SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta LOW-CARB - artykuł dla początkujących

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 293030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4544
Jednak nie wytrzymałem i zrobiłem dziś areoby po treningu nóg ( masakra dałem w palnik konkretnie ledwo stałem po skończonych ćwiczeniach a tu jeszcze przedramię i brzuch ) co zaobserwowałem na areobach znacznie większą potliwość niż na redukcji czyżby to był wyrzut wody z organizmu ? ( tak sobie to wytłumaczyłem) czas trwania areobów 25min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 345 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11847
Podziwiam ludzi którzy są w stanie robić aero po treningu nóg, ja to ledwo żywy pod prysznicem stoję

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Fajnie opisana dieta. Mam kilka pytań, jeśli mogę prosić o odpowiedź :)
Zakładając że ktoś ma zapotrzebowanie 3000 kcal.

1) Ucina np 500 kcal, żeby być na ujemnym. W pierwszym okresie jakie ilości kardio dziennie powinien kręcić
2) Powiedzmy, że waga ładnie spadała w przedziale 0,5 - 1kg/ tydzień stosując się do pkt. 1 i po 3 tygodniach zatrzymała się. Co należy zrobić? Zwiększyć Kardio czy obciąć kcal?
4) Jeśli decyzja padła zwiększyć kardio to o ile najlepiej?
5) Jeśli decyzja padła obciąć kcal to o ile najlepiej?
6) ilość 150g węgli trzeba rozumieć jako 220g ryżu, czy mówiąc węgle mamy na myśli po prostu 150g ryżu? Różnie ludzie piszą czasem ;/
7) Na pierwszej stronie w posiłkach jest często karkówka, padają propozycje majonezów itp. Stosuje się to żeby podbić tłuszcze? Nie lepiej podbić olejami lub orzechami? Jak to się ma do efektywności, bo np u mnie na redukcji to o kawału sera czy marchewki nie może być mowy bo zaraz waga się zatrzymuje.

Aktualnie jestem na redukcji (W zasadzie na ukończeniu), ale to podejście mnie zaciekawiło. Ktoś tu pisał, że obecnie robi mase na LC. Pewnie będę musiał spróbować, niestety mam tendencje do szybkiego zalewania brzucha (kratka znika, a na rękach dalej żyły), więc może to będzie dobre rozwiązanie z dodatkowym zwiększaniem kcal w DT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4544
według mnie to tak po:
1) jeśli chodzi o redukcje na Low Carb startował bym z 0 bilansem samo ucięcie węgli powinno dać widoczne rezultaty
2) Najpierw zwiększamy aktywność a potem dopiero tniemy kcal ( ja bym tak zrobił)
3) Mówi się że średnio o 5 min na tydzień
4) Odjąć z 5-10 % KCAL
5) 150g wegli to 150 gram ww nie gram ryżu
6) Chodzi o urozmaicenie diety wszystko z umiarem ;) tak jak pisałem wyżej ciężko było by jeść kurczaka i przepijać go oliwą

Tak w chwili obecnej Ja jestem na Masowym Low Carb lecz jest to zbyt krótki okres bym mógł cokolwiek powiedzieć na temat efektów ( obwodów itp) natomiast jeśli chodzi o samopoczucie wszystko jest ok, jedyne co mnie bawi to reakcja ludzi gdy jem samą karkówkę z sałatkoą warzywno-orzechową zalaną oliwą ;p
To tyle odemnie resztę na pewno uzupełni King_Odin ( ewentualnie mnie poprawi)

Zmieniony przez - Greg28051990 w dniu 2013-04-13 20:42:55

Teraz jeszcze chciałbym skonsultować się z kingiem odnośnie mojej Diety mianowicie wpadł mi do głowy kolejny pomysł by węgle po treningowe ( w DNT) wyrzucić i zamienić na tłuszcze spowodowało by to niby mniejsze zasysanie wody a przy okazji jeszcze bardziej by zmniejszyło ryzyko podlania się co sądzisz o takim rozwiązaniu ?

Zmieniony przez - Greg28051990 w dniu 2013-04-13 20:47:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ktoś z Was orientuję się czy czy 20zł/dzień starczy na tą dietę? Ważę 83kg, chcę uzyskać bardzo niski bodyfat i budować mięśnie, jak coś to można zajrzeć do mojego dziennika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Greg28051990

5) 150g wegli to 150 gram ww nie gram ryżu

Jedyne co mnie bawi to reakcja ludzi gdy jem samą karkówkę z sałatkoą warzywno-orzechową zalaną oliwą ;p



Zadałem tak głupie pytanie nie bez celu, tzn. 150g ww to nie jest tak mało. Wyjdzie 2 worki ryżu Na pewno nie głoduje się na takich ilościach. Kto był na normalnej masówie i jadł te 6 worków dziennie to wie, że to nic przyjemnego ;) Trzeba wciskać w siebie na siłe.

Twój opis obrazuje, że tak na prawdę dieta może być bardzo urozmaicona biorąc pod uwagę wieprzowinę, tłuste ryby itp + spore ilości sałatek zalewane oliwą z orzechami.

Wydaje mi się że problem się pojawi, gdy trzeba przekraczać te 4000kcal, ale przy powiedzmy 4500-5000kcal jak dołoży ktoś jeszcze worek ryżu, kaszy itp to też dalej low carb będzie.

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2013-04-14 12:53:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4544
Widzisz w moim przypadku ww ograniczam tylko do pory około treningowej no i ewentualnie te ilości które wychodzą z warzyw ( np. przed treningiem jem 120g piersi z kurczaka + 100gram ryżu brązowego co mi daje wartości KCAL: 441 B:33 T:3 W:68 natomiast po treningu mam UNS WPC 19g i ryz biały 90g [ewentualnie banan] co daje wartości KCAL 387 B:21 T:2 W:70) i powiem Ci że metabolizm mi pędzi strasznie, natomiast po treningu to już jest masakra czuje po sobie że Ryż i odżywkę nie trawie a wchłaniam ;p Skąd takie wnioski? 15 min po spożyciu tego jestem już głodny xD. Ale muszę tu jeszcze wspomnieć że troszkę zmodyfikowałem swą dietę i w DNT węgle które występowały po treningu zamieniłem na zdrowe tłuszcze, wydaje mi się że to może dać jeszcze lepsze efekty ( obniżenie ryzyka zalewania się) lecz tu czekam na opinie Kinga ;).

Wiesz dieta ma być przyjemnością chodź i tak według niektórych osób linczuje się ( tak jak wspomniałem mięso bez ziemniaka ;p itd)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4544
borecky
A ktoś z Was orientuję się czy czy 20zł/dzień starczy na tą dietę? Ważę 83kg, chcę uzyskać bardzo niski bodyfat i budować mięśnie, jak coś to można zajrzeć do mojego dziennika.



To wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie jakie posiłki będziesz spożywać bo można jeść Filet z kurczaka za 13 zł kg a można jeść wołowinę gdzie cena sięga nawet 24 zł za kg ;) więc nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Zrób sobie mniej więcej jadłospis i zlicz mniej więcej koszta, wówczas sprawę będziesz mieć jasną ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Odpowiem Wam dzisiaj pod wieczór, ale widzę, że Greg dobrze mnie zastąpił :)

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
borecky
A ktoś z Was orientuję się czy czy 20zł/dzień starczy na tą dietę? Ważę 83kg, chcę uzyskać bardzo niski bodyfat i budować mięśnie, jak coś to można zajrzeć do mojego dziennika.


Do dwóch/trzech posiłków 3-4 jajka CAŁE, do tego kawałek mięsa, węglowodany są tanie (a w ilości low-carbowej to już w ogóle). Do tego trochę warzyw i wg mnie zmieścisz się w kwocie 20zł/dzień ;)

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LEUCINE FUSION - NOWOŚĆ! JUŻ W SPRZEDAŻY!

Następny temat

Tutaj wrzucamy prace konkursu " Moja TREC Siłka"

WHEY premium