności aerobowej

Mój wiek to 15 lat, wzrost 176 cm a waga to 63 kg
Redukuje się od 3 miesięcy po tym jak mnie zalało dość mocno tłuszczem po węglowodanówce i gainerach
Oto propozycja mojej nowej, zmienionej dietki :

1. Śniadanie:

- Jajecznica na łyżce oliwy z oliwek z 3 jajek
- Kiełbaska(dobrej jakości, sprawdzona) ok. 100g
- warzywa(ogórek, pomidor)

2. II Śniadanie(przedtreningiem) :

- Serek wiejski 150g
- Garść migdałów i garść orzechów laskowych
- warzywa(pomidorki koktajlowe)

3. Obiad(potreningowy):

- Ryż brązowy/kasza gryczana,jęczmienna 100g
- Szaszłyczek z kurczaka/indyka/woła ok 100-150 g
- warzywa

4. Kolacja(ostatni posiłek):

- Twaróg 250 g
- Oliwa z oliwek
- Szpinak lub inne kolorowe warzywka(pomidor, ogórek, rzodkiewka)

Dodam, że bezpośrednio po treningu zdarza mi się zjeść jabłko jak mam mała ochote

Moja aktywność to 7 razy w tygodniu głownie aeroby. Codziennie jest to pływanie,rower bądź bieganie zawsze około 1h lub 1,5 h

No cóż co zrobić lubie sport, ale od dziecka byłem grubaskiem, ale pływanie i tak dało mi ładne i długie mięśnie

Prosze was o ocene i życzliwe sugestie odnośnie dietki
Pozdrawiam was wszyskich

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Ojojoj

Mało wazysz, więc nie wiem z czego chcesz się redukować. Ale ok:


1. Śniadanie:

- Jajecznica na łyżce oliwy z oliwek z 3 jajek
- Kiełbaska(dobrej jakości, sprawdzona) ok. 100g
- warzywa(ogórek, pomidor)

Co to znaczy, ze kiełbasa jest dobrej jakości? Poza tym tutaj powinien być posiłek w zasadzie największy w czasie dnia. Mało kalorii, mało odpowiednich węgli. Dodaj trochę płatków, wyrzuć raczej kiełbasę.
Nie wiem czy zdrowa oliva (extra vergine) nadaje się do jajecznicy - a nawet jesli to zepsuje smak :)



- Serek wiejski 150g
- Garść migdałów i garść orzechów laskowych
- warzywa(pomidorki koktajlowe)

Białko z nabiału to nie białko przed treningiem. Tłuszcze tu niepotrzebne. Brak niezbędnych węgli. Wrzuć ten ryż brązowy z posiłku potreningowego.



- Ryż brązowy/kasza gryczana,jęczmienna 100g
- Szaszłyczek z kurczaka/indyka/woła ok 100-150 g
- warzywa

Wyrzuć warzywa, reszta ok. Co w tym szaszłyczku jest? :>

Generalne mam wrażenie, że baaardzo mało kalorii masz. Coś koło 1100 bym dał na tej diecie. Malutko.


Zmieniony przez - Venomik w dniu 2008-06-02 01:53:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
No jajeczniczke smaże szybko na oliwie z oliwek i smak jest przecudny Oliwa się nie smaży dłużej niż 2 min. tak więc nie powinna się stać toxyczna

Kiełbase spokojnie moge wywalić i dać np. żółtego serka w tych samych proporcjach i ilości bądź troszke więcej

Co do węglowodanów to celowo ograniczyłem je jedynie do potreningowego, ponieważ źle na nie reaguje

Po drugie na tłuszczyku jak jade na treningu to ćwiczy mi się o wiele lepiej i woogole brak senności itp.

Dlatego nie bardzo chciałbym dodawać więcej węglowodanów do śniadania i przed treningiem

Dziękuje za zainteresowanie się mną i pozdrawiam

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
A jeszcze jedno

Szaszłyczek jest własnej roboty, poprostu taki mix grill, czyli pierś kurczaka lub indyka + polędwica wołowa... pychcha

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6227
To jak dopowiecie coś jeszcze apropo mojej diety, czy nie macie ochoty?? Prosze was ładnie

A może poprostu mam sobie darować już redukcje zważając dodatkowo na wiek

Pozdrawiam

''Kiedy mięśnie mówią !STOP!... Ja mówię !NAPRZÓD!'' ;D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co o tym sadzicie ??

Następny temat

75KG MASA

WHEY premium