SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Kopenhaska - koniecznie z mięsem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50471
Krótkotrwała dieta nie spala tkanki tłuszczowej. I mamy do czynienia z tak zwanym chudym grubasem. Skóra, kości i tłuszcz. Tkanka tłuszczowa zaczyna spalać się często dopiero w momencie kiedy ta cała dieta się kończy. Efektem tak krótkotrwałej diety jest zgubienie wody i tkanki mięśniowej, a ZWIĘKSZENIE tkanki tłuszczowej (organizm dostaje znacznie mniej niż zwykle i to co dostaje odkłada na później w postaci tkanki tłuszczowej), zwolnienie metabolizmu, rozregulowanie organizmu. Coś mi się nie chce wierzyć, że jesteś pielęgniarką jak takie rzeczy piszesz.

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2008-04-22 12:05:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Lepsza krótkotrwała dieta z byle jakim jedzeniem niż lądowanie z objawami ubocznymi po tabletkach odchudzających w szpitalu

Tia.... a znasz objawy uboczne byle jakiego jedzenia? Po tabletkach odtrują Cie szybko
Co za bzdury!!!
Martainn, ze tez Ci sie chce, podziwiam

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6116
j.w.
bardzo popieram...

niestety kiedy bylem mlodszy tez uwierzylem tej cudnej diecie i przestrzegalem jej bardzo starannie..
efekt: -8kg w dwa tyg

jednak waga wrocila blyskawicznie i jakos tak wszystko wisialo na czlowieku bo stracil wiecej miesni niz tluszczu ( o ile tluszczu w ogole cos )
jezeli juz masz byc na jakiejs diecie to poczytaj sobie o SOUTH BEACH ... jest to dieta a wlasciwe sposob odzywiania na cale zycie i na pewno duzo lepsze niz 14 dniowa dieta ktora I TU UWAGA !!! mozna bezpiecznie ( ? ) powtorzyc dopiero za dwa lata !!! to chyba mowi samo za siebie... zreszta podobne efekty uzyszkasz nie pijac wody ... odwodnisz sie i owszem starcisz na wadze duzo kg ale co z tego...

zbilansuj sobie skladniki odzywcze dopasuj do swojego rytmu zycia.. uzupelnij nawet nie koniecznie ciezkimi ale lekkimi cwiczeniami fizycznymi i bedziesz miala lepsze samopoczucie bedziesz zdrowsza i bedziesz chudnac...

Już nie na wysokość tylko na szerokość :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 130
Nie trzeba być filozofem,żeby wiedzieć jakie efekty przynoszą krótkotrwałe diety odchudzające.Wiadomo,że nie jest to sposób na utrzymanie szczupłej sylwetki na dłuższą metę.Zapewniam cię jednak,że nic sie nie stanie jeżeli potraktuje się taką czy inną dietę jako wstęp do racjonalnego odżywiania.Przestań się więc wymądrzać, bo o zasadach zdrowego odżywiania wszyscy doskonale wiedzą.Nie takich głupich uwag ludzie oczekują.Ciekawe czy tak książkowo postępujesz w praktyce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 307 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6116
mam wrazenie ze w ogole nie wiesz o czym mowisz ... diete kopenhaska mozna potraktowac jako wstep do racjonalnego odzywiania... przeciez to oksymoron !!!!

Już nie na wysokość tylko na szerokość :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 130
Mam wrazenie,że nie niedokładnie czytasz.Nie chodzi mi o konkretną dietę lecz o całokształt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50471
Jeśli moje uwagi uważasz za głupie to ja się już więcej nie wypowiadam. Rób co chcesz Twoja sprawa.
Tak ja postępuję właśnie tak książkowo. Efekty w postaci chudnięcia są wolniejsze, nawet sporo wolniejsze, ale na stałe. Nie wiem czy wiesz, ale odchudzanie się polega na gubieniu tkanki tłuszczowej, a nie gubieniu kilogramów, bo to dwie różne sprawy. Może zgubić 10 kg i mieć 30% tkanki tłuszczowej i zgubić 2 kg, a mieć 15% tkanki tłuszczowej. Ta druga metoda jest prawidłowa i zapewnia trwałe efekty. Ta pierwsza metoda za to w 95% powoduje efekt jo-jo i przybranie znacznie więcej niż ważyło się przed dietą cud. Metabolizm ślimaczy się niemiłosiernie i mimo, że przestawisz się na racjonalne odżywianie to przytyjesz. Już kilka takich osób tutaj było. Ja również na początku stosowałem diety cud i owszem schudłem dwukrotnie w ciągu 1-2 miesięcy po 15 kg, tylko potem przytyłem 20. A mimo schudnięcia 15kg procent tkanki tłuszczowej prawie się nie zmienił, a potem wzrósł. Dopiero teraz, na tej redukcji idzie wszystko tak jak powinno być. W ciągu dwóch miesięcy straciłem 6kg i 6cm w pasie. Nie głodzę się tak jak na tamtych dietach. Jestem najedzony i pełny energii. Czuję się znacznie lepiej, moje treningi są dużo lepsze. I Tobie też to polecam. Ja się nie wymądrzam bo już mam doświadczenie w tych sprawach.

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2008-04-22 13:34:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Wiek 58 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24489
Zapewniam cię jednak,że nic sie nie stanie jeżeli potraktuje się taką czy inną dietę jako wstęp do racjonalnego odżywiania

jol4nd4
Zapewniam, że nic się nie stanie jeżeli potraktuje się zmianę picia jednego rodzaju alkoholu na inny jako wstęp do wyleczenia z alkoholizmu.
Jeżeli ktoś się źle odżywia i ten zły sposób odżywiania zastępuje również złym to nie jest to żaden wstęp do prawidłowego odżywiania. Zresztą, po co robić wstępy jak można od razu dobrze się odżywiać. Jak się przekona, że ten nowy sposób odżywiania jest zły to zazwyczaj wraca do poprzedniego a nie nagle doznaje olśnienia i zaczyna się dobrze odżywiać.
Jeżeli zaś wszyscy doskonale wiedzą o zasadach zdrowego odżywiania to po co zadają tyle pytań? I dlaczego się zdrowo nie odżywiają?
Jeżeli chodzi o mnie to wcale nie mam zamiaru pisać tego czego ktoś ode mnie oczekuje lecz to co myślę i uważam za słuszne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
A ja jeszcze tylko zapytam, skoro tak dobrze orientujesz się w zasadach prawidłowego ozywiania (bo przeciez każdy głupi to wie, tak wynika z Twojej wypowiedzi), to co pchnęło Cie do tak drastycznego kroku jak owa kopenhaska? Skąd tak wielki nadmiar kilogramów? Przeciez zasady zdrowego ożywiania są lekkie, łatwe i przyjemne, no i proste w użyciu... Jakaś masochistka chyba z Ciebie

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 130
Ależ ja zgadzam się z Tobą w 100%,że takie szybkie odchudzanie powoduje efekt jo-jo. Myślę ,że większość o tym wie .Ja również nie popieram drastycznych diet i nigdy żadnych nie stosowałam..Jednakże nie krytykuję ludzi,którzy raz na jakiś czas zastosują taką czy inną dietę.Pod warunkiem,że takie ,,dietowanie'' nie wejdzie im w krew. Zapewniam Cię,że znam zasady zdrowego odżywiana.Mimo to nadal myślę,że grzech w postaci krótkiej dietki nie spowoduje ubocznych skutków ze strony organizmu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szybkie pytanie/ szybka odpowiedź spalanie-brzuch

Następny temat

uda i posladki

Wiecej