SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Low Carb na reedukcje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
Hej. Pomożecie mi ułożyć dietę Low Carb przeznaczoną na redukcję? Czytam już naprawdę dużo ale nie mam pojęcia jak to zrobić a w tym zakresie jestem kompletnym laikiem. Aktualnie ważę 76/75 kilo a mój wzrost to 181, lat 18. Zależy mi na stracie 3-4 kilo więc nie jest to chyba rzecz niemożliwa do wykonania. Ćwiczę już coś koło półroku siłowo jednak cały czas mam zbędny tłuszcz a ostatni rozpocząłem intensywniejszy trening mięśni brzucha. Supli używać zamiaru nie mam z powodu braku środków finansowych.

Proporcje białka węglowodanów i tłuszczów mają wynosić 2:2:1,5 tak? Koniecznie trzeba trzymać się tych 5 posiłków dziennie? W necie znalazłem ten spis produktów:

ryby
mięso
jaja
nabiał
brązowy makaron
ser żółty
parówki
konserwy
jogurty
mleko
orzechy
olej rzepakowy
oliwki
słonecznik
ryby bogate w Omega-3: makrela, łosoś, śledź.
od czasu do czasu ciemne pieczywo

I tutaj pytanie czy te konserwy i parówki to na pewno dobre rozwiązane? Jak jest z pieczywem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 494 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12553
Pieczywo np. razowe, konserwy i parówki to nie jest dobry pomysł

https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

Zmieniony przez - shocker w dniu 2013-03-25 18:43:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 202
Hmm będzie ciężko zastąpić czymś pieczywo, "poleciłbyś" mi może jakiś zamiennik? W szkole jest nieco ciężko jeść co innego niż bułkę. Jeśli już wybierać między dżumą a cholerą to który chleb jest lepszy w low carb?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
olej rzepakowy nierafinowany jak już. chleb jak kupujesz - bierz ten z lidla ze słonecznikiem lub trójkątny z siemieniem .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proporcje białka węglowodanów i tłuszczów mają wynosić 2:2:1,5 tak?

ZALEŻY, to indywidualna kwestia. Jedni wciskają 100 g dziennie i mają efekt, inni 60 i mają efekt, a jeszcze inni muszą ogarniczyć je do 30, żeby mieć efekt. w Każdym razie węgli ma być mało.


Koniecznie trzeba trzymać się tych 5 posiłków dziennie?

jak chcesz mieć efekt to tak, ale to ciężka sprawa, dla mnie 4 to już wyczyn

W necie znalazłem ten spis produktów:

ryby
mięso
jaja
nabiał
brązowy makaron
ser żółty
parówki
konserwy
jogurty
mleko
orzechy
olej rzepakowy
oliwki
słonecznik
ryby bogate w Omega-3: makrela, łosoś, śledź.
od czasu do czasu ciemne pieczywo

I tutaj pytanie czy te konserwy i parówki to na pewno dobre rozwiązane? Jak jest z pieczywem?

PARÓWKI I KONSERWY....wielkie NIE. jest tyle mięs pożywnych i zdrowych, właściwie wszystkie mięsa znajdują zastosowanie w tej diecie prócz tego czegoś na "K" i na "P". A na LC wszystko ma znaczenie. Pieczywo pełnoziarniste ale w ograniczonych ilościach, musisz sobie powyliczać juz sam co ile będzie miało. po prostu ostrożnie z weglami. tłuszcze ok, rzepakowy wymiata:P



Zmieniony przez - ckdfans w dniu 2013-03-26 16:02:16

Zmieniony przez - ckdfans w dniu 2013-03-26 16:02:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zatrzymanie spadku wagi. Pomocy

Następny temat

Dieta- zaczynamy od podstaw :)

Wiecej